Туристичні навички тих , хто часто буває в походах , хороші не тільки в мирний час , а й коли в країні є загроза початку військових дій. Адже не секрет , що надзвичайний або військовий стан на увазі ряд обмежень , що стосуються звичного і комфортного побуту.
Якщо ввечері на пару годин відключають електрику , сім'я може влаштувати романтичну вечерю при свічках. А якщо електроенергію і мобільний зв'язок відключають надовго , людина відразу відчує відсутність благ цивілізації! Так що крім сірників , солі і тушонки потрібно запастися гаджетами.
Зарядні пристрої на сонячних батарейках
Неабиякий запас батарейок і акумуляторів - це прекрасно , але чи надовго їх вистачить ? Та й не всі пристрої розраховані на батарейки - в багатьох є власні підзаряджати акумулятори. Значить , знадобиться зарядний пристрій на сонячній батареї , яке можна купити за 100 - . 450 грн , є моделі і за пару тисяч , ціна залежить від ємності вбудованого акумулятора. Чим дорожче пристрій , тим швидше воно зарядиться від сонця навіть у похмуру погоду. Зазвичай в комплекті до нього додаються перехідники для різних типів гаджетів.
Захищені мобільні телефони
У польових умовах звичайні смартфони довго не протягнуть - вони настільки крихкі, що після першого падіння або «купання» у річці можуть повністю вийти з ладу. Потрібно придбати апарат для спортсменів-екстремалів із захищеним корпусом і підтримкою туристичних функцій на зразок GPS-навігатора.
Портативні рації
В умовах, коли відключено не лише електрику, але і мобільний зв'язок, знадобляться рації. Найдешевші можна купити і за $ 100 - такі підтримують зв'язок на відстані 4 - 10 км, щоправда, не вміють шифрувати канали.
Ліхтарики
У знеструмлених містах та за їх межами без ліхтариків не обійтися. Але краще купувати не звичайні моделі, а з вбудованою динамо-машиною: тоді, навіть якщо сядуть батарейки, можна попрацювати зарядним пристрій як еспандером і отримати достатньо світла.