На ДТЕК Бурштинська ТЕС завершилися ремонти, заплановані на цей рік. Серед них - один капітальний, один середній, шість поточних ремонтів енергоблоків, а також ремонти загальностанційного обладнання.
За 11 місяців 2021 року ДТЕК Бурштинська ТЕС вклала в ремонтну кампанію блоків, загальностанційного обладнання, будівель та споруд понад 487,4 млн грн, реалізувавши вісім планових ремонтів енергоблоків. Це дозволило станції збільшити відпуск електроенергії в мережу до 6,4 млрд кВт-год за 11 місяців, що на 29% більше, ніж за аналогічний період 2020 року.
Забезпечення електроенергією мешканців ОЕС України і Бурштинського енергоострова в цілому є для станції пріоритетом. І цього року потреба в потужностях Бурштинської ТЕС суттєво зросла. За 11 місяців цього року в ОЕС України станція відпустила понад 500 млн кВт-год, що на 61% більше, ніж торік. Відпуск електроенергії в Бурштинський енергоострів виріс на 10% у порівнянні з минулим роком.
«ДТЕК Енерго – відповідальна і надійна компанія, яка систематично інвестує в розвиток підприємств. Наше основне завдання завжди є, було і буде – стабільне та безперебійне постачання електроенергії українцям. Серед найбільших ремонтів, які ми провели у 2021 році був капітальний ремонт енергоблоку №11. Ми змогли підвищити його навантаження на 10 МВт, що є дуже важливим, особливо в осінньо-зимовий період.
Адже наша станція несе високе навантаження і в роботі залишається до 10 енергоблоків, які постійно подають електроенергію в Бурштинський енергоострів та ОЕС України. Також ми провели ремонти й на інших енергоблоках, де, окрім основних робіт на устаткуванні, відремонтували наявні осаджувальні електроди електрофільтрів для підтримки екологічних показників у нормі», - коментує в.о. директора ДТЕК Бурштинська ТЕС Максим Шумченко.
Попри роботу в умовах системної кризи та досі невирішені питання з боргами, ДТЕК Енерго продовжує мобілізовувати весь наявний ресурс для того, щоб надійно та безперебійно пройти опалювальний сезон. В компанії уже провели ремонти 29 енергоблоків. Сума інвестицій на сьогодні склала більше 2,1 млрд грн, а до кінця року сягне 2,5 млрд грн. Загальний борг перед генераціями ДТЕК Енерго наразі становить близько 11 млрд грн, з яких понад 1,2 млрд грн – борги Укренерго за роботу на балансуючому ринку.
ДОВІДКОВО:
ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена потужність в тепловій генерації електроенергії - 13,3 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.
ДТЕК – лідер і найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Наші підприємства видобувають вугілля і природний газ, виробляють електроенергію на сонячних, вітрових і теплових електростанціях, здійснюють трейдинг енергоресурсами на українському і зарубіжних ринках, розподіляють і поставляють електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги з енергоефективності та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.
У Новій стратегії 2030 ДТЕК зобов'язався трансформувати бізнес в більш екологічний, ефективний і технологічний, керуючись принципами ESG. Стратегічна мета – досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року. Для цього створена краща експертиза в галузі, щоб впроваджувати інновації та нові технології, створювати нові напрямки бізнесу і реалізувати масштабну програму цифрової трансформації.
У ДТЕК працює 60 тисяч співробітників. Підприємства ДТЕК визнані кращими роботодавцями України за рейтингами міжнародної аудиторської компанії EY і ділових видань України.
У 2020 році капітальні вкладення ДТЕК склали 12 млрд грн, податкові відрахування – 21 млрд грн.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.
Партнерський матеріал