Двадцять одна країна у 23 роки: як знання англійської і декілька сайтів допоможуть гарно та бюджетно подорожувати (ФОТО)

Подорож до нової країни – це завжди новий досвід, різноманітні знайомства та море веселих історій. Коли ми слухаємо розповіді наших друзів, знайомих чи просто пересічних людей про те, як круто вони провели час за кордоном, зявляється бажання також відчути подібні емоції.

Та досить часто нас стримує брак коштів. Ми впевнені, що подорожувати – це дорого. Тож як не витратити всі заощадження і відпочити «на славу»?

Про корисні «інструменти» для мандрівників нам розповість Ірина Юрчук, яка за свої двадцять три роки відвідала вже 21 країну.


Багато потенційних мандрівників впевнені, що подорожувати – це дуже дорого. Чи погоджуєшся ти із цим твердженням? Чи все ж можна з невеликим бюджетом подорожувати?


Я не погоджуюсь з твердженням, що подорожувати завжди дорого. Адже можна відпочити «на повну», при цьому не витрачаючи шалених сум. Є лоукости, які допоможуть знайти дешеві авіаквитки, лайфхаки щодо харчування та зручні й прості у використанні сайти та додатки для пошуку бюджетного житла. Все також залежить від країни, яку плануєш відвідати й від того, наскільки швидко забронюєш квитки та житло.


Ти організовуєш свої подорожі самостійно чи разом із туроператором?


Зазвичай, я планую свої подорожі самостійно. Це стосується активного відпочинку, який охоплює відвідини архітектурних пам’яток, прогулянки, фотосесії, шопінг тощо. Мова йде про країни Європи. В такому випадку я самостійно займаюсь пошуком житла та квитків, а також організовую своє дозвілля.

Говорячи про відпочинок на морі, я користуюсь послугами туроператора. Це вигідніше, оскільки ти купуєш готовий пакетний тур і не потрібно «заморочуватись» щодо бронювання квитків, готелю і харчування. Все буде включено у вартість.

Найкраще ловити «гарячі» путівки (за 2-3 дні до вильоту). Це вигідно і туроператору, і вам в першу чергу. Хочу зазначити, що «гарячі путівки» більше підійдуть для туристів, які легкі на підйом і готові «сидіти на валізах».


Щоб не діяти хаотично і не витрачати час на «розвідку» місцевості за кордоном, потрібно, мабуть, продумати свій маршрут і визначити конкретні місця, які хочеш відвідати. То ж як правильно спланувати свою подорож?


Планую все завчасно. Спочатку я займаюсь пошуком житла. Через Google Maps дивлюсь точне розташування мого помешкання, і шукаю цікаві визначні місця поблизу. Потім складаю приблизний маршрут усіх пам’яток, які б хотіла відвідати, враховуючи кількість виділених днів на поїздку. Це значно спрощує відпочинок, оскільки не потрібно витрачати час на місці.


Який транспорт ти зазвичай використовуєш, коли подорожуєш?


Найпопулярнішими видами транспорту для подорожі за кордон я б назвала літак, автобус та авто. Власне для мене найзручнішими є літак та автомобіль. Можна виділити деякі їхні переваги.

Літак. Сильною стороною цього транспорту є швидкість. За одну чи дві години ви прибудете до пункту призначення. Також дуже вигідним є переліт з Європи. А ще неймовірні краєвиди, які ти побачиш і вже ніколи не забудеш. Так і трапилось у моєму випадку.

Автомобіль. Тут ти залежиш сам від себе, сам плануєш свій маршрут, зупиняєшся в різних точках, можеш захопити різне спорядження і переночувати в авто «за необхідності».


Де і коли вигідніше купувати квитки?


Зазвичай я користуюсь послугами лоукостів, а саме можу порадити Wizzair та Ryanair. Це найпопулярніші бюджетні авіалінії Європи. Квитки слід бронювати заздалегідь (за 1-3 місяці до подорожі) або під час знижок та акцій, які пропонують компанії. До прикладу, я бронювала квиток до Риму восени у період «Чорної п’ятниці». Це було за три місяці до вильоту і вартувало близько 500 грн в одну сторону з особи, а зворотний квиток – 700 грн з особи. У той час, як середня ціна на подібний квиток (не в період акцій) стартує від 80-100 Євро.


Як заощадити на проживанні? Краще бронювати готель чи винаймати житло?


Якщо подорож спланована самостійно, без допомоги турагенції, я користуюсь послугами сайту Booking.com та додатку Airbnb.

Booking пропонує широкий вибір готелів, вілл та апартаментів. Зазвичай, ціни на помешкання стабільні, але у період знижок та акцій, які сайт пропонує досить часто,  можна добре заощадити.

Airbnb доволі хороший додаток. Тут можна знайти житло, попередньо обговоривши всі деталі та нюанси із власником. Єдиним недоліком є те, що додаток стягує додаткову комісію при бронюванні.

Хочу зауважити, не потрібно боятись бронювати житло за допомогою даних сервісів. В разі будь-яких проблем, можна звернутись в техпідтримку, яка вирішить питання на користь клієнта.


Є думка, що харчуватися за кордоном дорого. Як можна заощадити?


