Франківський стадіон та гроші на нього: нові подробиці

Майже рік назад питанням будівництва та подальшою експлуатацією збудованого штучного поля зацікавилися депутати Івано-Франківської обласної ради.

Це питання розглядали і під час двох засідань постійних комісій (бюджетна та з гуманітарних питань і свободи слова), за підсумками яких оголошено про намір створити робочу групу, що вивчила би всі обставини, пов’язані з будівництвом нового футбольного стадіону та його подальшою експлуатацією, пише у №135 (1863) від 9 листопада 2018 року газета  «Спортивка».

«На двох депутатських комісіях обласні обранці зазначили, що громадськості презентували один стадіон, а збудували – інший. Мало того, нині його використовує лише обласна федерація футболу, – сказав тоді голова облради Олександр Сич. – Об’єкт, у який вклали значні кошти громади, не може бути у власності будь-якої громадської організації. Наразі стадіон просто знищується, тож проблема є, і то відчутна».

Минув майже календарний рік. З’ясувалося, що ніхто належним чином так і нічого не створив, а з ним і належним чином ніхто не вивчив питання, скільки ж коштів затрачено на те злощасне будівництво і все, що пов’язано з тим горе-стадіоном.

Цікавим є те, що останнім часом чомусь озвучують суму понад 16 мільйонів гривень, що фігурувала у місцевих ЗМІ наприкінці 2017-го року.

Як свідчать певні документи, навіть після помпезного відкриття «новобудови» за участі Президента Порошенка, на спортивний об’єкт у грудні минулого року виділили ще значні кошти з обласного бюджету – понад мільйон гривень. Отже, реально витрачено більше, ніж наразі кажуть.

Ні для кого не є таємницею, що безпосередню вартість будівництва самого стадіону неймовірно завищили, реальну суму коштів, у тому числі залучених із бюджетів різних рівнів, ніхто не може точно назвати. Ніхто з посадових осіб області та міста не може сказати, чому презентували побудову сучасного стадіону, а фактично збудували якесь непорозуміння на 400 місць, що важко наразі назвати стадіоном. Бо ще раз підкреслимо: перед будівництвом громаді показували проект, що разюче відрізняється від збудованого і введеного в експлуатацію об’єкта.

На жаль, неприємна історія, а ошукування та шахрайство й надалі тривають.

Одним із доказів на підтвердження цього може слугувати те, що у двох засіданнях комісій обласної ради був присутній Тарас Клим – безпосередній ініціатор побудови стадіону за програмою УЄФА «Хет-трик» в Івано-Франківську. Так ось, цей горефутбольний функціонер, якого завжди супроводжують скандали, пов’язані з футболом, таке враження, що свідомо обманув депутатів обласної ради. Це випливає зі стенограми засідань. Саме ця особа, якій свого часу вдалось ошукати разом узяті ФФУ, УЄФА та ФІФА (відома історія з підробкою своїх паспортів, що в подальшому дало йому право незаконно отримати звання лайнсмена ФІФА), не тільки не спромігся назвати реальних сум коштів, витрачених на будівництво, замовником якого була обласна федерація футболу. Він не проінформував депутатів, що саме 1-го грудня 2017-го року зареєстроване ТОВ «ІФФФ Івент», засновником якого виступила громадська організація, яку безпосередньо на двох комісіях презентував сам Тарас Клим.

Створивши завідомо сумнівне ТОВ «ІФФФ Івент» і призначивши його директором І. Овчара, людину, яка на сьогодні значиться в реєстрі Люстраційного комітету та щодо якої свого часу порушено кримінальну справу за фактом скоєння злочину під час перебування на посаді голови Тисменицької РДА в часи Януковича, Івано-Франківська обласна федерація у неправомірний спосіб наприкінці січня 2018-го року набула права власності на збудований за бюджетні кошти футбольний стадіон (витяг із Державного реєстру, індексний номер витягу: 112287881).

А далі будову незаконно передали у розпорядження підконтрольного ТОВ «ІФФФ Івент» зі статутним фондом 1 000.00 грн., перетворивши його у механізм заробляння коштів.

