Завдяки активним мешканцям і конкурсу «Громада своїми руками» в Бурштинській ОТГ реалізовано 22 проєкти, частина яких з інклюзивним спрямуванням.
«Раніше у нас не було об'єднаної громади, тому ми проводили проєкт в місті Бурштин та Галицькому районі. Цього року вже зробили один загальний конкурс для мешканців Бурштинської територіальної громади і можна сказати, що як і місцеві жителі, так і жителі сільських населених пунктів є дуже активними. Проєктів було дуже багато, люди охоче подають заявки, готові допомагати, долучатись співфінансуванням, безпосередньо самі прикладають свою працю.
Нам дуже приємно, що попри відсутність цього конкурсу через пандемію у 2020 році, ми сьогодні не бачимо зменшення активності, а навпаки, люди чекали, готували проєкти і активність тільки зростає», - говорить Ростислав Витриховський, менеджер із взаємодії з місцевими органами влади ДТЕК Бурштинська ТЕС.
У рамках проєкту було закуплено медичне обладнання для вихованців Центру «Довір'я». Це і шафа для медикаментів, медичні ваги, кушетка, шведська стінка, дошка Євмінова, килими, балансири, експандери, комплекс для дітей «Балансуючий шлях». Також, серед цікавих проєктів були: інклюзивна кімната в Бурштинській гімназії №1, технічне оснащення студентської наукової студії BEK Skills, облаштування скеледрому на базі Задністрянської ЗОШ для занять з пішохідного туризму та Веслярик. Тепер в студентів є необхідне обладнання для проведення онлайн конференцій. А у веслувальників ДЮСШ - нові байдарки та інше необхідне спорядження для тренувань, яке допоможе спортсменам підняти свій професійний рівень.
«В нас інвентар вже застарілий, є човни, яким уже за 40 років. А це вже більш сучасний інвентар, він кращий та допоможе в підготовці до чемпіонатів України. Ми в середньому займали 5-6-ті, а минулого року 10-те місце на чемпіонаті України серед юнаків. Думаю, що в цьому році нам вдасться ще краще виступити», - додає Володимир Маковій, старший тренер ДЮСШ №1.
За грантові кошти було організовано ряд туристичних та освітніх проєктів, здійснено поточні ремонти приміщень, замінено освітлення на енергоефективне. Не обійшлося й без дитячих майданчиків, які є лідерами щороку. Бурштинська дитяча школа робототехніки придбала обладнання та техніку для навчання програмуванню молоді, а також проведення просвітницьких та навчальних заходів для дітей-сиріт.
«Щиро раді, що подалися цьогоріч на конкурс мінігрантів «Громада своїми руками». Ми змогли придбати ноутбуки та проєктор. Це розширило наші можливості, адже ми плануємо навчати дітей VR-технологіям, 3D-графіки, відеомонтажу і те обладнання, яке ми мали, не зовсім дозволяло нам це робити», - коментує Іван Різник, керівник школи робототехніки.
Так, в Бурштинській громаді цього року було успішно реалізовано 22 проєкти, сума фінансування яких склала 1.5 млн грн.
Загалом у 2021 році у конкурсі грантів «Громада своїми руками» від компанії ДТЕК взяли участь 32 громади в 11 областях України. Компанія отримала 667 конкурсних заявок, з яких конкурсна комісія проєкту в кожній окремій громаді вибрала переможців. Принципи безбар'єрності стали частиною 60% програм і ініціатив, які направляли громади і волонтери на конкурс.
Довідка:
ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена потужність в тепловій генерації електроенергії - 13,3 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.
ДТЕК – лідер і найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Наші підприємства видобувають вугілля і природний газ, виробляють електроенергію на сонячних, вітрових і теплових електростанціях, здійснюють трейдинг енергоресурсами на українському і зарубіжних ринках, розподіляють і поставляють електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги з енергоефективності та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.
У Новій стратегії 2030 ДТЕК зобов'язався трансформувати бізнес в більш екологічний, ефективний і технологічний, керуючись принципами ESG. Стратегічна мета – досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року. Для цього створена краща експертиза в галузі, щоб впроваджувати інновації та нові технології, створювати нові напрямки бізнесу і реалізувати масштабну програму цифрової трансформації.
У ДТЕК працює 60 тисяч співробітників. Підприємства ДТЕК визнані кращими роботодавцями України за рейтингами міжнародної аудиторської компанії EY і ділових видань України.
У 2020 році капітальні вкладення ДТЕК склали 12 млрд грн, податкові відрахування – 21 млрд грн.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.
Партнерський матеріал