Гараж для політичного бруду або Чому ділянка для депутатського автомобіля стала для Снятина притчею во язицех...


Виділення минулою каденцією депутатові Снятинської міської ради Володимирові Матеїку 0,8 ара для гаражного будівництва, як на нас, виглядає справжнісіньким місцевим фарсом. Ось що пише голова депутатської комісії з будівництва Снятинської міськради Роман Савойко у зверненні до нашого часопису: «Вже півроку в сесійній залі міської ради та за її межами ведеться полеміка та, можна сказати, протистояння між політичними силами стосовно виділеної земельної ділянки під гаражне будівництво минулою каденцією п’ятого скликання депутатові Снятинської міської ради Матеїку Володимирові Мирославовичу. Ситуація навколо виділеної ділянки набрала широкого публічного резонансу через відкрите протистояння декількох політичних сил, які негативно висловлюють свою думку в сесійній залі та в засобах масової інформації. Голова Снятинської міської ради на прохання однієї з політичних сил зробив запит у районну прокуратуру про законність виділення вищезгаданої ділянки В. М. Матеїку. Порушень не було виявлено...»


«Галичина» зробила спробу віднайти відповідь на запитання, чому ще не зведений депутатський гараж уже став прихистком не для авто, а для політичного бруду...

Рівняння на кодекс

Неповна сотка землі позаду нежитлового будинку на вулиці Тараса Шевченка в Снятині нині схожа на окрайчик пустиря. Навіть попри те, що поряд вже є один металевий гараж, є будочка як слід колишнього господарювання, візуально видно: вже давно людська рука не торкалася цього земельного окрайчика, який раптом став у Снятинській міській раді ареною політичного протистояння, а в місті — притчею во язицех.

Тож відкинувши політичне підррунтя скандалу навколо незбудованого гаража, розглянемо його правові аспекти.

Ще 2009 року, як свідчить аналіз матеріалів, житель Снятина Володимир Матеїк звернувся до міської ради із заявою про виділення йому земельної ділянки для гаражного будівництва і рішенням сесії, тобто колегіально, йому такий дозвіл надали за рахунок вільних земель міськради. Згодом як наступний крок він звернувся з заявою про надання дозволу для виготовлення проекту землеустрою, попередньо погодивши свої наміри з міською архітектурою і додавши викопіювання з генплану та геодезичну зйомку з уточненням меж земельної ділянки, яка виділяється. Те, що Володимир Матеїк зібрав, погодив і надав усі необхідні до заяви документи, підтверджує не лише наше вивчення документів, а й заввідділу земельних ресурсів Снятинської міської ради Катерина Макотяк.

— До заяви Володимир Матеїк додав усі матеріали, які передбачено законодавчо і які потрібні були для розгляду на сесії, — зазначає керівник відділу. — Заяву розглядали члени постійної депутатської комісії з питань земельних відносин та екології. Сесія проголосувала: надати дозвіл. Відтак людина звернулася до ДЗК з клопотанням виготовити проект землеустрою, пройшовши погодження всіх служб. Далі Володимир Матеїк, як і передбачено законом, у вересні цього року звернувся із заявою про затвердження проекту. Але рішення депутати не прийняли — не вистачило голосів.

- Чи не було заяв від інших жителів Снятина щодо згаданої земельної ділянки для гаража?

— Так, перед вересневою сесією надійшла заява від однієї снятинської родини — надати їм земельну ділянку для гаража, але меншої площі, ніж Володимирові Матеїку, хоч на тому ж місці, що й Володимирові Матеїку. Через те, що рішенням сесії згадану земельну ділянку із земель запасу міської ради вже надали Володимирові Матеїку і він виготовив на неї проект та подав на затвердження сесії, ми не маємо права цю ж ділянку надати іншій людині. Таке рішення було б фальшивим, тобто протизаконним. Була також заява від жительки будинку на вулиці Шевченка, 129. Але йшлося про надання ділянки для ведення особистого селянського господарства. Та ніяких документів вона не надала. Хоч ми їй відповіли. З другого боку, ведення селянського господарства у центрі міста — це щось нереальне. Її заяву на сесії не розглядали. Наразі згадана ділянка не є власністю жодної людини — тільки міста. Тож у колегіальному виділенні Володимирові Матеїку земельної ділянки я не вбачаю жодного порушення земельного законодавства.


- Чи існує у Снятині черга на земельні ділянки під гаражне будівництво?

— Ні! Є черга, але на індивідуальне житлове будівництво.

...Таким чином, вивчення земельної складової конфліктної ситуації однозначно засвідчує, що виділення земельної ділянки для гаражного будівництва жителеві міста Снятина Володимирові Матеїку 2009 року депутати зробили у рамках вимог Земельного кодексу України.

