До Всесвітнього дня протидії вірусним гепатитам МОЗ України розпочинає місячник вчасного виявлення хвороби. Тестуватися та дізнатися гепатит-статус можна у сімейного лікаря або в лікарні, яка уклала договір на амбулаторний пакет медичної допомоги із Національною службою здоров’я України.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров’я.
Відомо, що в Україні понад 1,3 млн осіб хворіють на вірусний гепатит С, а також майже 600 тисяч — на вірусний гепатит В. Більшість про свій діагноз не знає і, відповідно, не проходить курс лікування.
Проте гепатити не є вироком, якщо лікування розпочати своєчасно. Завдяки новітнім препаратам прямої противірусної дії показник одужання від вірусного гепатиту С сягає 95 %. Терапія триває від 12 до 24 тижнів і практично не викликає побічних реакцій. Вірусний гепатит В своєю чергою вимагає довічного лікування. Однак, якщо розпочати терапію вчасно, прогресування хвороби можна сповільнити.
«Держава повністю забезпечує потребу в противірусних препаратах: наразі у регіонах доступні майже 20 000 курсів для лікування гепатиту С та приблизно 2 000 — гепатиту В. Крім того, щорічно здійснюється замовлення життєво необхідних препаратів для лікування вірусних гепатитів коштом державного бюджету», - пише пресслужба МОЗ.
Відповідно до оновлених Стандартів надання медичної допомоги дорослим та дітям із вірусними гепатитами В та С, кожен українець повинен регулярно проходити обстеження за наявності чинників ризикованої поведінки (до них, зокрема, належать отримання стоматологічних та косметологічних послуг, де можливий контакт із кров’ю, нанесення татуювань та пірсингу тощо).
Читайте також: