Вже 10 років фельдшерка групи рятувальник робіт аварійно-рятувальної частини спеціального призначення ДСНС України в Івано-Франківській області Тетяна Бенько рятує життя постраждалих в аваріях.
Про особливості роботи, емоційне навантаження і боротьбу з ним фельдшерка поділилася із Суспільним Карпати.
"Найскладніше, напевно, - моменти, коли бачиш, як стаються аварії, чи помирають люди в таких аваріях, недотримання правил дорожнього руху. Тому що кожної надзвичайної ситуації можна було б уникнути", - розповідає Тетяна Бенько.
Окрім неї, у команді ще шестеро чоловіків.
Коли диспетчер передає до служби виклик, його записують.
Далі виписують путівку, і група оперативно виїжджає.
"Мужчини одягають спеціальний одяг і спорядження – "бойовку". Я його не маю, я сідаю так, у формі. І ми їдемо на виїзд", - додає фельдшерка.
На місці події рятувальники працюють разом із поліцейськими та медиками.
Іноді за день не надходить жодного виклику, а іноді - три і більше, тому на зв'язку потрібно бути завжди.
"У мене є робота і я маю її виконати. Те, що люди вчиняють істерики чи плачуть, в людини - шок, стрес. Це буває, але я маю зробити свою роботу і все", - каже рятувальниця
Сім'я Тетяни до такого ритму звикла: "Після робочого дня мене вдома чекають двоє дітей і відпочивати немає часу. Тому що я приходжу додому, і в мене постійно є домашня хатня робота, де треба зайнятися школою, уроки, з дитиною в садочок. Там купити, там зліпити, віршик вивчити."
До слова, за словами речниці ДСНС України в Івано-Франківській області Христини Перцович, у структурі служби порятунку Прикарпаття працюють 200 жінок.