Українці, які хворіють на COVID-19, переважно заражені штамом «Delta» вірусу SARS-CoV-2. Зокрема, індійський штам виявили у 60% зразків.
Про це свідчать дані дослідження, яке провели вчені Інституту молекулярної біології і генетики, передає Фіртка.
«Учені дослідили 75 зразків, які взяли наприкінці жовтня у хворих з восьми регіонів України: Харків – 8 зразків, Херсон – 10, Київ – 9, Львів – 9, Ужгород – 10, Одеса – 10, Дніпро – 10, Луцьк – 9. У всіх без винятку зразках детектовано штам «Delta». Останні дослідження, так само як і попередні, проведені на початку листопада, свідчать, що переважає саме «материнський» штам», — йдеться у повідомленні.
У решті досліджуваних зразків виявили дев'ять різних варіантів цього штаму.
«Серед них є «Дельта AY.4», який, як вже довели британські вчені, має підвищений рівень контагіозності, тобто швидкості інфікування, у порівнянні з «материнським» індійським штамом», — уточнили науковці.
Зазначимо, що індійський штам коронавірусу характеризується надважкою клінічною картиною, з ураженням не тільки органів дихання, а й шлунково-кишкового тракту та нирок. У пацієнтів спостерігається важка інтоксикація.
читайте також: Очільник BioNTech припускає, що вакцинуватися проти COVID-19 треба буде щороку
Водночас споживання кисню хворими на COVID-19 зростає через штам «Delta». Зокрема, нова хвиля коронавірусної хвороби характерна значним зростанням споживання кисню госпіталізованих пацієнтів.
Зараз один хворий на COVID-19 споживає у 5-6 разів більше кисню, ніж це було навесні. Якщо 11 жовтня добова кількість спожитого рідкого кисню становила 279 тонн, то вже 7 листопада – 378 тонн за добу. Різниця – майже 100 тонн.
До прикладу, загальне виробництво профільними підприємствами кисню складає близько 400 тонн за добу. За цей же час добове споживання балонів із газоподібним киснем зросло майже вдвічі.
Так, 19 жовтня по всій Україні спожили 6 841 балон, а вже 7 листопада – 11 594 балони. При цьому середній лікарні, яка приймає хворих на COVID-19, одного балону газоподібного кисню вистачає на 15-30 хвилин роботи.
Нагадаємо, що дослідження у Франції свідчить про те, що вакцинація ефективно запобігає випадкам складного перебігу COVID-19, навіть при інфікуванні штамом «Delta».
Крім того, штам COVID-19 «Delta» є небезпечнішим та агресивнішим за своїми наслідками для вагітних невакцинованих жінок.
До слова, категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин — 48%. Ця мотивація переважає над усіма іншими.
Зокрема, 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.
На противагу — основним аргументом на користь вакцинації для українців найчастіше є бажання вберегти себе та оточення — 42%.
Додамо, що людям з ослабленою імунною системою радять отримати додаткову дозу вакцини проти COVID-19.
В Україні працює понад 3 тисячі пунктів щеплень та 400 центрів масової вакцинації. Йдеться про лікарні, торгово-розважальні та культурні центри, деякі відділення Укрпошти та залізничні вокзали.
Переглянути перелік пунктів щеплення та центрів масової вакцинації можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19.
Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Відомо, чому українці бояться вакцинації проти COVID-19
Дослідження: відомо, чи захищає носіння маски від COVID-19
Опитування: понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19
Ні стажу, ні зарплатні: на скільки відсторонюватимуть невакцинованих працівників