Наразі безпосередньо обласна федерація самовільно вирішує, хто й у який спосіб має на ньому тренуватися чи грати. За проведення матчу на штучному газоні беруть 1 500.00 грн., а за годину тренувань – у розмірі свого статутного фонду (1 000.00 грн.). Разом із тим, на штучне поле, збудоване насамперед для дитячо-юнацького футболу, найбільшу футбольну школу області – СДЮСШОР «Прикарпаття», не допускають. Суттєво обмежують у праві проводити свої планові тренування, для усіх 28- ми груп юних футболістів різних вікових категорій.

Наприкінці вересня 2018-го року на сайті Івано-Франківської обласної ради з’явилося повідомлення, що на розгляд чергової сесії подано листи обласної державної адміністрації від 18.09.2018 р. за № 935/0/2/18- 132 та № 936/0/2/18-132 «Про утворення обласного комунального підприємства «Хет-трик» Івано-Франківської обласної ради» і «Про погодження розрахунків ідеальних часток у загальній власності на футбольний стадіон для дитячо-юнацького й аматорського футболу».

Цікавим видалося те, що частка громадської організації, яка подає звітність державним органам та установам про неприбутковість, зазначена в розмірі 73- ох відсотків, так як виявляється, що на будівництво стадіону ця організація виділила понад 12 мільйонів гривень!

Постає слушне запитання, звідки такі кошти взяла неприбуткова громадська організація, яку в жовтні 2017-го року очолив Андрій Бондаренко – особа, пов’язана з низкою корупційних скандалів, насамперед, зі заводом із виробництва штучного покриття ТОВ «ФФУ Продакшн», де він є його керівником, а також із історією про розподіл майже трьох тисяч квитків на фінал Ліги Чемпіонів УЄФА у Києві, де та особа обіймала посаду директора департаменту з підготовки і проведення зазначеного фіналу 2018- го року.

Невже там, де завжди присутній уродженець Івано-Франківська Андрій Бондаренко, там завжди щось нечисто?

У цьому контексті потрібно відзначити, що у документах, які особисто подав голова Івано-Франківської ОДА О. Гончарук, суттєво занижена сума коштів, фактично профінансована з обласного бюджету. Так, відповідно до листа департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА від 15.06.2018р. за № 104/01-07, зазначається, що з обласного бюджету на будівництво спортивної споруди витрачено лише 4 619 тис. грн., в той саме момент, коли безпосередньо голова ОДА, власне, у своїй доповіді на сесії обласної ради на початку року озвучив суму коштів, освоєних на будівництві з обласного бюджету, в розмірі 6 800 тис. гривень.

Також викликала велике здивування відсутність у проекті рішення частки самого міста Івано-Франківська, яке також вкладало значні кошти (приблизно 1 млн грн.) і безпосередньо виділило земельну ділянку, ринкова вартість якої, за словами міського голови Р. Марцінківа, сягає понад 20 млн гривень.

До такого перебігу подій виявила своє ставлення прокуратура Івано-Франківської області, яка протягом тривалого часу не вживала жодних правових дій в історії з тим злощасним будівництвом, що двічі відвідував Президент України Порошенко.

Так, наразі стало відомо, що прокуратура подала відповідне оскарження. Прокурори направили до Господарського суду області скаргу про скасування рішення на право власності на стадіон за товариством «ІФФФ Івент», що створила обласна федерація.

У цей час на сесії обласної ради, що відбулася у жовтні, питання щодо створення будь-якого комунального підприємства «Хет-трик» Івано-Франківської ради і про розподіл часток у власності майбутнього КП не розглядали.

А поки на вулиці Грушевського в Івано-Франківську, фактично своєю бездіяльністю спричинивши таку ситуацію, не можуть поділити футбольне поле зі штучним покриттям, воно продовжує руйнуватися та покриватися іржею, в той час як юних футболістів на нього й далі не допускають.

Петро Гончарак,  «Спортивка»


14.11.2018 2062
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466