Франківські театрали привідкрили завісу нового сезону

У неділю, 29 вересня Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка мюзиклом «Гуцулка Ксеня» відкриває свій 81-й сезон.

Про це керівництво драмтеатру розповіло сьогодні на пресконференції, пише Фіртка.

У вересні з виставами «Солодка Даруся» та «Гуцулка Ксеня» франківські театрали візьмуть участь у кількох традиційних фестивалях у Львові, Миколаєві, Pівному, Хмельницькому та Чернівцях.

«29 вересня ми чекаємо всіх на відкриття сезону. Відкриваємо «Гуцулкою Ксенею», вона зібрала аншлаг. З 1 вересня щодня, а той двічі на день, будемо радувати наших глядачів. В нас є 34 пункти вистав, не пам’ятаю чи стільки було колись», - розповідає Ростислав Держипільський, художній керівник та директор театру.

Прем'єр на новий сезон заплановано вісім.

У статусі національного Франківський драмтеатр відкриває свої сценічні майданчики для найкращих режисерів сучасності. Тому особливістю нового сезону стануть лабораторії, тренінги та інтенсиви від знакових режисерів України та Європи, результатом яких будуть нові постановки.

Наразі графік тренінгів розписано на чотири місяці. Копродукція Наталії Половинки, Сергія Ковалевича, Ростислава Держипільського - вже у жовтні, а у грудні прем'єра. Матеpiал наразі не розголошується.

У листопаді відбудеться присвячена документальному театрові лабораторія режисера Євгена Степаненка.

Євген Степаненко - режисер-документаліст, автор текстів, ветеран війни, очільник «Суспільного театру», ведучий проекту «Bійна і мир», уже відомий франківській публіці за прем'єрою «Голоси», котру 15 вересня блискуче зіграли ветерани та діючі військовослужбовці.

У листопаді до Івано-Франківська приїде Олена Апчел- екс-режисерка Львівського академічного театру Лесі Українки, перформерка, сценаристка та арт-менеджерка, а арсеналі якої — стажування в кількох театрах Польщі: Теatr Povshehni (м. Варшава), Теatr im. Ludwika Solskiego (м. Тарнув) і Теatr Wybrzeze (м. Гданськ).

Вона проведе триденний інтенсив, акторів чекає занурення в зону «виклик», а також - багаторівневість мислення, естетика деконструкції і порожнечі та інші техніки мистецького неспокою.

У кінці грудня Франківський драмтеатр очікує на приїзд зіркової європейської режисерки Майї Клечевської. Недавно у Познані вона поставила «Гамлета» і головну роль роботі з-поміж 50-ти претендентів виборов наш актор Роман Луцький. Новаторська робота, котру зіграли на старій недіючій скотобійні, пройшла успішно. На цей екзамен до свого учня Романа Луцького до Польщі поїхав Ростислав Держипільський, так і зав'язалися тісні контакти з М. Клечевською та появилися ідеї для співпраці. Режисерка наразі не відкриває свої плани, відомо тільки, що це може бути або Шекспір, або Сергій Жадан. У січні до роботи над новою постановкою «Цар Едіп» за Софоклом приступає режисер Андрій Приходько, знаний за постановкою «Лісова пісня» в театрі Леся Курбаса. Робота відбудеться у співпраці із Мар'яною Садовською, співачкою, актрисою, композиторкою, музичною драматургинею, фольклористкою, яка вже багато років мешкає у Кельні.

До Нового року для найменших глядачів готується прем'єра-«Iсторія бабая Йохана» за книжкою вчительки Марія Василишин з Чорного Потоку на Надвірнянщині, яка 2016 року перемогла у конкурсі «Перший рукопис» (конкурс започаткували для тих, хто народився і працює на Прикарпатті і ще не має виданих книжок).

На квітень припаде старт ще однієї режисерської роботи. Андрій Бакіров, головний режисер Чернігівського театру, володар українського театрального Оскара- премії «Гра» за «Вій. Докудрама» (номінація «краща драматична вистава»).

Драматичний матеpіал наразі узгоджується.

А головний режисер Івано-Франківського національного драматичного театру Жюль ОДРІ буквально днями приступає до роботи над постановкою за твором Софії Андрухович «Фелікс Австрія».

"Прем'єра фільму актор Роман Луцький, вийде у прокат 2020 року, тож ми будемо першими, бо прем'єра відбудеться наприкінці листопада. 29 грудня відбудуться урочистості з нагоди 80-літнього ювілею театру. Ми відкриваємо нові імена своїх видатних митців. Зокрема, славу нашого театру творили не лише видатний композитор (з осені 1939 року був головним диригентом театру) Ярослав Барнич, а й Міліца Симашкевич- учениця Вадима Меллєра, головного художника театру Леся Курбаса «Березіль» ( з з 1945 по 1963роки вона була художницею театру)", - резюмував Держипільський.


17.09.2019 1459 1
Коментарі (1)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

927
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1915
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2786
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3413
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3647
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6806 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3831

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5642

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6756 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7604
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2432
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4696
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5090
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

451
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

918
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1786
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3373
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

894
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1757
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3666
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3859 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5421