Найдешевшим варіантом для харчування у будь-якій країні є супермаркети у не туристичних зонах. Ціни досить демократичні. З мінімальним бюджетом можна придбати продукти та готувати самостійно.

Також існує така штука, як місцева вулична їжа та фаст-фуд. Можна відвідати заклади, в яких харчуються місцеві, оскільки там завжди дешевше. Такі місця можна знайти попередньо прочитавши відгуки туристів на форумах. Існує класний сайт з відгуками про різноманітні місця, заклади, готелі, визначні пам’ятки у будь-якій точці світу  – Tripadvisor. Для мене він став дуже корисним.


У яких країнах ти вже побувала?


У свої 23 роки я вже встигла відвідати 21 країну. Це Єгипет, Іспанія, Італія, Австрія, Болгарія, Ватикан, Греція, Молдова, Норвегія, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Македонія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Туреччина, Угорщина і Чехія. Цей список я прагну поповнювати і надалі. У моєму списку must-visit також присутні США, Франція, Домініканська республіка та Канада. Я мала на меті відвідати деякі з них цього року, але у зв’язку із пандемією перенесла свої плани на наступний рік.


Чим тобі запамяталися подорожі у різних куточках Землі? Топ-3 країн куди б хотіла повернутися?


Я можу впевнено виділити три країни, які вразили мене найбільше і куди б я вернулась ще не один раз.

Перш за все, як би банально не звучало – Італія. Я відвідала Рим, Венецію і Ватикан. Що запам’яталось? У Римі – атмосфера місцевих вуличок, яка зачаровує і надихає. Привітні люди з особливим шармом, які притягують своєю відкритістю та добротою.

У Венеції – стародавні вузенькі вулички, які заворожують, і в яких губиться навіть Google Maps. Саме там я скуштувала найсмачнішу піцу та морозиво власного виробництва Gelato.

У Ватикані запам’яталось те, що я потрапила на Богослужіння самого Франциска – Папи Римського. На жаль, його фото у мене немає, але є мої.

Наступна країна – Португалія. Перше, що можу виділити – це Атлантичний океан, безмежний і холодний, який пробирає до кісток, але такий красивий. Неймовірні краєвиди скель та незвіданих печер, що омиваються океаном. Привітні люди, які завжди прийдуть на допомогу. Була ситуація, коли ми запитали в місцевого дорогу до найближчого супермаркету. Хлопець провів нас до місця призначення, хоча йому було геть не по дорозі. Важливим є те, що місцеві знають англійську мову, тому було легко з ними спілкуватись. Приємно здивували доступні ціни, як для європейської країни.

Беззаперечним фаворитом є Норвегія (країна для душі, але не для гаманця). Країна, де краса та краєвиди місцевих фіордів поєднується із чистотою місцевих вулиць.

Сподобалось, що у Норвегії низький рівень злочинності. Люди не зачиняють вхідні двері, залишають велосипеди без нагляду на вулиці. Вразили маленькі «інстаграмні» будиночки. Біленькі, гарненькі й дуже естетичні. Норвегія запам’яталась мені пінгвінами та морськими котиками, яких я побачила вперше.

Щодо житла, то мені пощастило, оскільки у Норвегії проживає мій друг, тому я мешкала у нього. Я витратила гроші лише на квитки та власні потреби.

*Фіорд – це довга, вузька морська затока, яка часто тягнеться далеко усередину узбережжя. 


Відомо, що в кожній країні свої особливості. Що потрібно знати мандрівнику, щоб не потрапити у неприємне становище за кордоном? Можливо наведеш якісь приклади?


Знаю декілька нюансів щодо Єгипту. Оскільки це найпопулярніший напрямок для подорожі, то інформація може бути корисною для туристів.

Єгипет – країна, у якій на дівчат слов’янської зовнішності дуже звертають увагу. Але слід пам’ятати, що це арабська країна, тому не раджу розгулювати дівчатам на самоті.

Також, важливо знати, що не можна вивозити корали Червоного моря за межі країни. Тому, аби уникнути проблем час контролю в аеропорту, врахуйте це.


Мовний барєр. Мені відомо, що ти знаєш англійську мову. А як бути тим, хто знає тільки українську? Як комунікувати з місцевими жителями? Словник у допомогу чи варто вивчити декілька речень (мовою країни, яку хочеш відвідати), які фрази можуть знадобитись?


Практично у всіх країнах мені допомогло знання англійської мови. У більшості випадків мене розуміли. Найпростіше комунікувати в Італії та Португалії. Оскільки ці країни найбільше налаштовані на туристів, там англійська «must have».

Але були й винятки. Іспанці, до прикладу, не розмовляють англійською, але частіше тільки вдають, що не розмовляють і не розуміють її.

Загалом, раджу заздалегідь вивчити декілька запитань і відповідей як англійською, так і мовою країни, куди плануєте подорож. Зайвими такі знання точно не будуть. Скоріше навпаки допоможуть зорієнтуватися у випадку необхідності.

Фотогалерея


Коментарі (3)

Михайло 2020.10.04, 14:16

Цікаво і інформативно

Валентина 2020.10.04, 14:26

Надихнули на подорожі???? дуже цікава і корисна стаття???????? 

Валентина 2020.10.04, 14:36
Прошу пробачення, запитальні знаки - то смайлики повинні бути, яких на жаль, не відображає((((
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466