Значна частина українців стурбована наслідками вакцинації проти COVID-19. Зокрема, 31% опитаних боїться побічних ефектів, а 24% – не вірить в ефективність вакцини.
Про це свідчать результати опитування, яке провів Центр аналізу та соціологічних досліджень (CISR) і Міжнародний республіканський інститут (МРІ), передає Фіртка.
Водночас 38% українців не хочуть вакцинуватись.
Небажання робити щеплення мешканці західних регіонів пояснюють наступними причинами:
«Небажання вакцинуватися залишається проблемою в Україні. Необхідно більше працювати з населенням, щоб переконати його у безпечності та ефективності вакцинації», – зауважив регіональний директор МРІ у Євразійському регіоні Стівен Нікс.
Відтак, 39% респондентів не схвалює діяльність Міністерства охорони здоров'я з подолання епідемії коронавірусу. На противагу – 10% схвалюють.
Наразі в Україні працює понад три тисячі пунктів щеплень та 400 центрів масової вакцинації. Йдеться про лікарні, торгово-розважальні та культурні центри, деякі відділення Укрпошти та залізничні вокзали.
Переглянути перелік пунктів щеплення та центрів масової вакцинації можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19.
Зазначимо, що першу дозу вакцини проти COVID-19 отримали 29,6% прикарпатців. Водночас пройшли повний курс вакцинації — 25,2%.
До слова, категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин — 48%. Ця мотивація переважає над усіма іншими.
Також 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.
На противагу — основним аргументом на користь вакцинації для українців найчастіше є бажання вберегти себе та оточення — 42%.
Своєю чергою засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.
Водночас новий штам коронавірусу «Omicron» легше протікає у вакцинованих.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Дослідження: наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»