Експерти оцінили діяльність мера Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса в перші місяці після переобрання на "добре"

У ході експертного опитування, яке проводилося з 17 лютого по 3 березня 2011 р. у місті Івано-Франківську, визначено рівень ефективності діяльності міського голови Віктора Анушкевичуса у формуванні та впровадженні місцевої політики, визначенні пріоритетів діяльності в соціально-економічній та гуманітарній сферах через 100 днів після обрання на посаду.

 

Одним із завдань опитування була оцінка прозорості та відкритості міського голови, характеристика залучення громади до процесів формування та реалізації місцевої політики.

 

Добір експертів у дослідженні проводився за методом «снігової кулі». В опитуванні взяли участь 32 експерта.

Ефективність  роботи міського голови в соціально-економічній та гуманітарній сферах

Більшість експертів вважає, що діяльність міського голови на посаді в соціально-економічній сфері мала переважно ефективний характер. Зокрема, 38 % учасників опитування вважають, що робота міського голови була скоріше ефективною, ніж ні, в свою чергу тільки 9 % повністю впевнені у ефективності його діяльності. Відповідні дані свідчать скоріше про кредит довіри, якій має міський голова, ніж про цілковиті переконання в ефективній діяльності на посаді. Водночас, 38 % респондентів висловили думку, що діяльність міського голови протягом 100 днів у владі була неефективною, 15 % вагалися з відповіддю та оцінкою рівня ефективності.

Можливо, ваш переглядач не підтримує формату цього зображення.

Думки учасників опитування розділилися  майже порівну в оцінці діяльності міського голови у вирішенні проблем в гуманітарній сфері. Загалом ефективність була оцінена експертами позитивніше порівняно з соціально-економічною сферою.

Так, 9 % опитаних вказують, що діяльність міського голови в гуманітарній сфері була ефективною, 50 % вважає, що скоріше так, ніж ні, 32 % – що така діяльність не була ефективною, 9 % вагалися з відповіддю.

Можливо, ваш переглядач не підтримує формату цього зображення.

Взаємини  між міським головою та міською радою

Опитування  засвідчило, що, на думку експертів, в місті існує конфлікт між міським головою та новообраною радою. Зокрема, 23 % опитаних експертів впевнені в цьому, 25 % респондентів впевнені, що він скоріше існує, ніж ні. Тільки 28 % учасників опитування дотримуються протилежної думки, вказуючи, що скоріше не існує. Жоден з експертів не вважає, що конфлікту не і снує, 15 % вагаються з відповіддю.

Можливо, ваш переглядач не підтримує формату цього зображення.

Ініціативи  міського голови в  соціально-економічній  та гуманітарній сферах

Під час  опитування експертам запропонували згадати та перерахувати ініціативи міського голови в соціально-економічній сфері. Серед усього іншого їм найбільше запам’яталося реформування ЖКГ, зокрема перехід від ЖЕКів до управляючих компаній, стимуляція створення нових ОСББ та розвиток уже існуючих, а також початок заміни каналізаційних колекторів у місті.

Називалася  низка ініціатив мера стосовно ремонту  інфраструктури міста, зокрема зміна дорожнього руху, ремонт доріг, капітальний ремонт вулиці Бельведерської.

Експерти  згадували також й ініціативу щодо включення в угоду про соціально-економічний розвиток між ОДА та Кабінетом міністрів будівництва моста через річку Бистриця Солотвинська.

Не менш важливою, на думку експертів, є ініціатива міського голови щодо впорядкування зовнішньої реклами, відповідно – й збільшення надходження до бюджету від рекламування.

У гуманітарній сфері експертам запам’ятався конкурс на підтримку проектів від молодіжних громадських організації міста Івано-Франківська, проведення та патронування культурно-мистецьких заходів, створення піклувальних рад при загальноосвітніх навчальних закладах міста.

Іншою помітною ініціативою є план заходів  на відзначення 350-ліття Івано-Франківська, а також будівництво пам’ятника Шевченку. Проте ці ілеї залишаються поки що на рівні ініціативи, особливо що стосується пам’ятника.

Один  з експертів також відзначив ініціативу, що стосується збереження історико-архітектурної спадщини, а саме ініціювання обов’язкового погодження будівництва у середмісті з відділом охорони спадщини проектів.

Прорахунки  та здобутки

Учасники  опитування наводили приклади здобутків  та прорахунків у діяльності нового міського голови, які, на їхню думку, вплинули на ситуацію в місті. Загалом вони пов’язані із суспільно-політичною ситуацією в місті, особливостями взаємин між міським головою та депутатським корпусом.

