Дністровський парк оживе

Необхідно довести до логічного завершення процес створення на території Тлумацького й Городенківського районів де-юре й де-факто Дністровського регіонального ландшафтного парку (РЛП) — так вирішили на спільному засіданні депутатських комісій з екологічних питань Львівської, Тернопільської й Івано-Франківської обласних рад, яке відбулось, як «Галичина» повідомляла, у відпочинковому комплексі «Перлина Придністров’я» на Городенківщині і в якому взяли участь керівники найвищих представницьких органів трьох регіонів.

 

Правда, такому рішенню передував драматичний прецедент. Голова постійної депутатської комісії з питань екології, раціонального природокористування, рекреації та розвитку туризму Івано-Франківської обласної ради Андрій Троценко поставив було питання руба про ліквідацію РЛП. За його словами, рішення 18-літньої давності про його створення не принесло жителям сіл, що ввійшли до майже 20 000-гектарної природоохоронної зони, нічого, крім «додаткового» головного болю. Адже свого часу до складу парку, окрім прибережної зони Дністра, кам’янистих місць, кар’єрів, ярів, чагарників тощо, ввійшли і землі сільськогосподарського призначення.

 

В результаті виникла проблема з набуттям права власності на ті ділянки, якими користуються громади сіл, але які належать до парку. Проблематично для селян і отримати земельну ділянку під житлове будівництво чи для зведення гостинної садиби, щоби зайнятися підприємництвом у зеленому туризмі.


Крім того, досі не винесено в натурі межі заповідної території, немає й відповідного документа, який би регламентував діяльність ландшафтного утворення — на черговій сесії обласної ради, що відбулася 16 липня 2010 р., відклали розгляд проекту рішення «Про затвердження Положення про Дністровський регіональний ландшафтний парк» як такого, що його прийняття могло б завдати чималої шкоди селянським господарствам, які опинилися на його території.


Про потребу вирішення цих та інших спірних питань говорили й керівники Городенківської районної ради — Богдан Кобилянський і Тлумацької РДА — Василь Сенів, котрий зокрема слушно зауважив, що у створенні РЛП «ми сказали тільки «а» й більше нічого не зробилиѕ». Тож, як заявив голова івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, за підсумками засідання, буде створено робочу групу, яку очолить його заступник Остап Дзеса і яка вивчить усі ті проблеми й подасть на розгляд сесії обласної ради пропозиції як щодо їхнього врегулювання, так і стосовно впорядкування взагалі діяльності Дністровського РЛП й ефективного його функціонування надалі.


Власне, депутати розглянули питання про спільні завдання й заходи щодо збереження природних екосистем і розвитку туризму в Дністровському каньйоні, який проліг територією не лише Тлумацького й Городенківського районів Івано-Франківщини, ввійшовши до ландшафтного парку на їхніх теренах, а й Тернопілля. І, до речі, наші сусіди вже створили на своїй частині цього унікального берега ріки національний природний парк. На Прикарпатті ж наразі до цього не дійшло — досі існує лише РЛП, хоч івано-франківське Придністров’я не менш унікальне й державно значуще, ніж тернопільське.

 

За словами директора Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва Василя Парпана, котрий доповідав на засіданні, другого такого природоохоронного об’єкта в світі немає. Адже тут збереглися певні види флори ще з третинного періоду. Вже й не кажемо, що тут розташований і один із чотирьох етнографічних регіонів області — Покуття з його неповторною автентикою...


Отже, у співпраці з тернополянами буде розроблено й нове положення про Дністровський РЛП і створено адміністрацію парку. А загалом депутатські комісії двох областей окреслили коло питань, які необхідно здійснити, аби в перспективі на території вздовж усього 250-кілометрового каньйону, що проліг також Буковиною і Хмельницькою та Вінницькою областями, діяв єдиний національний природний парк з єдиною управлінською структурою. Львів’яни, які поділилися з присутніми своїм досвідом в організації належної роботи таких утворень, підтримали той проект.

 

Загалом вирішено створити координаційну раду з участю голів трьох обласних рад, яка напрацьовуватиме відповідну правову й організаційну базу для того. 


Члени депутатських комісій також узяли до уваги й пропозицію заступника начальника головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій, начальника управління туризму івано-Франківської ОДА Наталії Гасюк про необхідність створення єдиної міжобласної програми розвитку туризму в межах Дністровського каньйону, де, за її словами, відпочинкова індустрія поки що розвивається «неорганічно, неорганізовано, самотужки». Вирішено скоординувати роботу і зі збереження екосистем у цій зоні, і з розв’язання проблеми забруднення берегів ріки, з облаштування належних під’їзних шляхів, місць відпочинку для туристів

 

газета "Галичина"


26.05.2011 Василь Мороз 1747 1
Коментарі (1)

air max classic 2014.04.08, 05:55
Check Out HERE air max classic http://nikeair-maxclassic.com
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466