Екс-кандидат у народні депутати Петро Шкутяк зізнався, що розбив вікно офісу Партії регіонів через “мовний” закон?

 

8 листопада в Івано-Франківському міському суді відбулося судове засідання у кримінальній справі проти депутата обласної ради, екс-кандидата у народні депутати Петра Шкутяка.

 

Нагадаємо, обласна прокуратура звинуватила Петра Шкутяка у хуліганстві “з мотивів явної неповаги до суспільства” за розбите вікно та вивіску обласного осередку Партії регіонів. Проти депутата порушили кримінальну справу за ч.1. ст 296 КК України, завдані збитки оцінили у 10 тисяч гривень.

 

На попередніх слуханнях Петро Шкутяк відкидав звинувачення у неповазі до суспільства та пропонував розглянути версію, що вікно “регіоналам” розбив метеорит, бо у кримінальній справі зазначено, що вікно було розбите “з допомогою уламка сірого кольору, схожого на бетон”. У коментарях ОПОРІ Шкутяк свою вину не визнавав і підкреслював, що платити штраф не збирається.

 

Судове засідання 8 листопада не відбулося з огляду на те, що жоден свідок у справі, а також представники потерпілих не з'явилися. Суд переніс розгляд справи на 21 листопада. Однак, Петро Шкутяк визнав свою вину поза стінами суду.

 

15 листопада у газеті “Галицький кореспондент” з'явилося інтерв'ю Петра Шкутяка, у якому він зізнався, що таки розбив вікно та вивіску Партії регіонів. Нагадаємо, це сталося 3 липня після прийняття Верховною Радою скандального “мовного закону”.

 

“Кидати каміння — не найкращий вияв протесту, хоча можливий, якщо інших не лишається. Я вважаю, що захищаити себе, свою вітчизну, країну — це природне право. А цим законом, який обмежує українську мову і розширює права російської, вводячи її фактично як другу офіційну у більшості регіонів держави, у нас практично забирають нашу державу, Українську державу. Це був для мене переломний момент. І людей, які це зробили, я вважаю ворогами. Ворогами, з якими треба боротися”, - прокоментував Петро Шкутяк в інтерв'ю.

 

Нагадаємо, що депутата-«нашоукраїнця» звинувачують у хуліганстві та пошкодженні майна обласного осередку Партії регіонів.

 

В обвинувальному висновку йдеться про те, що 3 липня цього року (наступного дня після прийняття Верховною Радою скандального закону, згідно з яким у регіонах фактично дозволили запроваджувати двомовність) П. Шкутяк «за допомогою уламка сірого кольору, схожого на бетон,» розбив скляну основу склопакета металопластикового вікна і пошкодив вивіски при вході до офісу обласного осередку та молодіжної організації Партії регіонів, розташованого на вул. Труша, 4 в Івано-Франківську, пише Галичина.

 

У цивільному позові суму завданих збитків оцінено в 10 тисяч гривень.

 

Своєї вини у «грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства» Петро Шкутяк не визнав ні під час досудового слідства, ні на суді.

 

За його словами, слідство не розглянуло всі версії щодо скоєння цього порушення.

 

«Пошкодити вікно та вивіску Партії регіонів міг навіть метеорит», — зауважив звинувачений. Петро Шкутяк навіть звертався з клопотанням до органів слідства зробити запит щодо ймовірного падіння небесного тіла в районі вул. Труша в Івано-Франківську до Національного аерокосмічного агентства США (NASA) або Роскосмосу.

 

Однак слідчий відмовився звертатися до іноземних експертів, повідомивши, що проведених в Івано-Франківську експертиз цілком достатньо. До депутата Шкутяка під час досудового слідства не було застосовано жодного запобіжного заходу.

 

Клопотання прокуратури на попередньому слуханні справи взяти з підсудного підписку про невиїзд головуючий на суді Микола Руденко відхилив, констатувавши, що в обставинах справи наразі нічого не змінилося, тож такої необхідності немає. На судове засідання, яке відбулося в четвер, підсудний з’явився без примусу, самостійно. Натомість на суд не прийшли ні свідки у справі, ні потерпілі.

 

Щоправда, прокурора Сергія Войченка, який представляє на процесі державне обвинувачення, більше занепокоїла не відсутність учасників процесу, а присутність у залі суду представників засобів масової інформації.

 

На його вимогу головуючий на суді встановив прізвища журналістів та видання, які вони представляють.

 

«Те, що представник обвинувачення цікавиться прізвищами журналістів, викликає щонайменше подив», — зреагував реплікою на дії прокурора захисник Петра Шкутяка івано-франківський адвокат Володимир Бандура.

 

Через неявку свідків та потерпілих розгляд справи було перенесено на 21 листопада, на переддень Дня Свободи.


18.11.2012 1049 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2865
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3495
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3877

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

504
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

965
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3938 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471