Стосовно  здобутків чи прорахунків значна частина експертів висловила  думку про те, що ще не достатньо часу минуло, щоб можна було оцінювати роботу міського голови. Один із експертів вважає, що політичні реалії в міські раді змушують міського голову зосереджуватись на політичній боротьбі, а не на виконанні пунктів передвиборчої програми.

До прорахунків експерти відносять постійні скандали довкола роботи комунальних підприємств, які відповідають за водо- і теплопостачання («Теплокомуненерго» та «Водотехпром») та конфлікт із депутатським корпусом.

Чи  була, на Вашу думку, діяльність міського голови протягом 100 днів після обрання на посаду спрямована на вирішення проблем у соціально-економічній та соціогуманітрній сфері?

Результати  експертного опитування продемонстрували, що в значній кількостей випадків діяльність міського голови щодо формування політики у сфері місцевого розвитку була скоріше декларацією про наміри вирішення проблем в соціально-економічній та гуманітарній сферах. У більшості випадків експерти вказали, що діяльність поки не спрямовувалася на вирішення цих питань. Так, 57 % учасників опитування вважають, що діяльність міського голови не була спрямована на будівництво та експлуатацію доріг місцевого значення, 50 % вказують, що не проводилося політики стосовно боротьби з безробіттям в громаді. Значною мірою це стосується розбудови інфраструктури. Тільки 25 % експертів вказують, що відбувалася політика у реформуванні ЖКГ, в той же час 47 % зазначають, що в цій сфері можна говорити тільки про наміри реалізації політики.

25 % впевнені, що реалізовувалася політика щодо залучення приватних інвестицій в економічний розвиток громади, водночас 35 % вважає, що можна говорити тільки про наміри її реалізації.

У гуманітарній сфері, на думку експертів, реалізовувалася політика в питаннях культурно-мистецьких програм та інших заходів муніципального значення (65 %). Втім, значна кількість експертів вказує, що можна говорити тільки про наміри реалізації політики. 50 % респондентів вважають, що можна говорити про наміри реалізації політики щодо забезпечення дошкільної освіти, функціонування дошкільних дитячих установ, оновлення їхньої матеріально-технічної бази. Існує певний та помітний відсоток експертів, яким важко відповісти на поставлене запитання.

№ з/п Проблематика Так Можна говорити скоріше про наміри реалізації політики Ні Ця  тема взагалі

не актуальна  для міського голови

Соціально-економічна сфера        
1 Реформування  ЖКГ 25 % 47 % 25 %  
2 Сприяння розвитку малого бізнесу 18 % 35 % 29 % 3 %
3 Будівництво та експлуатація доріг місцевого значення 6 % 28 % 57 % 9 %
4 Ремонт та розбудова  інфраструктури (тепломережі, паркінги) 9 % 32 % 44 % 9 %
5 Реформування  системи муніципального транспорту 18 % 32 % 41 %  
6 Залучення приватних  інвестицій в економічний розвиток громади 25 % 35 % 22 % 6 %
7 Вирішення питань збору, транспортування, утилізації та знешкодження відходів 12 % 47 % 23 % 12 %
8 Підтримка та розвиток парків, зелених зон у місті 12 % 35 % 38 % 6 %
9 Боротьба з  безробіттям 6 % 26 % 50 % 12 %
Соціально-гуманітарна  сфера        
1 Покращення  рівня шкільної освіти в громаді, модернізація шкіл, комп’ютеризація, оновлення матеріально-технічної бази 32 % 18 % 28 %  
2 Забезпечення  дошкільної освіти, функціонування дошкільних дитячих установ, оновлення їхньої матеріально-технічної бази 23 % 50 % 18 % 3 %
3 Забезпечення  позашкільного дозвілля молоді (відкриття гуртків, муніципальних клубів) 25 % 32 % 34 % 3 %
4 Реалізація  заходів із соціального захисту  та соціального забезпечення дітей, молоді, жінок, сім’ї, інших категорій населення 12 % 55 % 12 % 6 %
5 Надання спеціалізованої  медичної допомоги, організація санаторно-курортних, науково-медичних закладів охорони здоров’я, що належать до спільної власності (соціальні програми) громади 18 % 12 % 47 %  
6 Реалізація  культурно-мистецьких програм та інших  заходів муніципального значення 65 % 26 % 6 % 3 %
7 Підтримка та розвиток бібліотек (обласних спеціалізованих, для дітей та юнацтва) 12 % 38 % 25 %  
8 Заходи з  реабілітації людей з особливими потребами та забезпечення для них  повноцінної інфраструктури (наприклад, пандуси) 20 % 40 % 25 %  

