«Гастролери» без афіш: Прикарпатців обкрадають не тільки місцеві злодії

 

/data/blog/126848/8fe56adc4fc23ea3a4684f6ca6813bbc.jpg

 

Нещодавно начальник ГУ НП в області полковник поліції Ігор Баб’юк зазначив, що особливо правоохоронцям докучають заїжджі злодії, так звані «гастролери».
 

«Боротися з ними значно важче, ніж із місцевими злодіями, — продовжує цю тему начальник обласного карного розшуку полковник поліції Роман Чекмарьов. — Такі групи заїжджають інколи тільки на день-два, обкрадуть кілька квартир — і зникають. Деякі повертаються через тиждень, через місяць, а деякі продовжують свої «гастролі» іншими містами України і у нас вже не з’являються. Тому дуже важливо вчасно отримати інформацію, що на територію області заїхала така злодійська група, провести її відповідне документування, щоб мати можливість спіймати злочинців «на гарячому», поки вони не встигли виїхати».

 

Та попри усі труднощі наші правоохоронці таки зуміли тільки з жовтня 2016 року по січень 2017-го включно затримати на Прикарпатті чотири групи «гастролерів» .пише газета Галичина. Деякі з їх членів завітали до нас аж з-за меж України. Зокрема, четверо громадян Грузії, яких затримали в жовтні торік у м. Бурштині. 

 

— Це були особи, неодноразово судимі саме за квартирні крадіжки. Найстаршому з них — 51 рік, наймолодшому — 39. По суті, «професіонали» своєї справи, — розповідає Роман Чекмарьов. — Як ми встановили, вони заїхали до нас ще 3 жовтня. Зняли в Делятині приватну садибу, власник якої, звісно, не став їх реєструвати, і, маючи у своєму розпорядженні автомобіль «Шевроле-Авео», виїжджали звідти на свій злодійський промисел в області. До моменту затримання обікрали чотири квартири в івано-Франківську, три — в Долині і одну — в Калуші. 19 жовтня о першій годині дня до нас надійшло повідомлення про ще одну квартирну крадіжку у м. Бурштині. Слідчо-оперативна група, яка виїхала на місце події, встановила, що злочинці проникли до помешкання, зламавши серцевину замка. Потім у них виявили цілий набір різноманітних відмичок. З квартири викрали 250 доларів, два золоті ланцюжки, кулон, обручку та жіночий перстень. Але їх затримали одразу після скоєння цього злочину. 

 

— Наскільки зрозуміли, їх уже, як кажуть, «вели»?

— Не розкриватиму професійних таємниць. Головне, що групу знешкоджено, і, крім покарання, якого зазнають її члени, певний час  вони вже не матимуть змоги обкрадати людей. Не менш важливим вважаємо те, що вдасться повернути принаймні частину з викраденого у наших громадян. Адже під час обшуку в садибі в Делятині, де вони тимчасово мешкали, було вилучено два стільникові телефони та зарядні пристрої до них, ноутбук, чотири банківські картки, десять наручних годинників, три золоті ланцюжки з підвісками, дві пари сережок, чотири золоті перстені, золотий хрестик, а також шість пар взуття та рукавиці.

Доволі невдалим для «гастролерів» видався торішній грудень. Скажімо,  9 грудня в Івано-Франківську затримали ще трьох заїжджих злодіїв зі Львова. Щоправда, львів’янами були двоє, а третій зловмисник — з м. Шостки Сумської області, хоча останнім часом мешкав у місті Лева. Тут познайомився з майбутніми спільниками, адже всі троє були раніше судимі за квартирні крадіжки. «Гастролювали» вони по Україні не вперше. Ми отримали оперативну інформацію про їх появу в Івано-Франківську. Тут зловмисники проникли в одне з помешкань шляхом віджиму вікна. Викрали звідти золоті вироби і гроші. Та коли вийшли з будинку і сіли у свій автомобіль «Субару», їх одразу затримали працівники патрульної поліції.

 

Через чотири дні знову ж у івано-Франківську затримали 37-річного кримчанина.

Це також відбулося за звичною схемою. Злодій, обікравши квартиру, міркував зникнути з місця злочину на своєму автомобілі «Фольксваген», але тут його взяли, як-то кажуть, «під білі ручки». Але у цьому випадку є свій нюанс. Хоча і вважають кримчанина «гастролером», та останнім часом він проживав у нашому обласному центрі, де знайшов собі співмешканку після «відсидки» в Хмельницькій області. В івано-Франківську за ним числяться чотири крадіжки. Але під час обшуку в квартирі, де він проживав, крім уже звичних золотих виробів, стільникових телефонів, які становлять інтерес для злодіїв, вилучили понад 30 різноманітних жіночих сумочок. Якщо ними й користувалася співмешканка зловмисника, то незаконно. Бо вже отримано оперативну інформацію, що більшість з них може бути викрадена в Миколаєві, де також «наслідив» «наш» кримчанин. 

