Зовсім крихітна, утім ненадовго. За рік дерево ківі виростає до чотирьох метрів. Зараз пагін важливо вберегти від сонця та морозу, позаяк ківі “прокидається” найшвидше. Дерево теплолюбне, але за правильного догляду приживається навіть в помірному кліматі.
Цього року весна доволі пізня, каже Ярослав. Саме квітневі приморозки найбільше шкодять садовині та городині. Цвіт перемерзає, осипається. Немає зав'язі – немає урожаю, пише Фіртка.
Весна – відповідальніший період для будь-якого садівника чи городника. Цього року вона доволі пізня, але має свої переваги. Позаяк приморозків буде менше, сподіваються садівники. Саме в цей період необхідно ретельно готувати ділянку до літа, аби потім збирати щедрий урожай.
Підрізати фруктові дерева можна цілий рік, радить Ярослав. Утім найкраще це робити до руху соку в деревині. Лишилося ще два тижні. Аби гілочки швидше гоїлися, бо кожна порізка – це рана. Їх варто замастити садовим варом.
Обов'язково зрізати гілки, які перехрещуються та занадто довгі. Вони в майбутньому створюватимуть тінь. Адже сирість – живильне середовище для різноманітних захворювань. До того ж під час росту зайві пагони забирають поживний сік. Крону слід формувати не у висоту, а ширину. Тоді за деревом легше доглядати. Ця процедура необхідна, бо впливає на врожай. А він має бути щедрий.
Більше у сюжеті ТРК "ВЕЖА":
Читайте також:
На Івано-Франківщині планують озеленити понад півтора десятка локацій (ВІДЕО)