Рівень прозорості політики, консультації з громадою у сфері місцевого розвитку, визначення та розв’язання місцевих проблем

Більшість експертів вважає, що міський голова проводить консультації з громадськістю в сфері місцевого розвитку, визначення та розв’язання місцевих проблем. Так. чітко впевнені, що консультації проводяться, 6 % учасників опитування, що скоріше проводяться – 40 %, значна частина респондентів вагалася з відповіддю – 18 %. У свою чергу вказують, що консультації не проводяться, 9 % експертів, скоріше не проводяться – 22 %. Переважно за відповідними даними можна говорити про опосередковану впевненість опитаних в постійному консультуванні мера та громади.

Можливо, ваш переглядач не підтримує формату цього зображення.

Думки експертів фактично діаметрально розділилися  в оцінці рівні прозорості політики, яку проводить міській голова. Так, за результатами опитування, немає респондентів, які висловили чітку впевненість та переконання, що ця політика – прозорою. 47 % учасників опитування вважають, що відповідна політика скоріше прозора, в той же час практично така ж кількість респондентів оцінює її як непрозору. Зокрема, скоріше непрозорою – 32 %, 15 % експертів вказують, що відповідна політика – непрозора, 6 % вагалися з відповіддю.

Можливо, ваш переглядач не підтримує формату цього зображення.

Формат  консультацій з громадою протягом 100 днів

Найбільше, на думку експертів, у консультаціях з громадою мер використовував формат проведення прес-конференцій з інформування про діяльність (67 %), тільки 15 % експертів вказують, що можна чітко говорити про оприлюднення звітів про діяльність міського голови (32 % – ні). 48 % респондентів вважають, що відбувається регулярне оприлюднення проектів рішень міського голови на сайті міської влади для обговорення громадою.

56 % респондентів вважають, що відбувається повноцінна участь міського голови у заходах громадських організацій, 45 % вказує, що спостерігається ініціювання роботи громадських рад чи інших консультаційно-дорадчих структур при міському голові, органах місцевого самоврядування. Загалом в місті широко використано різні формати залучення громади до консультацій.

№ з/п Формат  консультацій Так Ні Можна говорити лише про анонсування намірів Складно відповісти
1 Організація та проведення громадських слухань 34 % 12 % 32 % 22 %
2 Оприлюднення  проектів рішень міського голови на сайті  міської влади для обговорення  громадою 48 % 9 % 15 % 28 %
3 Проведення  регулярних консультацій міського голови з організаціями громадянського суспільства та мешканцями громади  щодо місцевої політики в різних суспільно-важливих сферах 28 % 22 % 22 % 28 %
4 Оприлюднення  звітів про діяльність міського голови 15 % 32 % 25 % 28 %
5 Ініціювання роботи громадських рад чи інших консультаційно-дорадчих структур при міському голові, органах  місцевого самоврядування 45 % 9 % 18 % 28 %
6 Включення представників  організаціями громадянського суспільства до складу комісій, робочих органів, які опікуються формуванням політики при міському голові 25 % 28 % 12 % 35 %
7 Проведення  прес-конференцій з інформування про діяльність міського голови 67 % 12 % 6 % 15 %
8 Участь міського голови у заходах громадських організацій 56 % 9 % 12 % 23 %

Рівень  професійності нинішнього кадрового складу міськвиконкому у вирішенні проблем місцевого розвитку

Скоріше професійним кадровий склад міськвиконкому у вирішенні проблем місцевого  розвитку вважає переважна більшість учасників опитування (50 %). Проте жоден не вважає його чітко професійним, а 19 % вагалися з відповіддю. Скоріше непрофесійним нинішній кадровий склад міськвиконкому вважає 25 % респондентів, чітко впевнені у непрофесійності 6 %. Це свідчить про не зовсім чітко артикульовані оцінки професійності кадрового складу, а також про аванс, який експерти надали при оцінці роботи міськвиконкому.

Можливо, ваш переглядач не підтримує формату цього зображення.

Узагальнення

Ефективність  роботи міського голови в соціально-економічній  та гуманітарній сферах

Більшість експертів вважає, що діяльність міського голови на посаді в соціально-економічній сфері мала переважно ефективний характер. Зокрема, 38 % учасників опитування вважають, що робота міського голови була скоріше ефективною, ніж ні, в свою чергу тільки 9 % повністю впевнені у ефективності його діяльності. Відповідні дані свідчать скоріше про кредит довіри, якій має міський голова, ніж про цілковиті переконання в ефективній діяльності на посаді. Водночас, 38 % респондентів висловили думку, що діяльність міського голови протягом 100 днів у владі була неефективною, 15 % вагалися з відповіддю та оцінкою рівня ефективності.