А 24 січня цього року нову групу «гастролерів» спіймали «на гарячому» в Коломиї. І якщо в попередніх випадках припинити діяльність злодіїв вдавалося завдяки суто роботі правоохоронних органів: було встановлено факт їхнього заїзду в область, місце проживання, транспорт, на якому пересуваються, то в цьому разі допомогли пильність та небайдужість громадян. Жителька однієї з коломийських багатоповерхівок не просто звернула увагу на те, що із сусідньої квартири виходять незнайомі чоловіки, а й одразу повідомила про це дочку господині цього помешкання, яка, за збігом обставин, жила поверхом нижче. Та також не розгубилася, а одразу зателефонувала до поліції. Група швидкого реагування Коломийського відділу поліції затримала злодіїв прямо в квартирі. і знову з’ясувалося, що до нас завітали гості із сонячної Грузії. Щоправда, останнім часом ці троє осіб проживали в Одесі. А четвертий їх подільник був із Сумської області. Вони винайняли помешкання в Коломиї, де, очевидно, довго затримуватися не мали наміру. На відміну від «делятинських» грузинів, які, перепрошую, не паскудили там, де жили, ці обрали полем своєї діяльності саме райцентр. Наразі доведено скоєння ними двох крадіжок у Коломиї.

Начальник обласного карного розшуку також вважав за потрібне поінформувати читачів про затримання у січні двох місцевих злодіїв. За ними вже числиться одна квартирна крадіжка в Івано-Франківську, а спіймали їх після того, як вони викрали котел автономного опалення з однієї із новобудов у с. Чукалівці Тисменицького району. Та повернімося до «гастролерів». Якщо говорити про наших «героїв», то вони, очевидно, обрали своєю «спеціалізацією» суто квартирні крадіжки.

За словами Романа Чекмарьова, при них не було зброї і немає даних, щоби ці особи скоювали більш тяжкі злочини, такі як пограбування чи розбійні напади. Це їхня, так би мовити, «основна професія», і тяжко сказати, чи колись відмовляться вони від такого способу «здобування» хліба насущного. Скажімо, в одного із затриманих тіло в буквальному розумінні слова було покрито специфічними татуюваннями, що свідчить не лише про певний тюремний стаж, а й про відданість відповідному способу життя.

У всіх цих осіб вилучено набори відмичок, хоча, як уже згадували, потрапляли вони до квартир не тільки через двері, зламуючи серцевину замка або підбираючи ключ. Віджим вікон — також поширений спосіб проникнення до помешкань.  Як каже Роман Валерійович, є ще такий різновид цього злочину, як крадіжки шляхом вільного доступу. Цьому сприяє легковажність наших громадян, котрі, перебуваючи вдома, не зачиняють двері на ключ, залишають у коридорах сумочки та барсетки, подекуди зі значними сумами грошей чи банківськими картками і навіть записаним десь на папірці пін-кодом до них. Злодій йде собі під’їздом і торкає двері. Де відчинилися, хапає, що найперше під руку трапляється, і тікає. Якщо не спіймати «на гарячому», то, навіть помітивши його в помешканні, тяжко довести злий умисел. Брехатиме, що помилився квартирою, чи ще якусь байку видумає. і цим займаються як «гастролери», так і свої, місцеві злодюжки.

 

— А яким чином затримані у нас заїжджі злодії обирали об’єкти для крадіжок? Можливо, їх хтось наводив із місцевих?

— У цих точно не було навідників, — заперечує начальник обласного карного розшуку Р. Чекмарьов. — Зрештою, здебільшого «гастролери» діють навмання, обираючи помешкання по тому, які вхідні двері, з чого зроблені вікна. Адже тепер у більшості квартир можна чимось поживитися. Скажімо, за нинішнього курсу долара навіть залишений вдома ноутбук може стати бажаною, легкодоступною і легколіквідною здобиччю. Так само ці особи ходять по під’їздах, обдзвонюють квартири, перевіряючи водночас, чи є хтось і в сусідніх помешканнях. У Коломиї злодії останнім знехтували, тож і були спіймані швидко. А коли на дзвінок їм поспішають відчинити двері, то вони одразу втікають. Якщо під’їзд обладнано домофоном, заклеюють його скотчем, аби двері були постійно відчинені. Крадіжки свої скоюють вдень, коли люди на роботі чи на навчанні. Одним з ефективних засобів запобігання крадіжкам з помешкань є обладнання житла охоронною сигналізацією, та, на жаль, не усім вона по кишені, або цим просто нехтують. Проблема в тому, що на місце одних злодіїв, яких ми вже затримали, раніше чи пізніше приходять інші. Таких осіб і раніше не бракувало, а нинішня економічна ситуація сприяє зростанню майнової злочинності. 


03.03.2017 1681 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466