Гастромандри, екстрим і етнотури: Туристам пропонують 52 вікенди на Івано-Франківщині

Сьогодні відбулась презентація проєкту управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації та суб'єктів туристичної діяльності  області — "52 вікенди на Івано-Франківщині".

Це ініціатива, яка об’єднала бізнес і владу з метою створення туристичних продуктів, покликаних популяризувати внутрішній туризм. У рамках проєкту вдалось об’єднати практично різні види туризму – від гастромандрів до рафтингу, від етнотурів до польотів на параплані. Про це інформують на порталі "Івано-Франківщина туристична", пише Фіртка.

Ситуація з COVID-19 поставила питання про пріоритети туризму та індустрії гостинності на новий рівень як у глобальному вимірі, так і національному. І кожна держава для себе зараз вирішує, як вона буде виходити з кризи влітку 2020 року. Найімовірніший сценарій – це підтримка внутрішнього бізнесу, а, отже, і ринку внутрішнього туризму.

Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації ініціювало проєкт «52 вікенди на Івано-Франківщині» у липні минулого року. Він покликаний формувати культури подорожей рідною країною.

За словами начальника відділу туризму Івано-Франківської ОДА Віталія Передерка, цей проєкт ініціювали рік тому, інформує Фіртка з посиланням на Бліц-Інфо.

"Наша стратегічна мета -  розвиток внутрішнього туризму в Україні і на Прикарпатті зокрема. Ми підготували 52 пропозиції відпочинку. Це 2-3 денні гастромандри, етнотури, екстрімтури. Цей проєкт — ламання стереотипів про дороги, високі ціни і нецікавість. В нас є цікаві, достойні та інтерактивні атракції, які ми хочемо показати і вони вже є на сайті. Нам потрібно спільно відкривати Україну і вчитися її любити. Адже багато людей не знають, що є в сусідній області. Участь у розробці турів взяли 14 суб'єктів туристичної діяльності",- каже Передерко.

Чиновник каже, що карантин не надто негативно вплинув на туристичну галузь. 

"Кризу ми пройшли добре, бо вона попала на міжсезоння. Це також дало можливість бізнесу підготуватися до сезону. Втім, не відбулося кілька великих туристичних заходів. Та все ж наш моніторинг свідчить, що бронювання літа йде активно. Напливу ще немає, оскільки відкрили тільки кілька залізничних маршрутів і є обмеження в автобусних перевезеннях. Проте, з липня-серпня потік зросте",- запевняє Віталій Передерко.

Варто зауважити, що проєкт буде мати продовження. Зокрема тури будуть замінювати залежно від їх популярності серед туристів.

"Наша область - це не тільки 52 вікенди, ми можемо запропонувати 365 турів. Ми будемо проводити ротацію турів, аналізувати популярність, додавати нові і забирати непопулярні",- підсумував чиновник.

Водночас, за словами голови туристичного кластера сільського туризму "Бойківський колорит" Оксани Клебан, наша область тільки на початках туристичного бізнесу.

"В нас на Бойківщині туризм був прив'язаний тільки до трамваю. Зараз люди цікавляться нашими пропозиціями. Ми провели вже два гастрофестивалі. Також у нас також є подорожі. Наприклад, на Лису гору, де колись приносили жертви. Цього року ми розробляємо новий маршрут на гору Щавна. Хочемо зробити там кемпінг, приготування страви чир, вечерю при заході сонця і вночі повернення з ліхтариками. Сподіваємося, що люди будуть їхати. Майбутнє українського села в зеленому туризмі. Проте дуже потрібно відремонтувати трасу Долина-Хуст. Адже це дозволить нам значно збільшити кількість туристів",- каже Клебан.

Голова кластеру каже, що ціна турів залежить від побажань гостей. Тур на 3 дні "все включено", стартує від 1400 грн з людини.

Туроператори зауважують, що зараз поїхати відпочивати за кордон важче. Тож цей проєкт допоміг і їм розрекламуватися і дав вибір туристам.

Як зауважила Вікторія Ярема з Косівщини, цей регіон також має чим здивувати.

Зокрема, для туристів пропонують різноманітні майстер-класи з архаїчних ремесел.

"Уявіть собі людину з мегаполісу, яка може спробувати сама зробити глечик, чи ткати ліжник. В нас є також квести і майстер-класи у музеях. Цікавим для туристів є етнографічний шопінг і фестивальний туризм. Також туристи можуть долучитися до щоденного життя гуцулів. Косівщина має всі шанси стати потужним центром, навіть монополістом у представленні зникаючих етнографічних ремесел",- запевняє Ярема.

Водночас очільник Дністровського регіонального ландшафтного парку Михайло Ковтун наголосив, що перш за все потрібно було показати цікаві куточки для місцевих туристів.

"Ми почали працювати з розвитку екологічних стежок, веломережі, пішохідних маршрутів. В кінці червня ми презентуємо середньовічний дев'ятиметровий дракар для сплавів Дністром. Зараз у нас є багато різноманітних маршрутів. Дуже цікавими є польоти над Дністровським каньйоном на параплані з інструктором. Пандемія дала нам можливість звернути увагу на внутрішній туризм, щоб люди були зацікавлені відпочивати вдома",- переконаний Ковтун.

Нагадаємо, 5% суб’єктів туристичного ринку Прикарпаття не пережили карантин.


10.06.2020 5728
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

917
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1903
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2771
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3398
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3636
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6794 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3824

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5635

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6743 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7592
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2422
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4688
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5081
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

442
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

909
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1778
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3362
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

885
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1746
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3655
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3843 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5410