В Івано-Франківській області за добу 31 січня значно зріс відсоток завантаженості ліжок у медичних закладах — з 64% до 67%.
Про це повідомили під час брифінгу щодо ситуації із захворюваністю на COVID-19 в Івано-Франківській області, передає Фіртка.
Так, в області на стаціонарному лікуванні перебувають 2 265 пацієнтів. Відтак, зайнятість ліжок пацієнтами, хворими на коронавірус, складає 67%.
Водночас 145 хворих перебувають у відділеннях реанімації, 41 пацієнт підключений до апаратів штучної вентиляції легень, 32% хворих є киснезалежними.
Як встановили, в області циркулює штам «Омікрон», тому спостерігається значне зростання кількості хворих. Особливо ця цифра зросла серед дитячого населення, де у 22,6 раза збільшилась кількість хворих у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Зокрема, за останню добу госпіталізували чотирнадцять дітей, хворих на коронавірусну інфекцію. Для госпіталізації дітей розгорнули 229 ліжок, з них 164 ліжка або 71,6% зайнято пацієнтами.
У двох лікарнях, які госпіталізують дітей з COVID-19, цей показник складає 100%. А тому сьогодні в Івано-Франківську додатково розгорнуть ще 100 ліжок для дітей. Крім того, для мінімізації поширення хвороби значну кількість шкіл перевели на дистанційну форму навчання.
Зазначимо, що за словами медиків, всі необхідні ліки для дітей є та надаються безкоштовно.
Заразом ситуація залишається складною. Від початку пандемії на Прикарпатті померли 3 260 хворих на коронавірусну хворобу. Зокрема, 229 — у грудні, 157 — у січні.
Відтак, на нараді акцентували на необхідності дотримання протиепідемічних заходів та обов’язковій вакцинації задля зменшення ризиків захворювання та важкого перебігу хвороби.
«Упродовж січня на 51% менше людей вакцинувалося у порівнянні з груднем. Загалом першою дозою в області провакцинували 32,5% населення, повний курс вакцинації пройшли 29,8% прикарпатців.
Тому просимо вас, вакцинуйтесь, оскільки щеплені проти хвороби переносять захворювання у легшій формі», — сказала заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко.
Як зауважили, на Івано-Франківщині функціонують дев'ять центрів масової вакцинації населення. Перелік, контакти та графік роботи пунктів та центрів, а також іншу інформацію про вакцинацію проти COVID-19 можна отримати за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті.
За словами заступника директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації Володимира Дзьомбака, у чотирнадцяти громадах кількість вакцинованих у віковій категорії 60+ складає менш як 20%.
«Така статистика є дуже тривожним сигналом, адже показники летальності найвищі саме серед населення похилого віку», — додав він.
читайте також: Тестування на COVID-19: у скільки обходиться ПЛР-аналіз в Україні та інших країнах
Водночас головний державний санітарний лікар області Руслан Савчук закликав прикарпатців звертатися до сімейного лікаря при перших ознаках захворювання та здавати тести.
«Всі комунальні заклади області отримали швидкі тести на антиген. Тестування в лабораторії проводиться безкоштовно і за добу можуть опрацювати до п’яти тисяч зразків.
Так, вчасне виявлення вірусу та призначення лікування допоможуть запобігти ускладненням», — пояснив медик.
До слова, в області найбільше щеплень зробили препаратом компанії Pfizer-BioNTech. Трохи менше обирали вакцини виробництва компаній AstraZeneca та Sinovac.
Нагадаємо, що з 31 січня невакцинованих медиків, працівників органів місцевого самоврядування та комунальників відсторонюють від роботи без збереження заробітної плати. Це правило не поширюватиметься на працівників, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний документ.
Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Спалах захворюваності на COVID-19. Як вберегтись від штаму «Omicron»
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Рідкісна побічна реакція від вакцини Johnson & Johnson: що відомо