Фокусники, акробати і еротика: як знімали фільм "Віддана" за романом Софії Андрухович (фото)

У Києві завершилися зйомки повнометражної романтично-фантазійної стрічки «Віддана» режисерки Христини Сиволап. Сюжет фільму заснований на відомому романі Софії Андрухович «Фелікс Австрія», що став лауреатом багатьох літературних премій та був перекладений шістьма мовами.

Виробництвом стрічки займається FILM.UA Production за підтримки Уряду України та Міністерства культури України.

За своїми масштабами «Віддану» можна віднести до одного з найбільш амбітних та колосальних проектів сучасного українського кіно. Наприкінці зйомок члени знімальної групи поділились деякими професійними секретами щодо роботи над фільмом.

 

ЗНІМАЛЬНИЙ ПЕРІОД ТА ЛОКАЦІЇ

Зйомки тривали протягом 30-ти днів. За цей період команда чотири рази змінювала знімальну локацію: «Віддану» знімали у Києві, в Чернівцях, Білій Церкві та кіноселищі Ніжиловичі під Києвом.

Події фільму «Віддана» розгортаються на межі епох у маленькому українському містечку Австро-Угорської імперії кінця XIX – початку ХХ століття. Перед художниками-постановниками стояло завдання знайти, або збудувати автентичні локації, які за своїми художніми та, водночас, технічними властивостями мали задовольнити кіновиробничий процес.

  • Урочисту сцену у театрі за участю прими-балерини Катерини Кухар та 300 акторів масових сцен знімали у Чернівецькому музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської. Відкритий ще у 1905 році, він зберігся в ідеальному стані й досі працює.

  • Епізод дня народження Аделі Сколик відзняли у парковому комплексі Олександрія, що є визначною культурною пам’яткою не лише для Білої Церкви, а й усієї країни.

  • У павільйоні №2 кіностудії FILM.UA Group спеціально для «Відданої» були збудовані декорації старовинного маєтку. Це австрійська вілла кінця 19-го сторіччя, у якому мешкає родина Сколиків. Саме в цих декораціях відбувались зйомки майже усіх інтер’єрних сцен фільму.

          

  • Десятки будинків, лавок, міські установи та центральна площа, а ще ринок з торговельними лотками, шкільне подвір’я, єврейський квартал, та вілла Сколиків. Спеціально для зйомок «Відданої» майже на чотирьох гектарах землі відтворили справжнє місто, Івано-Франківськ зразка початку 20 сторіччя, коли він звався Станіслав та був частиною Австро-Угорської імперії.

«Мені подобається працювати над історичними фільмами, там є де розвернутись,зізнався художник-постановник фільму Олександр Батєнєв. Авжеж, кіно – це колективна творчість, і твій результат завжди залежить від супутніх обставин і людей. Але знаєте, всі, абсолютно всі сцени у цьому проекті можна назвати складними і дуже цікавими. Починаючи від маєтку Ангер-Сколіков, його інтер'єру, і закінчуючи екстер’єрами у Ніжиловичах. Підсвідомо я хотів створити такий собі акваріум для наших героїнь. Вони –  дві чарівні екзотичні риби, які плавають у світі своїх відносин, вони в ньому плутаються, знаходяться, блукають, радіють, сумують. І, здається, ми такий світ створили».

АКТОРИ

  • 34 актори та понад 500 акторів масових сцен взяли участь у зйомках фільму «Віддана». 4 дублери було у головної героїні.

  • У зйомках взяли участь актори з України, Польщі, і Грузії.
  • Українські актори були з Києва, Івано-Франківська, Харкова, Львова, Дніпра, Херсона, Тернополя, Чернігова та Рівного.
  • Спеціально для епізоду з танцівницею була запрошена прима-балерина Катерина Кухар, для якої був поставлений постановно-танцювальний трюк за допомогою каскадерів, який Катерина повністю виконала сама, без дублерів.

  • У проекті взяли участь троє дітей-акторів. Десятирічних Стефу та Аделю зіграли Роксолана Пяташ та Каріна Мушта, а Фелікса – Ясін Фараджаллах. Для виконання трюків героя Фелікса – «гутаперчевого хлопчика» – були запрошені двоє дітей-дублерів: акробат Дар'я Забара і каскадер Дмитро Крезуб.

«Мене дуже здивували дівчатка десятирічні, вони якісь дивовижно професійні акторки. Я навіть на цих зйомках для себе відкрила, що зі старшими людьми набагато складніше, ніж з дітьми. Бо багато хто каже, що ось з маленькими акторами працювати складно, але ні. Діти дуже швидкі, конкретні, активні і чітко розуміють, що від них хочуть», – поділилась режисерка «Відданої» Христина Сиволап.

  • В епізодичних ролях знялися Міс Україна-2018 Леоніла Гузь, Міс Україна International-2018 Богдана Тарасик та фіналістка конкурсу «Міс Україна-2018» Карина Олих.

  • Наймолодшому акторові на момент зйомки було 57 днів; найдосвідченішій актрисі – 81 рік.
  • Головні ролі у фільмі виконали Маріанна Янушевич (Стефанія Чорненько), Алеся Романова (Адель Сколик) та Роман Луцький (Петро Сколик).

