Дорога непорозуміння: мешканці Хриплина борються за право жити на чистій вулиці

На початку травня в приміському селі Хриплин мешканці вулиці Меживодівська перекрили рух великогабаритного транспорту зі щебенем, гравієм та піском. Люди скаржились на пилюку та болото. Також звинуватили сільського голову у бездіяльності.


Щоб не сидіти склавши руки, мешканці села у пошуках шляхів розв'язання проблеми, звернулись по допомогу до народного депутата України Олександра Шевченка. У своєму зверненні люди просять посприяти у встановленні  обмеження руху великовагових транспортних засобів вулицею.

Крім того, у зверненні йшлося, що внаслідок відсутності асфальтного покриття дороги та регулярним рухом великовагових транспортних засобів, подвір’я прилеглих домогосподарств та присадибних ділянок мешканців села вкриті товстим шаром пилу, що негативно впливає на здоров’я людей та спричиняє чимало незручностей.

Також заявники звертають увагу на ускладнений рух транспортних засобів, що збільшує ймовірність створення дорожньо-транспортних пригод. Як виявилось, великовагові вантажівки належать місцевому підприємцю Ігорю Лучко та фірмі ТОВ «БРС ІНВЕСТ», що фактично здійснює свою діяльність в селі Черніїв.

Сільський голова Черніїва обмежив можливість проїзду великовагових транспортних засобів через село, що призводить до єдиного можливого варіанту їх проїзду – через Хриплин. На будь-які спроби порозумітися та розглянути інші шляхи об’їзду великогабаритного 40-тонного транспорту із найменшим негативним впливом для мешканців обох сіл сільський голова Черніїва не йде, а звернення громади с. Хриплин ігнорує.

Над питаннями, що робити далі, і як розв'язувати проблему, 6 вересня, в Хриплинській сільраді нарешті задумалися народні обранці. Депутати зібралися на засідання земельної комісії Хриплинської сільської ради, на якому були присутні й мешканці села, підприємець Ігор Лучко, сільський голова – Роман Соколик, інспектор відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області Олег Суходольський та помічники-консультанти народного депутата України Олександра Шевченка.

Найперше депутати заслухали невдоволених мешканців села, яким набридло дихати пилюкою. Мешканець вулиці Меживодівська Ігор Сулима зазначив, що неодноразово звертався щоб поставити на дорозі знаки обмеження швидкості.

 «Я в четвертій ранку блокував дороги. Спати неможливо - водії влаштовують перегони. Тоді машини поїхали через поле і виїхали на Черніївське розгалуження, тобто чисто теоретично дорога є, але коли сухо. Але як мені відомо, цю землю віддали АТОвцям і там по плану мають бути хати.  Я не можу відкрити ні вікно, ні двері. Ми прибираємо по кілька разів на день. Я не розумію, як можна було організувати підприємство та не подумати про транспортну розв'язку. Не припустимо організовувати рух такого великогабаритного транспорту через житлову зону.», - поскаржився І.Сулима.

Інший мешканець зазначив, що від КАМАЗів та вантажних автівок тріщить хата.

Депутат від округу Іван Горейко під час комісії обурився на зауваження мешканців і звинуватив голову села у тому, що на окрузі розв'язують проблему без його відома, хоча йому під силу це зробити самому. Тож запропонував своє бачення ситуації.

«Мені дивно, що люди, які тут живуть роками, мовчать, а інші хочуть за пару днів все вирішити. Я вам скажу, як то зробити. Беріть шланг і поливайте дорогу! Або найміть хлопа - нехай вам поливає. Хлопці, ви щось трошки помагайте селу», - каже депутат Горейко.

Сільський голова Хриплина Роман Соколик зазначив, що дана дорога  будувалась в 90-х роках, тоді на ній не було житлової забудови. В генплані це землі промисловості. Там є дотримані відстані від складів та всі необхідні червоні лінії. У 2011 році її затвердили, як заїзну дорогу для габаритного транспорту до земель промисловості, в тому числі до промислового вузла.

«Я не прихильник того, щоб питання було не вирішене, або вирішувати якось радикально. Я вже їздив на уклін до сільського голови Черніїва, але розмова була напружена і він сказав, що громада дозволу не дала. Оскільки дорога по вулиці Меживодівській загального користування місцевого значення, по ній можливий рух вантажівок вагою не більше ніж 24 тонни. Тож постає інша проблема, як нам ці машини зважувати. Я вже звертався до «Укртрансбезпеки», щоб  поставила на роздоріжжі ваги, але вони сказали, що такої можливості нема», - зауважив сільський голова Хриплина.

Підприємець Ігор Лучко зазначив, оскільки головна проблема - пилюка, треба встановлювати лежачі поліцейські.

«Із 20 водіїв знаходиться один дурак, який жене, бо ми поставили обмеження руху - 10-20 км. Як буде вибивати зуби, то гнати не буде. Пропоную заасфальтувати дорогу та встановити лежачі поліцейські. Або таки поливати. Я сплачую 1,5 мільйони гривень податку в рік: я ще знайду кошти полити дорогу, найняти людей чи поливальну машину», - сказав Лучко.

Відтак трохи подумавши, запропонував інший варіант голові села Роману Соколику. Зокрема, зробити дорогу у співвартості: одну половину за свої кошти, а другу - з податків, які має сплачувати до бюджету села.   

«До зими можна зробити, але це як собі вирішите», - підкреслив підприємець.

Присутній на засіданні комісії інспектор відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в ІФ області Олег Суходольський наголосив, що лежачі поліцейські пилюку не заберуть.

«Асфальтування, знаки обмеження швидкості вантажних автомобілів – це все добре, але найперше має бути розроблена та затверджена схема організації дорожнього руху. Ставити знаки - недоцільно, вони більше потрібні в аварійно небезпечних місцях чи місцях концентрації ДТП. Це питання не розв'яже. У цій ситуації позиція поліції: схема організації дорожнього руху та капремонт вулиці з обох сторін», - відзначив Суходольський.

Після заслухання всіх сторін і майже двогодинних обговорень сільський голова Роман Соколик запропонував винести питання конфліктної ситуації на сесію Хриплинської сільської ради, яка відбудеться 28 вересня.

Зокрема заслухають питання щодо виділення коштів з місцевого бюджету на розробку схеми організації дорожнього руху в селі Хриплин, в тому числі на ділянці вул. Меживодівська, на якій порушуються права жителів, з облаштуванням дорожнього покриття.

Крім того, сторони дійшли висновку про необхідність вирішення питання з обмеженням руху великогабаритного транспорту підприємців, які фактично здійснюють діяльність на території села Черніїв та сплачують податки в місцевий бюджет, але користуються проїздом і дорогами с. Хриплин.

Олександра Бакун


Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466