Донецьким пробачили захоплення землі

 

За самовільне будівництво й захоплення земельних ділянок поблизу Писаного каменя в селі Буковець підприємці з Донецька відбулися штрафом у розмірі... 460 грн.

 

Тривалий конфлікт забудівників з місцевими горянами обласна влада запропонувала вирішити своєрідним "компромісом": на порушення донецьких закрили очі, натомість поки що залишили в спокої наділи селян, чиї земельні акти намагалася скасувати через суд прокуратура.

 

Мудрувати над варіантом компромісу комісія з посадовців ОДА й РДА прибула до Буківця на Писаний камінь в суботу, 24 вересня. Напередодні під легендарною скелею спорудили новий дерев'яний стіл, а старий покололи на дрова. "От тепер маю нові меблі", - жартує Дмитро, турист з Харкова, який вже тиждень мешкає в палатці поблизу Писаного каменя. Він, як і селяни з Буківця, вже встиг познайомитися з норовом донецьких: ті заборонили йому брати воду з єдиного близького джерела, бо воно потрапило на їхню територію.

 

 

А без столу й справді ніяк: без ста грамів вигадати задовільний для двох сторін конфлікту - горян і донецьких - варіант компромісу було б складно. Надто далеко зайшли "інвестори": зазіхнули на чужу ділянку, почали будову без дозволів, ще й прокуратура втягнулася в суперечку - явно не на боці земляків.

 

 

Цікаво, що до приїзду поважних миротворців сільська рада встигла першою зробити крок назустріч донецьким підприємцям. У понеділок, 19 серпня, ті отримали дозвіл на зміну цільового призначення ділянки (з ОСГ - під забудову). За те, що насправді будівництво ведеться вже з півроку, порушників покарали смішним штрафом на 460 грн. і навіть не зупинили незаконне будівництво. А могли б і на половину кошторисної вартості будови...

 

 

На зустріч з чиновниками з'явився представник донецьких підприємців - Петро Іванович, який чомусь вперто не називає свого прізвища. На спробу сфотографувати незаконне будівництво вражаючого об'єкта, який схожий на вертолітний майданчик, Петро Іванович відреагував погрозами розбити камеру. Згодом, правда, він заспокоївся і навіть спробував примирливо переконати, що ангароподібне приміщення - це сушарка для афин і грибів, а провину перед законом він повністю компенсував штрафом.

 

 

До речі, перший заступник голови ОДА Василь Плав'юк, до його честі, визнав, що будівництво донецьких незаконне. "Я дав доручення Архбудконтролю провести повну перевірку щодо початку будівництва на даній території, - сказав запевнив заступник голови ОДА. - Наші краяни переживають за свою землю, дуже її цінують, а забудовник має врахувати пропозиції мешканців", - зазначив посадовець. Справделиво, але не факт, що донецькі погодилися б на найменший компроміс, якби конфлікт довкола Писаного каменю не набув такого розголосу в медіа.

 

 

Петро Іванович, схоже, компромісом задоволений. А чому б і ні? Незаконну будову фактично узаконили - за копійки. З непоступливими гуцулами розібратися ще буде час. Тому коли він каже, що усі необхідні дозвільні документи в нього будуть на руках за 10 днів, ми сперечатися не ризикуємо. Таки будуть. Бо компроміс досягнуто. А щодо незаконно встановленої на чужій ділянці підстанції чи розкиданих будматеріалів представник донецьких сміливо відказує: "Нас за це не арештують і не посадять в тюрму".

 

 

Петро Іванович не може стриматися від нарікань на горян, які чомусь не оцінили блага, що несли їм донецькі забудовники, і відмовилися надати 40 га в оренду. "Ми пропонували зробити асфальтовану дорогу з відбійниками, з розворотами; поставити пару будок, щоб люди могли торгувати тими своїми дерев'яними (очевидно сувенірами - ред.), - каже представник донецьких бізнесменів. За його словами, планувалося також найняти екскурсовода для туристів, взяти на роботу дев'ять людей з села, які б слідкували за порядком, щоб туристи не палили вогонь в лісі без дозволу, не ламали дерева, не смітили та не обписували скелю балончиками. Втім, у донецьких слова з діями надто вже розходилися, аби викликати довіру місцевих мешканців. Захоплення чужих ділянок, дивні позови прокуратури проти селян і арешти їхніх наділів, незаконне будівництво на очах у влади, постріли, які часто лунали з території донецьких, численні написи "Злий пес", "Вхід заборонено" якось не надихали до діалогу.

 

 

На разі в протистоянні з ласими до землі підприємцями громада отримала перемогу, навіть попри її компромісний характер. 27 вересня Апеляційний суд Івано-Франківської області услід за Верховинським районним судом визнав безпідставними вимоги Верховинської прокуратури скасувати акти кількох селян на право власності на землю. А їхні ділянки просто сусідили з територією, яку вже встигли придбати підприємці...

 

 

Чи вичерпано конфлікт остаточно - дізнаємося незабаром.

 

Марія ГАВРИЛЮК,

Галицький кореспондент

 

 

 

 

 

 

 


30.09.2011 Марія Гаврилюк 1063 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

920
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1908
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2778
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3407
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3641
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6799 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3826

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5638

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6750 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7597
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2427
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4691
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5084
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

445
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

913
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1782
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3368
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

887
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1749
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3659
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3852 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5415