Економимо у Стамбулі

 

/data/blog/107408/ea8af1c99e70e1b83821f3e04c0ce9a2.jpg

 

Для багатьох подорожі здаються дорогим задоволенням, однак це не зовсім так. Пропонуємо вирушити до колишньої столиці Османської імперії, щоб встановити, де і як можна поринути в автентичний світ турецької історії та культури і відчути справжній пульс життя міста без особливих витрат.

 

Відвідайте цю країну чудес на стику континентів, щоб на власні очі побачити стародавні скарби Стамбулу, при цьому не витративши ні копійки! 

 

Стамбул вважається одним з найбільш густонаселених міст світу, тому варто прискіпливо поставитися до вибору екскурсії містом. Замість пропозицій компаній з відверто завищеними цінами зверніть увагу на безкоштовні тури.

 

Серед місць в обов’язковому переліку для відвідування є легендарний магазин старовинних книг, в якому можна познайомитися зі стародавніми мусульманськими манускриптами, та Візантійський собор, перетворений пізніше на імператорську мечеть, а потім на державний музей Ая-Софія. Екскурсія проводиться щодня з відправною точкою у парку Султана Ахмета триває 2,5 години – і все це абсолютно безкоштовно.

 

Серце району Бейоглу, квартал Сиханджир, приваблює туристів яскравою франкофонською архітектурою та можливістю спостерігати за вируючим місцевим життям зсередини.

 

Наприклад, досить цікаво виглядають щоранку на одній вулиці одягнені з голочки модні стамбульці та набожні і скромні віряни. Незважаючи на близькість до тихого й сонного старого міста Султанахмет, це – надзвичайно жвава місцина з неповторними вуличними музикантами та яскравим підходом до оформлення міського житла.

 

Стамбул може похвалитися великою кількістю торгових точок, які варто відвідати, однак нашою улюбленою є, без сумніву, розташований у районі Еміненю Єгипетський базар, вік якого налічує близько 400 років.

 

Прогулюючись його численними різнобарвними вуличками і вдихаючи аромат тисячі екзотичних трав і спецій, ненароком дивуєшся, наскільки гармонійно базар увібрав у себе етнічну багатогранність міста, поєднавши трави з Європейського заходу зі спеціями Далекого сходу на радість місцевим любителям гостренького та туристам.

 

Зупиніться на мить, щоб поспостерігати за місцевими рибалками, які зранку до ночі чекають на улов у протоці Босфор, зіграйте в триктрак з місцевими ентузіастами або пройдіться критим ринком у пошуках цікавих дрібничок. При цьому не забудьте насолодитися розкішними панорамами міста, що відкриваються з моста.

 

Одразу біля Галацького мосту розташувалася Єні Джамі, що в перекладі означає Нова мечеть. Однак нехай назва не вводить вас в оману – будівництво цієї видовищної споруди розпочалося у далекому 1597 році, що робить цю мечеть однією з найстаріших місць для релігійного поклоніння в усьому місті.

 

Це дійсно розкішна споруда! Справжній острівок тиші та ідилії посеред метушні великого міста. Мечеть підтримують мармурові та золоті колони, а її стіни прикрашені дорогоцінними ізницькими кахлями XVII століття зеленого, білого та синього кольорів. У Стамбулі є багато вражаючих пам’ятників імперської архітектури, однак ніщо не може зрівнятися з величчю цього місця.

 

Якщо ж вам захочеться дізнатися більше чи інтелектуально розважитись, обов’язково завітайте до мистецького комплексу SALT, що є найкращим місцем для ознайомлення з економічною історією міста та мішаниною архітектурних стилів. Розташовані у Бейоглу та Галата обидва центри цього комплексу пропонують гостям відвідати дослідницький центр, відкритий кінозал та просторі виставкові площі, у яких завжди виставляються приголомшливі роботи, часто з політичним підтекстом, і завжди – безкоштовно!

 

Після активного дня, проведеного за оглядом визначних пам’яток та історичних місць, так хочеться повернутися до епіцентру пульсуючого життя Стамбула і поринути у вир нічних пригод. Найкраще місце для цього – Ортакой! Удень ця місцевість вщерть заповнена людьми, які відвідують мечеть Ортакой, та енергійними митцями, які продають свої роботи на стихійно організованих ринках. Під вечір прохолодне повітря прогрівається вогнями нічного життя, при цьому багато клубів – включаючи багатьом відомий Anjelique – пропонує безкоштовний вхід (що компенсується трохи завищеними цінами на коктейлі).

 

Якщо ви не прихильник нічних дискотек, Ортакой варто відвідати для романтичної прогулянки вздовж набережної. Вдихаючи легкий бриз з Мармурового моря і милуючись золотими відблисками нічних ліхтарів на воді, розумієш, що кращого завершення дня у Стамбулі не придумаєш. Насправді, інколи найкращі моменти в житті не коштують ні копійки.

 

uainworld.com


25.05.2016 1274 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466