Фрезерування — технологія, яку використовують для механічної обробки твердих поверхонь. Це один із етапів виготовлення різноманітних виробів з металу та інших матеріалів. Залежно від особливостей поверхні використовують відповідну фрезу. Правильний вибір верстата впливає на ефективність праці та визначає якість готової продукції.
Фрезерне обладнання слід обирати від перевірених постачальників, які не тільки допомагають ввести в експлуатацію верстати, але і здійснюють гарантійне та післягарантійне обслуговування, виконують ремонтні роботи, проводять технічні огляди. Це дуже важливий момент. Комплексним підходом відрізняється ДП «Абпланалп Україна». З асортиментом можна ознайомитися на сайті компанії — https://abplanalp.ua/.
Кожен зможе підібрати для себе вигідні умови. Головне звернутися до продавця, який відповідально ставиться до своєї роботи і завжди готовий допомогти у вирішенні будь-яких питань, повʼязаних з функціонуванням фрезерних верстатів.
Де придбати обладнання?
Бажано обирати варіанти з найкращими характеристиками, тоді обладнання буде працювати без збоїв і довше прослужить. Щоб одразу знайти підходящі фрезерні верстати, варто звернути увагу на магазини з широким асортиментом товарів. За цим посиланням можна переглянути один із прикладів — https://abplanalp.ua/ru/stanki/frezernie/
Обрані верстати повинні відповідати високим міжнародним стандартам. Одними з найкращих вважаються Lagun, HAAS, Ibarmia, Kitamura, Vision Wide, Juaristi. Також рекомендується завчасно продумати питання з наявністю оригінальних витратних матеріалів і запасних частин.
Типи фрезерних верстатів
Всі типи фрезерного обладнання обʼєднані однаковим принципом роботи. Інші характеристики залежать від обраного варіанту. Відмінності можуть стосуватися матеріалів, які можна обробляти за допомогою верстата, потужності шпинделя, площини руху робочого вузла.
Перш ніж перейти до вибору, потрібно визначити перелік завдань, які потрібно буде виконувати з використанням фрезерного обладнання. Технічні характеристики, доступні функції — те, на що потрібно звернути увагу в першу чергу.
Залежно від принципу конструктивного виконання виробники пропонують:
- горизонтально- і вертикально-фрезерне обладнання;
- горизонтально-розточувальне;
- портальне;
- пʼятиосьове;
- багатофункціональне.
Для перерахованих типів верстатів характерна наявність системи числового управління. Ці варіанти відносяться до найбільш популярних. При їх використанні вдається задовольнити найрізноманітніші потреби.
Критерії вибору обладнання для роботи з металом
Станки можуть бути використані для таких цілей:
- фрезерування поверхонь (пласкі, фасонні, гвинтові);
- нарізання матеріалів (різьба, шліц, зубці зубчатих коліс, гвинтові канавки та інше).
Основні характеристики наступні:
- розмір, конструкція столу — впливають на швидкість та зручність при виконавленні поставлених завдань (обладнання може відрізнятися жорсткістю, міцністю, рухливість столу для знайдення зручного положення);
- розташування робочого інструмента, шпинделя (можуть встановлюватись горизонтально, вертикально, під кутом відносно заготовки);
- число використаних шпиндельних голівок;
- вісь і ступінь свободи — визначають можливості обладнання (їх може бути від 1 до 5);
- точність при фрезеруванні поверхонь — від цієї характеристики залежить кількість доступних можливостей;
- наявність револьверної голівки, оснащеної змінним інструментом, для пришвидшення процесу виготовлення виробів;
- потужність при обертанні шпинделя, частота — визначають перелік доступних для обробки матеріалів.
Партнерський матеріал