Вічне мистецтво. Воно прийшло із древнього Риму, а всесвітньої слави набуло за часів Візантійської імперії. Художня мозаїка вражає різноманітністю відтінків та форм.
Нині в такій техніці творить майстер декоративного мистецтва Олег Дунаєвський, йдеться у сюжеті ТРК "Вежа", пише Фіртка.
Кілька років тому випускник місцевого технічного вишу подався до Італії. І там закохався в одне із найстаріших мистецтв. Вступив до єдиної в світі професійної школи мозаїки Фріулі, що неподалік Венеції. Після навчання ще рік удосконалював набуті навички на практиці.
Мармур та смальта – основні матеріали, з якими працюють майстри мозаїки. Насамперед, підбирають відтінки. Далі спеціальним молотком – морталіною, подрібнюють на необхідної форми кусочки – тесери. Потім їх приклеють на поверхню. Саме мармур надає витворові природніх відтінків.
Італійський практичний досвід у поєднанні із народними традиціями. У затишній майстерні Олега Дунаєвського на чільному місці – українські мотиви. Мозаїка у стилі чорно-червоної вишиванки вражає насиченістю відтінків. Лише чорний колір має їх щонайменше з десяток.
І не лише у майстерні. Італійські мотиви Олег Дунаєвський інтегрував в середовище Івано-Франківська. Його дебютна робота – портрет Наталії Кобринської, віднедавна прикрашає фасад одного із міських будинків.
Читайте також:
Франківська художниця творить картини з епоксидної смоли (ВІДЕО)