Франківські ковалі просять мерію не купувати за шалені гроші новорічні арки: готові зробити дешевше і краще

Ковалі і громадські активісти ініціативи "Франківськ, який треба берегти" закликають керівництво Івано-Франківська підтримати ковальський цех міста й не лобіювати тернопільську компанію, яка продає арки з ілюмінацією. Місцеві майстри кажуть, що зроблять дешевше, безпечніше і краще.  

Лист до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, його заступника Олексія Кайди, директора департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайла Смушака і директора департаменту містобудування, архітектури і культурної спадщини Ореста Кошика написали місцеві ковалі, пише Фіртка з посиланням на Курс.

"Ми, представники ремісничої спільноти ковалів та фахівців з металообробки Івано-Франківська, звертаємося до вас з проханням замовити розробку та виготовлення новорічних металічних арок в ремісничо-ковальських фірмах рідного міста. Розміщення такого замовлення з боку влади Івано-Франківська саме поміж місцевих ремісників, а також із залученням спеціалістів Івано-Франківського професійного політехнічного ліцею та ВПТУ №23 сприятиме підтримці і розвиту ковальської галузі та буде прикладом патріотизму та турботи про малий локальний бізнес, який є одним з джерел наповнення місцевого бюджету".

Читайте також: АМКУ не дозволив купити світлодіодні арки для Франківська за 2,5 мільйона у підприємця, в якого придбали ялинку та фонтан

Лист на сьогодні підписали місцеві ковалі Сергій Полуботько, Михайло Клочко та Михайло Зарицький. Один із натхненників цього звернення, співзасновник ініціативи "Франківськ, який треба берегти" Юрій Козакевич, пояснив у коментарі КУРСу, що йдеться не про грубий лобізм місцевих виробників.

"Ми не просимо некоректно виписувати умови тендеру під наших майстрів, – каже Юрій Козакевич. – Ми лише нагадуємо міській владі, що у нас є унікальне ковальське середовище, якого фактично нема в жодному іншому місті України. Це середовище дуже багато зробило для Франківська, щорічний Фестиваль ковалів став уже родзинкою міста, невід'ємною частиною його бренду. Ковалі багато зробили, щоб наше місто шанували і любили. Але це середовище переживає зараз дуже важкі часи. То чому б його не підтримати? Якщо в бюджеті є три мільйони на ці арки, чому кошти мають йти за межі міста, кудись у Тернопіль, якщо у нас є такі майстри? На фестивалі кожен чиновник користається нагодою виступити, зребити селфі, то чого б не зробити щось суттєве для підтримки наших ремісників, чого місто рветься купити тернопільський брухт?"

Юрій Козакевич повідомив, що, за розрахунками франківських ковалів, виготовлення подібних новорічних арок обійшлося б до 2 млн грн. Це, власне, за металоконструкції. Ще невеликку суму потрібно на світлодіодні гірлянди. Ковалі запевняють, що зроблять не тільки дешевше, а й якісніше.

"Питання ж навіть не в ціні, а в здоровому протекціонізмі свого міського ремісницького середовища. Чому б не сісти з своїми ковалями і не сказати: от у нас є гроші на новорічні арки, ви готові за них позмагатися на чесних умовах? Натомість ці гроші скидають кудись набік. Якось це не дуже патріотично стосовно нашого міста", – каже Козакевич.

Нагадаємо, комунальне підприємство "Івано-Франківськміськсвітло" втретє намагається купити новорічні арки у тернопільського ПП "Ялинка України" й готове витратити на них 3 млн грн. Ця фірма після невдалої спроби продати арки місту надала їх на святкування Нового року і Різдва безкоштовно – для реклами своєї продукції.

Учора, 26 червня, "Івано-Франківськміськсвітло" оголосило черговий тендер. Перші два були заблоковані Антимонопольним комітетом через звернення конкурента торнополян на торгах, фірму "Люм'єр Україна", яка поскаржилася, що умови закупівлі виписані під конкретного учасника.

До речі, цього разу у тендерній документації зазначили, що половина арок мають бути прикрашені кулями, а половина – сніжинками, і саме такими прикрасами були оздоблені тернопільські світлодіодні арки на "стометрівці". Інші вимоги до товару теж підігнали під ілюмінацію від ПП "Ялинка України".

Як писала Фіртка, саме у цього підприємця місто після невдалої спроби таки придбало головну ялинку міста.

Крім цього, у того ж підприємця придбали світловий 3D фонтан, розміщений на площі Шептицького.

Варто додати, після фестивалю "Свята ковалів" майстри щороку роблять подарунок для міста – безкоштовно передають оригінальні ковані скульптури, які давно стали частиною "обличчя" Івано-Франківська. Цього року ковалі подарували місту ангела-охоронця.


Читайте також:

Івано-Франківськ планує купити світлодіодні арки на стометрівку у того ж підприємства, в якого придбав орендовану тогоріч ялинку

Міський голова Івано-Франківська закликав не нищити арки на стометрівці


28.06.2018 2020
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

928
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1918
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2787
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3414
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3648
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6807 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3832

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5643

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6758 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7605
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2433
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4697
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5092
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

452
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

919
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1787
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3374
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

895
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1758
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3668
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3860 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5422