Голови громад Прикарпаття проти партизації місцевих рад і вимагають законодавчих змін

В рамках проєкту "ПУЛЬС" відбулася онлайн-платформа з політичного діалогу щодо законодавчого забезпечення завершення реформи місцевого самоврядування (розподіл і закріплення повноважень та фінансових ресурсів), а також проведення місцевих виборів.

В заході взяли участь народні депутати України – Оксана Савчук, Зіновій Андрійович, Едуард Прощук, Олена Вінтоняк, понад 50 голів територіальних громад Прикарпаття та експерти Асоціації міст України, пише Фіртка.

Після конструктивного обговорення учасники заходу схвалили резолюцію, яка спрямована голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову, прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, головам комітетів Верховної Ради України з  питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрію Клочку, з питань бюджету Юрію Арістову, з питань правової політики Андрію Костіну, народним депутатам України від Івано-Франківської області, консультативній раді з питань місцевого самоврядування.

«Будучи відповідальними за процеси державотворчих змін, зокрема завершення етапу формування базового та субрегіонального рівнів, який визначить новий адміністративно-територіальний устрій України, просимо керівництво держави, народних депутатів України першочергово розглянути законопроєкти щодо децентралізації влади, позаяк це пріоритетний шлях нашої країни. Висловлюючи свою підтримку щодо прийняття законодавчих актів, необхідних для завершення реформи децентралізації, хочемо наголосити, що законодавчі зміни повинні відповідати довготерміновим цілям розвитку місцевого самоврядування в Україні,  закладати правові основи організаційної та фінансової спроможності для реалізації завдань, досягнення яких покладається на органи місцевого самоврядування та їх посадових осіб», – йдеться в резолюції.

Учасники онлайн-платформи наголосили, що для них є неприйнятними ті зміни до низки законодавчих актів, схвалення яких сьогодні обговорюється у Верховній Раді України без належного врахування позиції ОМС. Це, на їхню думку, не сприятиме досягненню зазначених цілей, натомість створить умови для потенційних інституційних суперечностей, а відповідно негативно відіб’ється на проведені реформи загалом.

Очільники громад Прикарпаття звернулися до народних депутатів України з  консолідованою позицією щодо низки законодавчих актів, врахування якої в ході голосування, на їхню думку, сприятиме формуванню ефективної законодавчої бази для діяльності органів місцевого самоврядування, зокрема:

  • До проєкту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства від 18.05.2020 № 3485
  1. Не допустити політизації діяльності ОМС невеликих територіальних громад, підтримавши пропозицію збереження пропорційної виборчої системи виключно для громад, з чисельністю населення 90 і більше тисяч осіб. Схвалення профільним комітет ВРУ поправки щодо встановлення 10 тисячного порогу для запровадження пропорційної виборчої системи не тільки суперечить міжнародним виборчим стандартам, а також є порушенням права людини на участь у виборчому процесі та підґрунтям формування залежності депутата від партійної організації поза інтересами виборців;
  2. Зберегти законодавчі гарантії фінансування проведення місцевих виборів з Державного бюджету України для належного забезпечення виборчих прав громадян.
  • До проєкту Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи від 09.06.2020 року № 3614 та проєкту постанови ВРУ «Про ліквідацію та утворення районів» від 15.06.2020 року № 3650
  1. Підтримати законопроєкт в цілому, прийняття якого закладе основи бюджетної системи України відповідно до дворівневої концепції місцевого самоврядування «громада-область» та гарантуватиме доходи й видатки для новоутворених сільських, селищних, міських територіальних громад (бюджетів місцевого самоврядування) в обсягах, які були у міст обласного значення та ОТГ;
  2. З врахуванням цього, підтримати прийняття проєкту постанови ВРУ «Про ліквідацію та утворення районів» в цілому.
  • При розробці проєктів законодавчих актів щодо внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації»
  1. Здійснити законодавче розмежування понять власні та делеговані повноваження органів місцевого самоврядування, закріпивши гарантії держави разом з делегуванням повноважень призначати необхідний фінансовий ресурс для їх виконання.
  • До проєкту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо збалансованості наповнення місцевих бюджетів від 18.06.2020 року № 3679

2. Зберегти законодавчу гарантію індексації нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, яка є базою для оподаткування плати за землю, а також є інструментом компенсації частини витрат територіальних громад на придбання товарів і послуг. Вважаємо, що доцільним є відновити проведення щорічної індексації нормативної грошової оцінки землі з урахуванням індексу споживчих цін за попередній рік,  а відповідно пропонуємо підтримати проєкт Закону про внесення зміни до Податкового кодексу України (щодо проведення індексації нормативної грошової оцінки землі) від 09.12.2019 року № 2561;

3. Зберегти 100-відсоткове оподаткування земельних ділянок залізничного транспорту (АТ «Укрзалізниця»), гарантуючи цим збереження 5 млрд. щорічних надходжень до місцевих бюджетів та дотримуючись визначеного податковим законодавством принципу про рівність всіх перед законом і  недопущення будь-якої податкової дискримінації.

Учасники онлайн-платформи акцентували на проблемах, які виникли внаслідок повені на території області наприкінці червня 2020 року. З огляду на це просять уряд України належно забезпечити фінансування заходів на ліквідацію наслідків стихійного лиха на Прикарпатті та внести зміни і доповнення з урахуванням звернень народних депутатів України, місцевих органів влади.

Також з огляду на особливості кліматичних умов Прикарпаття та географічне розташування, вони просять розробити на державному рівні довгострокові програми, реалізація яких дозволить надалі мінімізувати наслідки стихійних лих, запобігти значним матеріальним і людським втратам.


10.07.2020 690
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

955
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1963
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2832
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3467
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6856 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3860

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6807 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5117
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3402
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455