«Я дуже задоволена Маріанною та Алесею, на майданчику вони робили якісь неймовірні, дивовижні речі. Звичайно, ми з ними багато читали, розмовляли про персонажів, працювали над роллю – це все дає свої результати. Що цікаво, вони дуже здружились у житті! Тепер вони близькі подруги, майже сестри. А я собі думаю, що значить кастинг був правильний. Й, насправді, це стосується усіх акторів, усі молодці!», – додала Христина.

СПЕЦІАЛІСТИ НА МАЙДАНЧИКУ

  • Девелопмент проекту зайняв майже два роки і за цей час у ньому  взяли участь десятки спеціалістів із різних сфер, не пов’язаних із кіновиробництвом.

          

  • Так, у підготовці та знімальному процесі фільму взяли участь фокусник-ілюзіоніст, циркова трупа, фахівці з роботи з ігровими тваринами, консультанти з історії, кулінарний консультант і фуд-стиліст, за допомогою яких було приготовлено понад сотню страв.

«У фільмі безліч сцен з їжею, головна героїня багато готує. Таким чином вона виражає свої почуття, вкладає у цей процес усю свою пристрасть. В цій історії їжа не лише про втамування голоду, це –  частина культури, ритуал, що допомагає будувати взаємини між людьми. Тому, звичайно, без фуд-стиліста на майданчику ніяк не можна було обійтись. І коли мені запропонували цей проект, я одразу познайомилась зі сценарієм, прочитала роман, і зрозуміла: це надзвичайно цікаво. Тому погодилась, не вагаючись», – розповіла фуд-стиліст Олександра Гордєєва.

       

  • Також у зйомках взяли участь професійні музичні колективи: струнний оркестр у Чернівцях, духовий – в Ніжиловичах та квінтет у Білій Церкві.
  • Події відбуваються на межі століть, тому з транспортних засобів у кадрі працювали карети, автомобілі та повозки.
  • Важливу роль у виробництві «Відданої» зіграла художниця з костюмів фільму Леся Патока. Спеціально для стрічки було пошито понад 150 костюмів і зібрано понад 300 образів періоду стику 19-го і 20-го століть, включно з повсякденними і святковими образами, формою жандармів, військових і медиків. Також було вироблено та знайдено багато оригінальних ювелірних прикрас, головних уборів, взуття та аксесуарів. Фантастичні образи та натхнення Леся шукала по барахолках та приватних колекціях не лише в Україні, а й за її межами.

        

         

«Це кіно поглинуло мене повністю, і я йому віддаю 200 відсотків мого часу,зізналась Леся Патока.От сьогодні я прокинулась шість разів, щоб не проспати і встати о четвертій ранку, аби вчасно бути на зйомках. І кожного разу я прокидалась з новою думкою, що «о, треба не забути покласти намисто для пані Зузи», «о, ще можна взяти оці два капелюшки». Я увесь час в процесі роботи над чимось, і, водночас, я завжди маю думати наперед, що ще треба зробити. Заради «Відданої» довелося відмовити багатьом артистам, навіть тим, з ким я працюю роками. Не зняти безліч крутих кліпів. Але я не жалкую і знаю, що зробила правильний вибір. Впевнена, глядачі також його оцінять».

Наступним великим кроком для команди стане участь в Одеському міжнародному кінофестивалі, який відбудеться з 12 до 20 липня.

«Ми дуже вдячні за відбір у секцію work-in-progress, бо минулого року вже брали участь в індустріальній секції пітчингу ОМКФ як проект у розробці,поділилась продюсерка фільму «Віддана» Надія Зайончковська.Ми були задоволені результатами такої участі, тому зараз ретельно готуємося до нагоди відзвітуватись у своїй роботі.. Взагалі, в нас великі плани щодо презентації фільму на міжнародних індустріальних заходах, зокрема, в Європі».

Перший офіційний тизер повнометражної драми «Віддана» можна подивитися на офіційних сторінках проекту на YouTube, Facebook та Instagram.

Роман «Фелікс Австрія» Софії Андрухович, виданий «Видавництвом Старого Лева», у 2014 році  став переможцем всеукраїнської премії «Книга року ВВС», а також отримав особливу відзнаку «Форуму видавців» у Львові та премію «ЛітАкцент року».

Стежити за новинами проекту можна на його сторінках у Facebook та Instagram.

Синопсис: Історія починається в Станіславові у другій половині 19 століття. Доктор Анґер втрачає в пожежі дружину, але вдається врятувати двох дівчат – рідну доньку Аделю і доньку хатніх робітників Стефанію. У момент розпачу доктор вирішує виховувати їх разом.

Минає 25 років. Дівчата виросли і так само нерозлучні, хоча Аделя тепер заміжня. Стефа ж веде господарство, втамовуючи свою пристрасть у кулінарії. Та вони досі не розуміють, хто вони одна одній: сестри та подруги, чи служниця та господиня. У калейдоскопі любові та ревнощів, подвійних смислів та таємниць грань між реальністю і вигадкою остаточно зникає. Красиві наряди, вишукані страви та безкінечні шпацери… Що ж станеться, коли ілюзія почне розвіюватися, а замість неї вималюється реальність?

Фотогалерея


05.07.2019 5734 1
Коментарі (1)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

925
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1914
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2784
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3411
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3646
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6805 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3830

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5641

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6755 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7603
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2431
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4695
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5089
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

449
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

917
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1785
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3372
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

892
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1755
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3665
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3856 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5420