Таємний експеримент соцмережі Facebook з маніпуляції емоціями групи у 700 тисяч користувачів викликав неймовірну негативну реакцію громадськості.
Експеримент полягав у спеціальному сортуванні новинної стрічки, коли одним користувачам надавалися лише позитивні новини і пости, а іншим лише песимістичні і депресивні повідомлення, що дозволило з'ясувати залежність настрою користувача від інформації, яку він отримує.
Про сам експерименті розповів один зі співробітників Facebook Адам Крамер, за його словами, головною причиною таких досліджень стала турбота про користувачів.
За результатами досліджень з'ясувалося, що люди частіше йдуть на загальній хвилі емоцій: під час перегляду "негативної" стрічки люди видали на 0,1% менше позитивних слів, а під час читання "позитивної" - на 0,07% менше негативу.
Таким чином, 700 тисяч користувачів стали заручниками експерименту Facebook, що послужило приводом для цілого шквалу критики у бік соцмережі.
Так, користувачі відзначали аморальність експерименту, який прирівняв людей до піддослідних тварин, змусивши частину користувачів відчувати себе нещасливими і незадоволеними своїм життям. У свою чергу, представники Facebook зазначають, що подібні маніпуляції дозволені умовами використання соцмережі, на які погоджується кожен новий користувач, де прописані можливості здійснювати "внутрішні операції для усунення несправностей, аналізу інформації, тестування, дослідження і покращень роботи сервісу".
Датацентри соцмережі рятують занепалі міста від зникнення У самій Мережі наростає відкрите невдоволення, користувачі відкрито задаються питаннями про те, як Facebook може використовувати подібні сортування, маніпулюючи емоціями користувачів, а також які ще експерименти ставить соціальна мережа над звичайними людьми без їх відома і як це може вплинути на їхнє життя.