Що ви знаєте про класичні українські міцні напої? Медовухи, хріновухи, меди, гіркі настоянки на травах, наливки. І це ще не все. Є ще фруктова горілка. Це не просто коктейль, що готується шляхом додавання горілки в сік. А оригінальний міцний напій, який готують за давньою традиційною технологією.
Фруктова горілка − це особливий продукт, що вирізняється чудовими смаком і ароматом. За своїми споживчими якостями не поступається коньякам, кальвадосам та іншим благородним напоям. Готується виключно з натуральних компонентів шляхом мацерації.
Мацерація - це традиційна українська технологія, яку застосовували ще в позаминулому сторіччі. Зараз її дещо вдосконалили за допомогою новітнього обладнання. Але принцип дії залишився той самий.
Натуральні компоненти
Щоб отримати найкращий результат, для приготування береться високоякісний зерновий спирт. Зазвичай це "люкс" або "альфа". Виготовлені з українського зерна, без додавання будь-яких хімічних чи штучних компонентів. Чистий, як сльоза. Без сторонніх домішок.
Інший компонент − фруктовий сік. Як правило, застосовується сік-пюре, з м'якоттю фруктів чи ягід. Як саме він готується − тримається в таємниці. Але завжди беруться тільки свіжі натуральні компоненти. Не ті відновлені соки, що продаються в тетрапаках. А щойно вичавлені з фруктів та ягід.
Найпопулярніші смаки − яблуко, малина, полуниця, груша. Також користуються популярністю чорна смородина, виноград, бузина.
Готовий напій має чіткий виразний аромат того фрукта, сік якого використовувався. Класичні спиртові нотки майже не відчуваються. Такий напій споживається легко, залишаючи після себе повний фруктовий посмак.
Традиційна технологія
Фруктові горілки, на відміну від настоянок чи наливок, не готують шляхом простого змішування етанолу з ароматною сировиною. Тут застосовують технологію мацерації.
Сік-пюре чи чистий сік змішують зі спиртом та одразу заливають в перегонний куб чи ректифікаційну колону. Додають ще дистильованої води, щоб знизити міцність. Точні пропорції та інші показники − комерційна таємниця кожного виробника.
Отриману суміш переганяють, постійно слідкуючи за міцністю готового напою. Першу фракцію, що містить найбільше сивушних масел, зливають. Так само й останні фракції. Винороб слідкує, коли міцність перевищить 42% й на цьому зупиняє процес перегонки. Отриманий напій охолоджують та розливають по тарі.
Неперевершений смак та аромат
Фруктова горілка, отримана за допомогою технології мацерації, має чистий, прозорий колір. Вона не мутніє та не розшаровується навіть через тривалий час. Проте по яскравості аромату горілка нічим не поступається наливці − суміші горілки та соку. Під час мацерації спирт ніби "вичавлює" з фруктової сировини її чудові ароматичні властивості.
Смакуйте відповідально
Споживаючи фруктову горілку, пам'ятайте про розумні межі. Вона п'ється дуже легко, міцність майже не відчувається. Будьте відповідальними, не сідайте за кермо, навіть, якщо ви випили зовсім трішки.
Джерело - https://spirt-opt.top/category/vodka-pshenichnaja/.
Партнерський матеріал