Дмитро Міхалець: Мабуть, ще не всі розуміють, що я не людина системи

 

/data/blog/99106/a4234801c2bf3add5d2fd6b23c4d8e7b.jpg

 

31 січня в Івано-Франківську відбулися зміни – у місті з’явилася патрульна поліція. Молоді спеціально навчені дівчата та хлопці вийшли на вулиці міста, аби стежити за порядком та спокоєм іванофранківців.

Керівником патрульної поліції Івано-Франківська став 26-річний хмельничанин Дмитро Міхалець, який керував ротою патрульних поліцейських у Києві. Він - активний учасник Євромайдану та член Самооборони.

Свого часу, коли почали набирати нових патрульних у Києві, Дмитро подав документи через Інтернет і пройшов всі етапи суворого відбору.

В Івано-Франківську Дмитро Міхалець людина нова, тож ми вирішили дізнатися, про нього більше.

 

 

Можете пригадати, як починалася Ваша кар’єра в патрульній поліції?

 - Коли почався набір в Києві я один із перших подав заявку на вступ, і один із перших поїхав здавати тести. Після того мене довший період нікуди не кликали, але згодом прийшло запрошення на ВЛК і фізо. Після проходження всіх етапів знову була тиша. Я сильно хвилювався, бо знав, що декого вже запросили на навчання. Думав, що вже нічого не вийде, але мені таки зателефонували. Повідомили, що я пройшов та запросили на навчання.

 

А до поліції де ви працювали?

 - До поліції я працював в Державній службі медицини катастроф і паралельно займався бізнесом – кліматичними системами. Довелось покинути роботу, залишити сім’ю і переїхати в Київ на навчання.

 

Навчання було цікавим?

 - Якщо чесно, мені воно давалося тяжко оскільки я в правоохоронних органах ніколи не був. Я не знав, що таке кримінальне право чи адміністративний кодекс – ніколи в очі його не бачив. Тож довелось вчити все з нуля.

Потім, за рекомендацією викладачів, я потрапив у сотню, з двох тисяч поліцейських, майбутніх командирів рот.

Ми пройшли навчання з американцями, які передали нам хороший досвід, навчили азів керівництва. Наприклад, як знаходити спільну мову з підлеглими та як вирішувати конфліктні ситуації.

 

З таким ростом Вас сміливо можна назвати символом української поліції. Як ви до цього ставитесь?

 - Мені приємно це чути (сміється). Якщо серйозно, то у підлітковому віці я комплексував через те, що в мене такий високий зріст. З часом ці комплекси зникли. Зараз в мене є багато друзів, які мають такий же зріст.

 

Ви одружений? До Івано-Франківська переїхали самі чи з коханою людиною?

 - Я одружений. Але наразі приїхав сам. Звісно хотілося, щоб дружина була поряд, але вона розуміє, що я майже живу на роботі. Приходжу додому посеред ночі, а інколи навіть залишаюся ночувати тут. Краще нехай все більш-менш налагодиться, а потім можна буде щось думати.

 

А Ви винаймаєте квартиру, чи Вам надали житло?

 - Мені ніхто нічого не надавав. Я винаймаю квартиру за власний кошт.

 

Якщо порівнювати Київ і Франківськ, то чого Вам не вистачає в нашому місті?

 - Бракує специфіки роботи. Там дуже насичений графік – за день оформляли до ста викликів. Це були різні ситуації. Зокрема дуже багато розбоїв, хуліганок, автокрадіжок. В Івано-Франківську спокійно, тут найбільша проблема – авторагулізм (посміхається). От затримання грабіжників на Січових Стрільців стало резонансом, хоча в Києві до таких ситуацій вже звикли.

 

Можете більше розказати про це затримання?

 - Ми там випадково опинились, коли їхали на інший виклик. Побачили масу людей і що Нацгвардія та оперативна група затримують чоловіка. Наші вже стояли по периметру – контролювали порядок. Ми також зголосилися допомогти, тим паче всі були при зброї. Коли підійшли до кафе, побачили ще одного підозрюваного, якого там же і затримали.

 

Але при затримані з підозрюваними була жінка… Вам відома її подальша доля? Ходять чутки, що це дочка досить впливової людини в місті.

 - Жінка дійсно була. Оперативники її тримали, щоб вона не підходила до підозрюваних, але кайданки їй не одівали. Вона весь час кричала, що в неї хвора дитина до якої її оперативники нібито відвезли. Подальша її доля мені невідома, але я планую поцікавитись цим питанням.

 

Яких змін потрібно чекати іванофранківцям з появою нової патрульної поліції?

 - Перш за все я хочу навести в місті порядок. Насправді є дуже багато планів та ідей. Головне, щоб була підтримка влади, а за кілька місяців буде видно і результат нашої роботи.

 

З якими проблемами в роботі вже довелося зіштовхнутися?

 - Найбільша проблема – це відсутність комунікації через брак часу. Також велика проблема в тому, що в Івано-Франківську всі один одного знають і, мабуть, ще не всі розуміють, що я не людина системи. Я не розумію старих законів, які тут прижились. Я не розумію того панібратства та кумівства.

 

А з поліцейськими з міського відділу знаходите спільну мову?

 - Тут взагалі без проблем. Правда вони не звикли до нас, але вони йдуть нам на зустріч. В Києві цього не вистачало. Коли ми тільки починали працювати в столиці нам лише палки в колеса вставляли.

 

Чого найбільше бракує франківським копам?

 - Безумовно досвіду. Також їм потрібен час аби навчитись. Я готовий ділитися з ними своїм досвідом, але спочатку мені потрібно відпочити, випити келих вина і виспатись (сміється).

 

Ви згадали про вино, а як взагалі ставитесь до шкідливих звичок?

 - Я не курю і дуже рідко вживаю алкоголь. Лише десь на свято і в колі близьких мені людей. Звісно, по-молодості всяке було, але коли я десь в 19 років почав активно займатися спортом алкоголь став табу.

 

Ви професійно займались спортом, яким саме?

 - Це не було професійно, тренувався тільки для себе. Трохи займався боксом, вільною боротьбою, грав у баскетбол і паралельно ходив у тренажерний зал.

 

Зараз ви на керівній посаді, роботи побільшало?

- Якщо чесно, будучи керівником я багато спілкуюся з людьми і стараюся вирішити їхні проблеми. Звісно роботи дуже багато, але я сиджу і мені не вистачає вулиці. Не тільки київської, а просто вийти на вулицю, щоб допомогти вирішити якийсь конфлікт. Вулиця затягує. Але таке буває не у всіх керівників, а тільки в тих поліцейських, які знайшли себе в цій роботі.

 

Розмовляла Ірина ГАВРИЛЮК


11.02.2016 Ірина ГАВРИЛЮК 1097 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466