Франківчанка збирає пластик, щоб допомогти українським воїнам (ФОТО)

Чотири роки поспіль іванофранківка Галина Батюк збирає пластмасові кришечки з-під пляшок. Дівчина - координаторка благодійного фонду "Лелекера" на Івано-Франківщині.

Виручені за пластик гроші ідуть на потреби поранених бійців ООС, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

"Наш благодійний фонд сповідує дві цілі - екологічну і патріотичну. Ми намагаємося зменшити кількість пластику в природі, віддати його на переробку та отримати за це гроші. Гроші даємо на лікування та реабілітацію захисників України", - розповідає Галина Батюк.

На початку 2015-го року волонтерка прочитала у соціальній мережі заклик збирати пластик, щоб допомогти пораненим бійцям, які повертаються з російсько-української війни.

"Як свідома громадянка, я почала складати кришечки, шукати пункти прийому, передавати на Київ", - пригадує Галина Батюк.

У 2017-му році створили всеукраїнський благодійний фонд "Лелекера". Його керівницею стала Наталія Тарасова. Вона й запропонувала іванофранківці Галині Батюк стати координаторкою від Прикарпаття.

"За ці роки ми відкрили понад 80 пунктів здачі пластику у Франківську і навколишніх селах. До проєкту долучилися і школи, і коледжі, університети міста, кав'ярні, кінотеатри. Пандемія внесла свої корективи у нашу роботу, але все одно збір іде", - розповідає координаторка.

Зокрема, ціна на пластмасові кришечки значно знизилася: якщо у 2017-му році кілограм корків коштував 10 гривень, то зараз - 5-6 гривень, а звичайний пластик - менше ніж 2 грн. Саме тому і збирають кришечки, бо вони значно дорожчі.

Впродовж чотирьох років у Франківську зібрали 3,9 тонни пластику, з них - 3 394 кілограми кришечок. По Україні фонд здав 46 тонн. Три тисячі гривень перерахували пораненому бійцю з Коломийщини.

Понад чотири тисячі гривень виділили Центру для учасників АТО та їхніх сімей "Бандерівський Схрон". Також фонд долучився до збору грошей під час акції "Місто свідомих людей" на лікування онкогематологічного захворювання сина ветерана АТО Андрія Фармуги.

Загалом, за чотири роки благодійний фонд "Лелекера" спрямував 268 тисяч гривень на лікування та реабілітацію українських бійців. З них 75 тисяч - на протезування у Польщі у 2017-му році Максимові Клокуну, частково - 17 тисяч - оплатили ендопротезування розвіднику ГУР, 10 500 пішло на оплату операції морському піхотинцю, приблизно 15 тисяч гривень спрямували на різні види ортопедичних виробів для поранених бійців. Також фонд фінансово допомагає родинам атовців.

У 2020-му році понад 60 тисяч гривень спрямували ветерану АТО, у якого діагностували онкозахворювання.

"Нам дуже бракує волонтерів. Є багато свідомих людей, які самі збирають пластик, відкривають пункти для збору кришечок. Проте в нас зараз немає можливості об'їжджати і забирати пластик, адже 80 точок - це дуже багато, - каже Галина Батюк. - Бракує і контейнерів для збору корків".

Волонтерка побувала і у міського голови Івано-Франківська. На зустрічі запропонувала ідею зі збереження екології і розвитку сортування сміття у місті. Просила, щоб влада закупила контейнери для збору кришечок. Проте поки що допомоги від чиновників не дочекалася.

Івано-Франківськ здає кришки на переробку двічі в рік. Гроші з однієї здачі перераховують на підтримку діяльності ГО "Бандерівський Схрон", а з іншої - на адресну допомогу когось з поранених або ветеранів, що потребують підтримки у лікуванні.

"Якщо об'єми збору пластику збільшаться, то й кошти, які направляємо на допомогу, теж будуть більш значними. Ми оперуємо винятково тим ресурсом, який нам дають благодійники у вигляді вторинної сировини", - розповідає Галина Батюк.


Довідково:

В Івано-Франківську пластмасові кришечки можна здати у Музеї Небесної Сотні, що на вулиці Коновальця. Збором опікується адміністраторка та екскурсоводка музею Світлана Картуш, яка залучила багатьох відвідувачів до збирання пластикових кришечок.

Фотогалерея


24.08.2020 1363
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

955
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1962
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2832
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3467
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3860

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455