 

Потрібен скандал —буде скандал...


Прокуратура Снятинського району розглянула звернення постійної депутатської комісії міськради з захисту прав людини, законності та правопорядку ще в червні цього року і порушень у наданні Володимирові Матеїку дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,008 га для гаражного будівництва Снятинською міською радою не виявила. «Вирішення цього питання належить до компетенції Снятинської міської ради відповідно до вимог Земельного кодексу України», — йдеться у листі-відповіді прокурора Снятинського району В. Белея.

— Ніхто не мав і не має будь-яких злих намірів щодо родини тих інвалідів, які живуть на вулиці Шевченка, 129 і навколо яких, власне, спровокували скандал із гаражем, — коментує голова Снятинської міської ради Анатолій Шумко. — Щоб не загострювати проблему, на останньому пленарному засіданні депутати вирішили звернутися до відповідних виконавчих структур міста з проханням вишукати згаданій родині інвалідів необхідне місце для гаражного будівництва. Ви ж розумієте, якщо Володимирові Матеїку сесія не затвердить проект землеустрою, то він звернеться з позовом до суду на міськраду. А терпіти буде міська скарбниця. Але біля будинку №129 на вулиці Шевченка місця не знайшлося. Знаєте чому? З’ясувалося, що кілька років тому прибудинкова територія цього будинку обіймала приблизно 15 соток, а нині — чи то жильці з доброї волі подарували, чи іншим чином — територія зменшилася, чотири сотки вийшли з користування ОСББ. Добре б запитати ОСББ: де ті чотири сотки поділися? Ви знаєте, скільки там могло б бути гаражів... Але на тому місці виросли підприємницькі структури. То як мешканці можуть вимагати тепер землю позаду іншого будинку? Тим більше, що там усе вже роздано.

- А в іншому місці ділянки не хочуть?


— Ні, принципово не хочуть. Ніби коса на камінь наскочила. Але, думаю, що люди б погодилися, та деякі політичні сили, що зацікавлені у скандалі, свідомо підштовхують їх до заперечення. Інколи люди приходять на сесію, ворохоблять усіх, створюють скандал, політшоу навколо згаданої ділянки, яка, до речі, розташована за межами прибудинкової території, а водночас, що дуже смішно, заяву пишуть на ділянку у зовсім іншому місці. Рішення сесії Володимир Матеїк отримав ще минулої каденції, інших заяв не було, то що мали робити депутати?

- То звідки ж узялася така заповзятість чи бажання допомогти згаданій родині інвалідів серед деяких політичних фракцій міськради нинішньої каденції?

— Розумієте, на відміну від європейських країн у нас вибори стартують швидше, ніж їх офіційно оголошують.

- Ви вважаєте, що Снятин уже стартував?

— Так, неофіційно. Бо чому ж ті депутати не прагнули захистити інвалідів у 2007, 2008, 2009 чи 2010 роках? Бо їм ті люди були байдужі, а за рік до виборів стали небайдужими. Бо будь-яким способом треба собі заробляти дивіденди. Депутати раптом стали «святими».


- Чи заважає така ситуація роботі міськради?


— Без сумніву що так. Хоч ми цього року зробили у місті багато, зокрема заасфальтували кілька вулиць, наростили захисну дамбу на річці Пруті, займаємося розв’язанням проблеми зсувів та цілодобового водопостачання тощо, але попри все увага до кожної людини у нас — на першому місці. Тож політики мали б це розуміти і не влаштовувати під час сесії політичні комедії чи шоу. Це заробіток дешевого авторитету. Але я боюсь, щоб таким чином не відкрилася скриня Пандори. Бо, повірте, святих депутатів — як у Снятині, так і в Івано-Франківську чи Києві — нема. Зокрема і серед тих, які нині, спонукані київськими панами, так активно інформаційно розкручують «гаражну» тему в нашому місті. Після виборів депутати і на сесії приходити не хочуть. Я за те, щоб запанував розум і всі питання було вирішено прозоро та у межах чинного законодавства...


Ситуація, у зв’язку з тим, що у вересні рішення сесії про затвердження Володимирові Матеїку проекту землеустрою стосовно відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування гаража не набрало необхідної кількості голосів, може розвиватися різними шляхами. По-перше, теоретично питання може бути ще раз винесено на розгляд сесії, а якщо ні, то, по-друге, житель Снятина Володимир Матеїк має право звернутися з позовом до суду. І для Снятинської міської ради, як вказували наші експерти, це однозначно програшний варіант. Зі свого боку голова Снятинської міської ради пообіцяв, що докладе всіх зусиль, щоб і родина інвалідів також отримала те, чого прагне.

 

Галичина


10.11.2011 1050 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3486
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466