Щороку від захворювань, пов'язаних з палінням, помирає до 8 мільйонів людей по всьому світу. Тільки Україна з тих же причин втрачає до 85 тисяч громадян щорічно.
Але навіть ці цифри, а також той факт, що паління стає причиною розвитку цілого ряду захворювань, не змушують українців відмовитися від згубної звички.
Ключова причина, яка заважає курцям відмовитися від неї - нікотинова залежність. Саме для позбавлення від неї свого часу були розроблені електронні сигарети, які дозволяють зберегти надходження нікотину в організм, попутно знижуючи вплив шкідливих речовин і продуктів горіння на 95%. Причому, їх популярність в останні роки обумовлена, як правило, особистим досвідом користувачів, які відчули на собі всі переваги переходу на пар, а тому вони раз по раз повертаються в улюблені вейп-шопи https://cloudfall.com.ua/.
І це відбувається, незважаючи на те, що цей спосіб заміни і зниження ризику для здоров'я в останні роки піддається масованим атакам з боку ЗМІ, хоча в дійсності думка про те, що вейпінг знижує шкоду від паління, отримує все більше наукових обґрунтувань.
Так, ще на початку 2021 року в European Heart Journal були опубліковані результати дослідження, автори якого вивчили вплив тютюнових виробів і вейп-девайсів на функції судин, міокарда, коронарного кровотоку, активацію тромбоцитів і окислювальний стрес. Учасників експерименту розділили на дві групи, одним було запропоновано використовувати електронні пристрої, інші ж змогли продовжити палити звичайні сигарети. Через 60 хвилин групам необхідно було помінятися і перейти на протилежний продукт. Пізніше таке ж дослідження провели в більш тривалому форматі, запропонувавши курцям протягом місяця використовувати тільки альтернативні способи доставки нікотину в організм.
Порівнюючи відповідні показники в хронічній і гострій фазах, вченим вдалося з'ясувати, що куріння сигарет різко підвищує кількість СО, що видихає людина, в той час як використання вейпа помітно знижувало цей показник. Причому, різниця виявилася величезною: -2,4% для тютюну і -55% для електронної сигарети. Причому, вейпінг показав позитивні результати і за іншими параметрами.
За словами вчених, використання альтернативних систем доставки нікотину надає помітно менший вплив на функціонал серцево-судинної системи, ніж при курінні тютюну, хай і не виключають всіх ризиків для організму. У зв'язку з цим, підкреслюють фахівці, існує необхідність додаткових незалежних досліджень, які дозволять дати більш точну оцінку впливу електронних сигарет на організм користувача. Між тим, навіть такі попередні результати свідчать про те, що можливість насичувати організм нікотином, виключаючи з процесу величезну кількість супутніх ризиків, стає рятунком для мільйонів людей по всьому світу.
Партнерський матеріал