Весільні сукні з невеличкого Івано-Франківського цеху обирають наречені з США, Австралії та Європи. А починалось все ще у 1999 році з маленького салону-прокату. Зараз український бренд Tanya Grig популярний у всьому світі.
Зараз на міжнародних виставках з’являється все більше і більше українських брендів. І це не може не радувати. Навіть з Австралії приїжджають для того, щоб подивитись на українські весільні сукні, пише Фіртка з посиланням на ШоТам.
"Перші іноземні клієнти у нас були з Росії, а згодом ми почали їздити на іноземні виставки, які давали свої плоди. Перша європейська виставка була у Німеччині. Тоді ми зрозуміли, що цей ринок є дуже потужним. На виставки приїжджали люди, які купували весільні сукні гуртом для своїх салонів. Про нас почали потроху дізнаватись", - розповідає Тетяна.
Сукні коштують від $400. Але ціни в салоні і для гуртових закупів дуже відрізняються. Тому краще звертатись напряму в салон і дізнатися суму по кожній сукні.
"У нас є клієнти, які мають свої салони і купують гуртом колекцію. Потім вони цілий рік працюють з цими сукнями і під кожного клієнта замовляють вже окремо. В Україні нас знають менше, бо вироби нашого бренду не дешеві. Тут є багато дешевих виробників. Інколи навіть дивуюсь, як у цю суму можна вкластись, якщо у нас тільки тканина стільки коштує. А у деяких брендів така ціна з роботою і декором", - додає вона.
На весільну моду впливають два ключові фактори – дизайн тканин і тенденції у смаках аудиторії. Та й у різних країнах смаки наречених значно відрізняються. Наші люблять виглядати особливо, виділятись серед інших. Українські дівчата не бояться, хто і що скаже, тому віддають перевагу відкритим сукням.
От у Німеччині у різних регіонах різні смаки. Хтось хоче, щоб були закриті навіть руки, а хтось обирає відверті і прозорі. Зазвичай католики віддають перевагу закритим сукням, які прикривають плечі та руки. Дуже специфічна мода в Нідерландах. Там люблять кантрі стиль, тому обирають простіші варіанти без блискіток і вишивки.
Останнім часом полюбили сукні з глітерним напиленням. Якщо раніше європейці їх не сприймали, то зараз такі наряди просто на ура. Американці люблять більш помпезні речі, щоб було багато мережива, оздоблення. У них якщо сукня пишна – то дуже пишна, якщо вузька – то так, щоб наречена ледь ходила.
Вже кілька років популярні весільні сукні-трансформери, щоб після офіційної церемонії наречена могла знявши юбку вільно себе почувати в короткому варіанті. А останнім часом набирають оберти трансформери з комбінезонами, тому що реєструють нетрадиційні пари. Ми теж колись шили для таких весіль. Виглядає досить цікаво. Тому скоро наречені будуть частіше обирати собі такий наряд – зручно і стильно.
Стосовно кольорів, то білий за кордоном не популярний. У Нідерландах і Великобританії цей колір взагалі вважався траурним. Обирають більше молочний чи світло-кремовий. Та і чисто-білий колір мало кому пасує. Але деякі клієнти можуть обирати нестандартні кольори. У кожної нареченої власний смак та бачення свого ідеального образу.