Франківський адмінсуд відмовив прикарпатському УКРОПу та не зняв із перегонів партії, які "не люблять жінок" (фото)

 

5 жовтня, Івано-Франківський окружний адміністративний суд продовжив розгляд справи за позовом Івано-Франківської обласної організації партії УКРОП.

 

Нагадаємо, у позові вимагається визнати незаконною постанову Івано-Франківської виборчої комісії про реєстрацію партій, які не дотрималися гендерної квоти, передає кореспондент Фіртки.

 

Мова йде про таких "порушників": БПП “Солідарність”, ГО “Народний контроль”, ВО “Свобода”, “Народний рух України”,  “Наш край”, ” Громадянська позиція”,  Радикальна Партія Олега Ляшка та “Українська народна партія”.

 

Сьогодні відбувся розгляд справи по суті. Спершу представники позивача клопотали про перерву для ознайомлення із запереченням третіх сторін на позовну вимогу.

 

Клопотання було також у представника Івано-Франківської Крайової організації «Народний рух України» Ярослава Юхімчука.

 

За його словами, організація у даному позові не повинна бути третьою стороною у справі, оскільки при затвердженні списків кандидатів до обласної ради вони витримали гендерну квоту. Відтак попросив суд виключити організацію зі списку третіх сторін.

 

Представники позивача підтримали позицію представника даної організації, у інших представників третіх сторін та відповідача заперечень не було. Відтак, колегія суддів відправилась у дорадчу кімнату. Повернувшись, суд задовольнив клопотання представника Івано-Франківської Крайової організації «Народний рух України».

 

Після цього продовжився розгляд справи по суті. Відповідач та представники третіх сторін заперечували позовні вимоги у повному обсязі, а представник позивача підтримав позов:

 

«Івано-Франківська обласна виборча комісія повинна була здійснювати контроль за додержанням та однаковим застосуванням законодавства місцевими організаціями, партіями, зокрема тими, що подали відповідні списки кандидатів та перевірити чи дотримана гендерна квота у поданих списках», - пояснив представник позивача Андрій Сторожук.

 

Також Сторожук звернув увагу суду на те, що роз’яснення ЦВК, на які посилалась представник відповідача, не є ключовими у даній ситуацій, адже "існує норма Закону, яка має вищу юридичну силу".

 

«Тому у своїй роботі Івано-Франківська обласна виборча комісія мала керуватися за ієрархією вищими нормами, що передбачають дотримання гендерної квоти кандидатів до обласної ради у розмірі не менше 30%. Крім того, як зазначали сторони що немає чіткої підстави у обласної виборчої комісії для відмови у реєстрації виборчих списків, адже вона не вказана у статті 46, як окрема із підстав. По відношенню до цього ми зазначаємо, що серед цих підстав є частина перша, яка передбачає порядок висування, який повинен відбуватись з дотриманням цієї гендерної квоти. Цей порядок висування мав реалізуватись у виборчому списку, який подається до обласної виборчої комісії. Та відповідач, відповідно до покладених на неї повноважень повинна була їх виконати згідно закону «Про місцеві вибори», тобто забезпечити однакове дотримання виборчого законодавства усіма суб’єктами виборчого процесу. У нашому випадку ми бачимо порушення своїх інтересів в тому що комусь забезпечено належні умови у виборчому процесі, а хтось не виконує норми закону. Тому безпосередньо порушуються наші інтереси», - відмітив Сторожук.

 

Відповідач просила відмовити позивачу у позові.

 

«Прошу врахувати вимоги письмово та усного заперечень та прошу врахувати, що обласна виборча комісія діяла в межах ЗУ «Про місцеві вибори» в межах своїх повноважень, дотримуючись норм Закону та Конституції України», - заявила відповідач.

 

Представники третіх сторін підтримали позицію відповідача та також просили суд відмовити позивачу у позовних вимогах.

 

Відтак, колегія суддів знову пішла до нарадчої кімнати. Повернувшись, головуючий суддя Сергій Остап'юк зачитав ухвалу суду.

 

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представників сторін та третіх осіб, з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення проти них, дослідивши і оцінивши докази, судом встановлено наступне.

 

Законом України “Про місцеві вибори” (частиною 1 статті 46) передбачено підстави для відмови в реєстрації кандидата в депутати. Серед них недотримання положення про представництва осіб однієї статі у кількості не менше 30 відсотків загальної кількості кандидатів у виборчому списку відсутнє. Таким чином, дане порушення не може бути підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати.

 

Крім того, суд зазначив, що частина 3 статті 4 Закону України “Про місцеві вибори”, а також пункт 10 статті 8 Закону України “Про політичні партії” є вимогою, що адресована політичним партіям, відповідальність за невиконання якої передбачена Законом України “Про політичні партії в Україні”.

 

За таких обставин, суд постановив - у задоволенні адміністративного позову відмовити.

 

Крім того, судом було встановлено, що позивачем не сплачено судовий збір, а відтак, колегія суддів одночасно вирішила стягнути його з позивача у розмірі 2436 гривень.

 

Рішення може бути оскаржене у Львівському апеляційному суді.

 

 

 

 

Як відомо за новими правилами гендерна квота встановлена на рівні 30%. Тобто, у списку має бути кандидатів не менше 30 відсотків однієї статі.

 

Раніше ЦВК у своїх роз’ясненнях гендерну квоту тлумачила як бажану, а не обов’язкову. Проте, Київський апеляційний адміністративний суд визнав недійсним та скасував рішення ЦВК про можливість не дотримуватися гендерної квоти в списках кандидатів в депутати.

 

 

еред них недотримання положення про представництва осіб однієї статі у кількості не менше 30 відсотків загальної кількості кандидатів у виборчому списку відсутнє. Таким чином, дане порушення не може бути підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати.

 

Крім того, суд зазначив, що частина 3 статті 4 Закону України “Про місцеві вибори”, а також пункт 10 статті 8 Закону України “Про політичні партії” є вимогою, що адресована політичним партіям, відповідальність за невиконання якої передбачена Законом України “Про політичні партії в Україні”.

 

За таких обставин, суд постановив - у задоволенні адміністративного позову відмовити.

 

Із повним текстом рішення можна буде ознайомитись в ЄДРСР http://reyestr.court.gov.ua/ вказавши номер справи № 809/4165/15.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

В Івано-Франківську адмінсуд не захотів знімати з реєстрації політичні партії, які порушили "гендерну квоту" в списках

Прикарпатський УКРОП подав до суду через нехтування законом щодо "гендерної квоти" партією влади - БПП (фото)


06.10.2015 675 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2865
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3497
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3877

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

504
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

965
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3939 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471