Фанатський рух на Івано-Франківщині або записки вболівальника з Коломиї

 

Мабуть у кожної футбольної команди (неважливо, професійна вона чи аматорська) є свої власні фанати. Дуже часто вони згуртовуються й створююсь так звані «ультрас». Хоча в Івано-Франківській області професійних команд немає, проте подібні прояви активної підтримки рідної команди все ж спостерігаються. Найвідомішими в краї є фанати Нафтовика, так звані «бойки» й фанати коломийських Карпат.

 

Не відстають від них вболівальники Кроно-Карпат та Газовика. Проте більшість команд Чемпіонату області мають підтримку лише на домашньому стадіоні. Так, за весь сезон в Коломиї, на місцевому стадіоні «Юність» лише декілька разів були присутні любителі футболу, які підтримували не місцеві Карпати, а свою команду.

 

Найбільше фанів приїхало до Коломиї з Брошнів-Осади. Той матч вирішував долю літнього чемпіонства, тому не дивно, що поєдинок спричинив такий ажіотаж. Менше вболівальників приїхало з Долини (матч 1 вересня Карпати 2-0 Нафтовик) та Газовика (1/8 кубка області). Ще у двох матчах були присутніми близько десятка фанів Славії (матч Карпати Славія 3-1) та Яремчі (7-1).

 

Вболівальників інших команд міський стадіон в Коломиї так і не побачив… Дивно, адже у Снятині чи Косові, не говорячи вже й про Івано-Франківськ, не знайшлось бодай двох десятків вболівальників щоб підтримати рідну команду. Причина? Скажете гроші? Тоді чому 10-20 людей з Отинії знайшли у своїх кишенях до 50 грн (це грубо кажучи), а в тих же фанатів з решти міст їх просто не знайшлось. Чи може справа не в гривнях, а у відстані? Тоді чому брошнівські чи долинські любителі футболу змогли приїхати, а інші – ні?
Але зараз не про це.

 

Крім всіх домашніх матчів Карпат у 2013 році, мені випала можливість підтримати команду з рідного міста і на виїзді. Яремче, Брошнів, Снятин, Калуш, Івано-Франківськ, Богородчани та двічі Тлумач – саме на матчах в цих містах мені довелось побувати. Та ставлення до коломийських вболівальників було різним. Почнемо від найкращого до найгіршого. Цілком нейтральним та спокійним було відношення до вболівальників у Тлумачі (матч Придністровя 2-2 Карпати). Місцеві вболівальники лише з цікавістю спостерігали за коломийською фан-зоною.

 

Гарним було ставлення у Снятині, Яремчі та Брошневі. Зокрема, коли коломияни завітали на стадіон у Снятині, місцеві вболівальники гостинно зустріли гостей, побажавши їм хорошої гри та приємного проведення часу. Яремчанські фани, незважаючи на поразку своїх улюбленців (0-4), відзначили силу Коломиї, побажали успіхів, запрошували до Яремчі знову й навіть обмінялися шаликами між собою. Але, на жаль, таке ставлення до людей з Коломиї було не у всіх містах. Так, в Калуші й обласному центрі до ультрас Карпат підходили директор та (увага!) охоронець стадіону. Але причинами звернень цих людей була не поведінка фанів, а звичайні футбольні речі. За словами вищезгаданого директора калушського стадіону «Хімік», коломияни створювали занадто багато шуму своєю підтримкою. Йому ж намагалися пояснити, що це частина гри й що ми знаходимось не на центральній трибуні під дахом, а збоку – на проливному дощі.. На жаль, точної ситуації з охоронцем у Івано-Франківську не знаю, адже пропустив той конфлікт. Схоже, що та ситуація була дещо схожою на ту, що трапилася в Калуші. Ну а найгіршим, як це не дивно, було ставлення до принципових суперників у Богородчанах. Судячи з суперництвом двох команд у Чемпіонаті, не дивно, що всі, кого я помітив (від дітей до стареньких дідусів), були радикально налаштовані проти гостей з Покуття.

 

Ось такими були мої відвідини матчів Чемпіонату Області у 2013 році. Хочеться вірити, що після усіх подій у державі, підтримка своїх команд буде на більш високому рівні, а ставлення до гостьової сторони більш теплим. Все таки люди проїжджають не один десяток кілометрів не для того щоб провокувати когось чи на емоціях вести дискусії чия команда краща, а просто підтримати своїх улюбленців.

 

До вашої уваги декілька фото з матчів:

 

Фан зона коломийських Карпат у матчі проти Нафтовика (2-0)

 

Брошнів. Олексій Родевич забиває останній гол у Чемпіонаті області 2013 р.


Під час матчу Снятин – Карпати К (0-0)


Карпатське дербі у Яремче

 


Кістечек Володимир, для sport.if.ua


17.04.2014 733 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

953
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1959
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2830
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3465
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3673
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6853 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3857

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7628
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

483
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

947
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3400
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3909 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455