З метою консолідації зусиль, спрямованих на реалізацію та захист прав і свобод людини, зокрема в частині захисту прав та інтересів територіальних громад, 30 березня на Івано-Франківщині відбувся онлайн-практикум на тему «Співпраця органів місцевого самоврядування із системою безоплатної правової допомоги».
Захід відбувся на виконання Меморандуму про співробітництво між Координаційним центром з надання правової допомоги та Асоціацією міст України для територіальних громад Івано-Франківської області. На зустрічі обговорили дві важливі теми, зокрема надання безоплатної вторинної правової допомоги в гірських населених пунктах та правові аспекти земельних питань, які виникають в діяльності органів місцевого самоврядування.
Голова Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України, Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків зазначив, що на сьогоднішній день Асоціація міст України в Івано-Франківській області об’єднує 59 муніципалітетів із 62, тому важливим є правовий захист наших громад, що і є одним із основних статутних завдань Асоціації.
«Більшість територіальних громад в Івано-Франківській області новостворені, і не в усіх є потужні юридичні служби, які спроможні надавати якісну правову допомогу, тому в регіональному відділенні працює секція юристів, які постійно обмінюється кращими практиками. Напрацювання секції при Івано-Франківському регіональному відділенні АМУ та досвід Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області дозволять наблизити юридичні послуги для кожного мешканця нашої області», - сказав голова міста.
Заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги Сергій Ющишин наголосив: «Завдяки спільній роботі з Асоціацією міст України ми зможемо вивести правопросвітництво на новий рівень. Потреба у правовій інформації завжди актуальна, особливо сьогодні, і наше завдання дати відповідь на актуальні питання, як захистити свої права, що таке безоплатна правова допомога, протидія домашньому насильству, трудові права, земельні права та інші правої питання, які хвилюють багатьох мешканців громад».
Виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Юрій Стефанчук, який модерував захід, зауважив, що команда експертів АМУ постійно вивчає проблеми громад та допомагає у їх вирішенні і для нас важливо, щоб громади були ефективними та успішними.
«Впевнений, що співпраця з системою безоплатної правові допомоги – це доступ до нових професійних можливостей, вивчення досвіду кращих практик та розв’язання вже існуючих питань», – підсумував він.
У вступному слові директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області Михайло Євчук подякував Асоціації міст України за наданий майданчик для спілкування і донесення меседжів до органів місцевого самоврядування Прикарпаття. Необхідність проведення такого семінару обумовлена тим,що є потреба донести до новообраних рад територіальних громад можливості системи безоплатної правової допомоги у правовий спосіб. «Нам важливо отримувати зворотній зв’язок про форми нашої подальшої співпраці, проблеми правового характеру і пропонувати шляхи їх вирішення», - зазначив він.
Начальниця відділу «Болехівське бюро правової допомоги» Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Мар’яна Гошовська ознайомила слухачів з досвідом співпраці системи БПД з органами місцевого самоврядування в гірських населених пунктах на прикладі Болехівської територіальної громади, запропонувала алгоритм налагодження ефективної співпраці з ОМС.
Адвокат з надання БВПД, медіатор, керівник «ЮрЗемЦентр-ІФ», сертифікований інженер-землевпорядник, експерт із земельних питань Алла Неште розказала про особливості реалізації та захист громадян у сфері земельних відносин, важливих аспектах законодавства, зробила огляд судової практики.
Наприкінці онлайн-зустрічі начальник відділу розвитку партнерської взаємодії управління зовнішніх зв’язків Координаційного центру з надання правової допомоги Марина Лугиня зазначила:
«Це нас вже п’ятий такий семінар, який є найкращий та найуспішніший щодо підготовки та залученості учасників як фахівців системи БПД, так і органів місцевого самоврядування. Сподіваємось, що ви скомунікуєтесь після заходу і продовжите вже співпрацю в регіоні вже більш конструктивно та детально».
Читайте також:
В Івано-Франківську обговорили конституційні зміни щодо децентралізації