Інвестиції в екомодернізацію устаткування і технологічних процесів на Бурштинській ТЕС з 2017 по 2021 рр. склали понад 372 млн грн.
Ці кошти були спрямовані в ремонти, реконструкцію та модернізацію екологічного обладнання, інноваційні впровадження та заходи із покращення екологічної ситуації в регіоні, які відбулися на ТЕС впродовж п’яти останніх років.
«Якщо вже зараз підбивати підсумки вкладень в заходи з охорони навколишнього середовища за 2021 рік, то ця цифра очікується на рівні 65 млн грн. Ми змогли прокласти перші в Україні 900 метрів дороги із використанням 300 тонн золошлакових відходів ТЕС та відремонтували електрофільтри на чотирьох енергоблоках. Такі вкладення допомагають нам покращити екологічну ситуацію не лише в регіоні, але й в Україні загалом. Адже чого тільки варті технологічні розробки з будівництва доріг із золи ТЕС. Як показує практика, ці дороги є не менш стійкими за звичайні та ще й допомагають боротися зі складуванням відходів теплоелектростанцій», - коментує Максим Шумченко, в.о. директора ДТЕК Бурштинська ТЕС.
ДТЕК Енерго – відповідальна і надійна компанія, яка, окрім інвестицій в охорону навколишнього середовища, завжди й в повному обсязі виконує свої податкові зобов'язання. З 2012 року, в складі ДТЕК, станція виплатила понад 2,7 млрд екологічного податку до бюджетів усіх рівнів. А за підсумками 2020 року викиди від ТЕС зменшилися на 60 тис. т, про що свідчать останні статистичні дані. Цей показник на 35% менший за кількість викидів у 2019 році.
ДОВІДКА
ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена потужність в тепловій генерації електроенергії - 13,3 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.
ДТЕК – лідер і найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Наші підприємства видобувають вугілля і природний газ, виробляють електроенергію на сонячних, вітрових і теплових електростанціях, здійснюють трейдинг енергоресурсами на українському і зарубіжних ринках, розподіляють і поставляють електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги з енергоефективності та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.
У Новій стратегії 2030 ДТЕК зобов'язався трансформувати бізнес в більш екологічний, ефективний і технологічний, керуючись принципами ESG. Стратегічна мета – досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року. Для цього створена краща експертиза в галузі, щоб впроваджувати інновації та нові технології, створювати нові напрямки бізнесу і реалізувати масштабну програму цифрової трансформації.
У ДТЕК працює 60 тисяч співробітників. Підприємства ДТЕК визнані кращими роботодавцями України за рейтингами міжнародної аудиторської компанії EY і ділових видань України.
У 2020 році капітальні вкладення ДТЕК склали 12 млрд грн, податкові відрахування – 21 млрд грн.
100% компанії належить SCMLimited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.
Партнерський матеріал