Думки учасників опитування розділилися  майже порівну в оцінці діяльності міського голови у вирішенні проблем  в гуманітарній сфері. Загалом ефективність була оцінена експертами позитивніше порівняно з соціально-економічною сферою.

Так, 9 % опитаних вказують, що діяльність міського голови в гуманітарній сфері була ефективною, 50 % вважає, що скоріше так, ніж ні, 32 % – що така діяльність не була ефективною, 9 % вагалися з відповіддю.

Взаємини  між міським головою  та міською радою

Опитування  засвідчило, що, на думку експертів, в місті існує конфлікт між міським головою та новообраною радою. Зокрема, 23 % опитаних експертів впевнені в цьому, 25 % респондентів впевнені, що він скоріше існує, ніж ні. Тільки 28 % учасників опитування дотримуються протилежної думки, вказуючи, що скоріше не існує. Жоден з експертів не вважає, що конфлікту не і снує, 15 % вагаються з відповіддю.

Ініціативи  міського голови в соціально-економічній та гуманітарній сферах

Під час  опитування експертам запропонували згадати та перерахувати ініціативи міського голови в соціально-економічній сфері. Серед усього іншого їм найбільше запам’яталося реформування ЖКГ, зокрема перехід від ЖЕКів до управляючих компаній, стимуляція створення нових ОСББ та розвиток уже існуючих, а також початок заміни каналізаційних колекторів у місті.

Називалася  низка ініціатив мера стосовно ремонту  інфраструктури міста, зокрема зміна  дорожнього руху, ремонт доріг, капітальний ремонт вулиці Бельведерської.

Експерти  згадували також й ініціативу щодо включення в угоду про соціально-економічний розвиток між ОДА та Кабінетом міністрів будівництва моста через річку Бистриця Солотвинська.

Не менш важливою, на думку експертів, є ініціатива міського голови щодо впорядкування зовнішньої реклами, відповідно – й збільшення надходження до бюджету від рекламування.

У гуманітарній сфері експертам запам’ятався конкурс на підтримку проектів від молодіжних громадських організації міста Івано-Франківська, проведення та патронування культурно-мистецьких заходів, створення піклувальних рад при загальноосвітніх навчальних закладах міста.

Іншою помітною ініціативою є план заходів  на відзначення 350-ліття Івано-Франківська, а також будівництво пам’ятника Шевченку. Проте ці ілеї залишаються поки що на рівні ініціативи, особливо що стосується пам’ятника.

Один  з експертів також відзначив ініціативу, що стосується збереження історико-архітектурної спадщини, а саме ініціювання обов’язкового погодження будівництва у середмісті з відділом охорони спадщини проектів.

Прорахунки  та здобутки

Учасники  опитування наводили приклади здобутків  та прорахунків у діяльності нового міського голови, які, на їхню думку, вплинули на ситуацію в місті. Загалом вони пов’язані із суспільно-політичною ситуацією в місті, особливостями взаємин між міським головою та депутатським корпусом.

Стосовно  здобутків чи прорахунків значна частина експертів висловила  думку про те, що ще не достатньо  часу минуло, щоб можна було оцінювати роботу міського голови. Один із експертів вважає, що політичні реалії в міські раді змушують міського голову зосереджуватись на політичній боротьбі, а не на виконанні пунктів передвиборчої програми.

До прорахунків експерти відносять постійні скандали довкола роботи комунальних підприємств, які відповідають за водо- і теплопостачання («Теплокомуненерго» та «Водотехпром») та конфлікт із депутатським корпусом.

Чи  була діяльність міського голови протягом 100 днів після обрання на посаду спрямована на вирішення проблем у соціально-економічній та соціогуманітарній сферах?

Результати  експертного опитування продемонстрували, що в значній кількостей випадків діяльність міського голови щодо формування політики у сфері місцевого розвитку була скоріше декларацією про наміри вирішення проблем в соціально-економічній та гуманітарній сферах. У більшості випадків експерти вказали, що діяльність поки не спрямовувалася на вирішення цих питань. Так, 57 % учасників опитування вважають, що діяльність міського голови не була спрямована на будівництво та експлуатацію доріг місцевого значення, 50 % вказують, що не проводилося політики стосовно боротьби з безробіттям в громаді. Значною мірою це стосується розбудови інфраструктури. Тільки 25 % експертів вказують, що відбувалася політика у реформуванні ЖКГ, в той же час 47 % зазначають, що в цій сфері можна говорити тільки про наміри реалізації політики.

