На Старолисецькому полігоні 27-го квітня відбувся Єдиний стрілецький день. Військові збори провели з підрозділами територіальної оборони Івано-Франківської області.
Зокрема, на полігоні резервісти практикувалися зі стрільби з автомата АК-74. Також їх навчали тактиці, топографії, зв’язку та медичній допомозі, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.
Перед початком стрільби резервісти розкладали та складали автомат АК-74. Після інструктажу бійці отримали бронежилети, каску, зброю та набої. Після цього пішли на самі стрільби.
"Всі мішені, які були, – уражені, все добре. Для вишколу – це як їзда на машині. Щоб гарно стріляти, треба стріляти постійно, треба себе гартувати і навчатися. Я думаю, що ще треба з інших видів зброї навчитися. Потрібні тактика і тактичні навчання", – сказав резервіст Олег Лагутін.
Учасник бойових дій Василь Сіщук перебуває в оперативному резерві. Чоловік каже, що стрілецький день для резервістів було б добре проводити щомісяця.
"Ті люди, які вже мають певні навики, повторили їх, згадали і тримали себе, так сказати, у формі. Бо бачимо, яка ситуація з Російською Федерацією щодо України, – говорить Василь Сіщук. – Я на полігоні — кожної суботи. Ми займаємося і пам’ятаємо те, що навики потрібно відшліфовувати".
Поки одні резервісти стріляють, інші займаються тактикою, вивчають топографію, зв'язок та медицину. Олег Обливаний розповів резервістам, як орієнтуватися у гірській місцевості, не маючи карт.
"Орієнтуватися можна за допомогою місцевості, визначення певних орієнтирів. Маючи певний такий багаж знань шкільної географії, можна сказати, що таке азимути, кути напрямків, ну, і також використання компасу", – пояснив Олег Обливаний.
Поспостерігати за військовими зборами прийшли одинадцятикласники фізико-технічного ліцею. Ліцеїст Марк Ганцюк розповідає, що цікавиться інформаційною безпекою.
"Це, насамперед, як хобі. Можливо, зможу зв'язати своє життя з армією у ролі спеціаліста з інформаційної безпеки. Я вважаю, що це є доволі перспективно, адже в XXI столітті війни ведуться не так солдатами, як технологіями. Тобто ми бачимо, що передові армії світу скорочують особовий склад, тому що основна роль вже лягає на технології: інформаційна війна, мабуть, якісь дрони, тощо", – розповів Марк Ганцюк.
Загалом, участь у військових навчаннях на полігоні поблизу села Старий Лисець взяли 270 прикарпатців.
Читайте також:
Городенківська міська рада повідомила про загибель учасника АТО