3 жовтня в гірському селищі Делятин актори Івано-Франківського драмтеатру зіграли шедевральну виставу-мюзикл “Гуцулка Ксеня”, яка уже встигла зібрати понад три десятки аншлагів поспіль.
На мистецьку подію зійшлися і з'їхалися сотні людей - не тільки місцеві мешканці, а й з сусідніх сіл, які входять в ОТГ та межують з нею. Були гості з Яремчанщини та Надвірної.
"Це історична постановка для Делятина, - розповів перед початком вистави режисер, народний артист України та лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка Ростислав Держипільський. - У 1938 році геніальний композитор і перший диригент Станіславського театру - Ярослав Барнич написав оперету «Гуцулка Ксеня». Ставив її обласний театр ім. Івана Котляревського під орудою Володимира Блавацького, який родом з Косова. Прем'єра мала відбутися саме там, але тодішня влада не дозволила цього. Митці не здалися - і організували показ в Делятині. А цьогоріч повторили цей історичний момент - і знову приїхали до цього мальовничого селища з "Гуцулкою Ксенею".
Культурний експеримент вдався - був аншлаг і великий успіх. Мюзикл "Гуцулка Ксеня", який йшов майже три години, тримав до кінця усіх глядачів і приємно вразив їх рідними гуцульськими жартами, колоритною місцевою мовою, комічними ситуаціями, веселими коломийками, запальним арканом, лазерними ефектами та яскравою колекцією стилізованих гуцульських гунь (майстриня Руслана Гончарук).
Крім того, звучала жива музика легендарного Ярослава Барнича у сучасному аранжуванні, написаному головним диригентом Франківського драмтеатру Богданом Ткачуком.
За сюжетом усі події розгортаються у Карпатах. Вправний власник оселі "Говерля" Іван Синиця, якого майстерно зіграв провідний актор Франківського театру Олексій Гнатковський, думає, як розвинути свою садибу. І тут у життя гуцулів буквально вриваються українські емігранти зі США - і не просто так. Зокрема, виходець з села - Майкл Дерделюк приїхав у Ворохту знайти родичеві - молодому хлопцеві - наречену. Адже його батько заповідав синові мільйон доларів тільки за умови, якщо той знайде на Гуцульщині "свідому українку" і одружиться з нею.
Справжню культурну сенсацію для горян організували місцева влада за підтримки лідера партії "За майбутнє" на Прикарпатті Олександра Шевченка, кандидатів в обласні депутати Миколи Палійчука і Тетяни Пришляк.
"Карпати - це головна реклама цієї вистави - наголосив Олександр Шевченко. А значить, ця тема повинна бути розвинена і в житті: дороги, культура, туризм, добробут. Це те, що принесе успіх кожній громаді."
"Люди повинні бачити якісні культурні проєкти - і, дякувати Богу, що ми спромоглися організувати його показ у Делятині, - зазначив Микола Палійчук. - Обіцяємо, що цей театр побачить і Ворохта, адже про неї згадують у виставі "Гуцулка Ксеня". І справедливо, щоб ворохтяни стали свідками цього аншлагу, як сьогодні делятинці."
партнерський матеріал