Стіни грандіозної фортеці, іменованої форт Чітторгарх, площа якої перевищує 280 гектар, підносяться над рівниною і однойменним містечком. Розташування форту обрано невипадково: пагорб висотою в 180 метрів домінує над місцевістю, а площа його досить обширна, щоб на ній змогла розміститися древня столиця Раджастана.
Так, сучасна столиця перебуває в місті Удайпур. Однак, так було не завжди. У XII столітті король Фалс Равал побудував грандіозне місто-форт, убивши таким чином двох зайців: і столицю оновив, і придане для дочки гідне виліпив.
Форт Чітторгарх дуже довго служив головною резиденцією меварських правителів роду Сісодія. Ця величезна фортеця завжди була дуже бажаною здобиччю для Великих Моголів, і першим Чітор спробував завоювати делійський султан Ала-уд-дін, і не тільки саму фортецю, але і красуню царицю Рані Падміні. Але як тільки війська султана наблизилися до фортеці і чоловіки, захисники форту, загинули, а тисячі жінок на чолі з безстрашною царицею скоїли масове ритуальне самоспалення (джаухар), пише Вебочка.
У Чітторгарзі всього більше 130 храмів, як діючих, так і напівзруйнованих і занедбаних, заселених мавпами після того, як їх покинули люди. Для забезпечення населення форту і армії водою в давнину було побудовано близько ста штучних водойм, з яких до наших днів збереглося лише близько двох десятків.