Лише 19% мешканців західних областей стикались з браком кваліфікованої допомоги з боку лікарів, тоді як в інших макрорегіонах про цю проблему говорив кожен третій респондент.
Такими є результати дослідження, що його провів фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології, передає Фіртка.
Водночас 68% українців не поділяють думку про те, що лікарям можна й варто додатково віддячувати, щоб мати гарантію отримання якісної допомоги в майбутньому. З такою практикою не погоджуються всі регіони, а мешканці південних областей – найчастіше (77%).
читайте також: Показник один з найвищих у світі: понад 55% українців не планують вакцинуватись
Найбільш разюча різниця у змінах в охороні здоров'я помітна у збільшенні додаткових, неформальних виплат за прийом лікаря чи лікування: про це сказали 25% опитаних у південних областях у порівнянні з 3% у західних та 8–9% у центральних та східних регіонах країни.
Не змінилася думка українців про зростання цін на ліки – про це стабільно зазначають не менше 40% опитаних. Водночас про погіршення ситуації з наданням невідкладної допомоги наголошують 20% опитаних.
Інша тривожна тенденція: все менше громадян говорять про можливість отримати безплатні ліки. Про це у 2019 році сказали 16% опитаних, у 2020 – 13,5%, а у 2021 – лише вісім зі ста опитаних (11,8%).
Зауважимо, що в середньому на місяць українці витрачають на ліки та лікування від 200 до 500 грн незалежно від регіону проживання. Заразом на Заході 5% мешканців витрачають на ліки понад 2 000 гривень.
Крім того, згідно з дослідженням, найбільшу суму на ліки та лікування витрачають особи віком понад 60 років.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Які продукти та послуги подорожчали в Україні на початку 2021
Відомо, що мешканці західних регіонів вважають критерієм успіху (ОПИТУВАННЯ)
Опитування: 78% жителів Західної України вважають себе щасливими
Як мешканці Західної України оцінюють роботу Президента (ОПИТУВАННЯ)
Більшість мешканців західних областей проти приєднання України до Митного Союзу (ОПИТУВАННЯ)
69% мешканців Західної України схвалюють санкції проти Медведчука (ОПИТУВАННЯ)