Встановлено зв'язок між геном, пов'язаного з надмірною вагою, і гормоном, що викликає відчуття голоду. Виявилося, що ген ожиріння служить епігенетичним активатором гормону голоду, з'ясували британські вчені.
Ген FTO (ген ожиріння) "полюбився" дослідникам після того, як в 2007 році з'ясувалося, що один з його варіантів надзвичайно часто зустрічається у людей з надмірною вагою...
Подальші експерименти на тваринах показали, що підвищена активність FTO в зонах мозку, що відповідають за енергобаланс організму, супроводжується посиленим апетитом і тягою до жирного. Постійне почуття голоду може мати причиною неправильний ген, який стимулює виділення гормону голоду і тим самим змушує мозок думати, що організм не наситився. Один з таких гормонів - грелін, що з'являється у відповідь на виснаження енергетичних запасів, - викликає відчуття голоду і спонукає шукати їжу.
Рейчел Баттерхем і її колеги з Університетського коледжу Лондона виміряли рівень греліну у людей з нормальною вагою, але з різними варіантами гена FTO. У тих, хто мав звичайну версію FTO грелін порушувалося перед їжею і падав після, як і має бути. А ось у власників версії FTO, пов'язаної з ожирінням, рівень гормону залишався високим і після їжі. Крім того, відчуття голоду у них навіть зростала після початку трапези, пише Вебочка.