25 % впевнені, що реалізовувалася політика щодо залучення приватних інвестицій в економічний розвиток громади, водночас 35 % вважає, що можна говорити тільки про наміри її реалізації.

У гуманітарній сфері, на думку експертів, реалізовувалася політика в питаннях культурно-мистецьких програм та інших заходів муніципального значення (65 %). Втім, значна кількість експертів вказує, що можна говорити тільки про наміри реалізації політики. 50 % респондентів вважають, що можна говорити про наміри реалізації політики щодо забезпечення дошкільної освіти, функціонування дошкільних дитячих установ, оновлення їхньої матеріально-технічної бази. Існує певний та помітний відсоток експертів, яким важко відповісти на поставлене запитання.

Рівень прозорості політики, консультації з громадою у сфері місцевого розвитку, визначення та розв’язання місцевих проблем

Більшість експертів вважає, що міський голова проводить консультації з громадськістю в сфері місцевого розвитку, визначення та розв’язання місцевих проблем. Так. чітко впевнені, що консультації проводяться, 6 % учасників опитування, що скоріше проводяться – 40 %, значна частина респондентів вагалася з відповіддю – 18 %. У свою чергу вказують, що консультації не проводяться, 9 % експертів, скоріше не проводяться – 22 %. Переважно за відповідними даними можна говорити про опосередковану впевненість опитаних в постійному консультуванні мера та громади.

Думки експертів фактично діаметрально розділилися  в оцінці рівні прозорості політики, яку проводить міській голова. Так, за результатами опитування, немає  респондентів, які висловили чітку  впевненість та переконання, що ця політика – прозорою. 47 % учасників опитування вважають, що відповідна політика скоріше прозора, в той же час практично така ж кількість респондентів оцінює її як непрозору. Зокрема, скоріше непрозорою – 32 %, 15 % експертів вказують, що відповідна політика – непрозора, 6 % вагалися з відповіддю.

Формат  консультацій з громадою протягом 100 днів

Найбільше, на думку експертів, у консультаціях  з громадою мер використовував формат проведення прес-конференцій з інформування про діяльність (67 %), тільки 15 % експертів вказують, що можна чітко говорити про оприлюднення звітів про діяльність міського голови (32 % – ні). 48 % респондентів вважають, що відбувається регулярне оприлюднення проектів рішень міського голови на сайті міської влади для обговорення громадою.

56 % респондентів вважають, що відбувається повноцінна участь міського голови у заходах громадських організацій, 45 % вказує, що спостерігається ініціювання роботи громадських рад чи інших консультаційно-дорадчих структур при міському голові, органах місцевого самоврядування. Загалом в місті широко використано різні формати залучення громади до консультацій.

Рівень  професійності нинішнього кадрового складу міськвиконкому у  вирішенні проблем  місцевого розвитку

Скоріше професійним кадровий склад міськвиконкому у вирішенні проблем місцевого розвитку вважає переважна більшість учасників опитування (50 %). Проте жоден не вважає його чітко професійним, а 19 % вагалися з відповіддю. Скоріше непрофесійним нинішній кадровий склад міськвиконкому вважає 25 % респондентів, чітко впевнені у непрофесійності 6 %. Це свідчить про не зовсім чітко артикульовані оцінки професійності кадрового складу, а також про аванс, який експерти надали при оцінці роботи міськвиконкому.


12.05.2011 2276 3
Коментарі (3)

Вітасу 2011.05.12, 12:05
фарбою торгувати у тебе краще виходило. А про рівень корупції призначуваних тобою чинуш і відкатів на 3 поверх чого не поставили запитання тобі?
Вася 2011.05.12, 12:48
У Івано-Франківську 32 експерти оцінювали діяльність мера? Ну це вже повний пісец... Ну загнули. І хто вони? Хто замовляв опитування Анушкевичус? А хто автор? Фіртка?
Петро 2011.05.12, 13:47
Дитячих садиків не стає,дороги жахливі,медицина все дорощає для населення,фундамент під памятник Кобзарю вез участі громадкості поставив біля туалетів парку ....., "експерти" ставлять добру оцінку меру?
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

1001
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2034
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2909
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3536
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3717
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6920 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3906

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5719

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6873 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7672
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2511
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4776
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5155
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

526
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

991
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1856
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3442
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

961
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1830
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3736
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3995 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5497