Сьогодні, 3 серпня, бригади із відділень Обласного клінічного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф отримали 26 нових автомобілів спеціалізованого санітарного транспорту
Такі покупки здійснили за кошти державного бюджету, інформує Фіртка
Варто зазначити, що більшість із придбаних автомобілів є повнопривідними. Це спростує їхню експлуатацію у важкопрохідних гірських районах краю. До речі, саме в таких місцевостях транспорт найкраще зарекомендував себе.
Власне, за розподілом спецтранспорт буде спрямований у гірські та передгірські райони. Зокрема, як повідомили в департаменті охорони здоров’я ОДА, чотири автомобілі з переднім приводом типу С передали Івано-Франківській станції екстреної (швидкої) медичної допомоги, сім автомобілів (з повним приводом) типу С Косівській, Коломийській, Долинській, Калуській та Надвірнянській станціям екстреної допомоги і відділу медицини катастроф КНП «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».
15 одиниць спеціалізованого санітарного транспорту типу В (з повним приводом) відправлять Богородчанській, Болехівській, Кутській, Лисецькій, Отинійській, Перегінській, Рожнятівській, Солотвинській та Яблунівській підстанціям екстреної (швидкої) медичної допомоги, а також Космацькому, Ланчинському, Микуличинському, Печеніжинському, Чернелицькиму та Яремчанському пунктам постійного базування екстреної (швидкої) медичної допомоги.
Крім того, один спеціалізований автомобіль швидкої медичної допомоги направили бригаді екстреної медичної допомоги в с. Чернелиця.
«Придбання цих автомобілів – це лише одна складова модернізації системи охорони здоров’я на Прикарпатті та в державі загалом», - зазначила Світлана Онищук, очільниця області.
«У держави є розуміння важливості системи охорони здоров’я. Саме тому Президент України та Уряд першочерговим завданням вбачають розвиток медицини і спрямовують кошти для придбання, модернізацію обладнання, для побудови нових приймальних відділень, амбулаторій в сільських місцевостях. Це важливо, бо й сама галузь активно розвивається», - каже губернаторка.
За словами Мирона Матейка, директора КНП «ОКЦЕМД та МК ІФОР», наразі в обласному центрі екстреної медичної допомоги цілодобово працюють 98 бригад швидкої медичної допомоги. Потребують заміни 112 машин. З вересня минулого року для центру придбали 24 автомобілі. Тож з сьогоднішніми поступленнями парк автомобілів швидкої медичної допомоги області оновили майже на 50 відсотків.
Своєю чергою Ілля Атаманюк, старший фельдшер, який їздить на кареті швидкої на Косівщині, зазначив, що з сьогоднішнім станом доріг в гірській місцевості термін експлуатації авто складає не більше 5 років.
«В середньому на одну бригаду припадає сім викликів на добу. Косівську підстанцію швидкої допомоги обслуговує сім бригад, кожна з яких забезпечена власним транспортом. Наразі нашу дільницю повністю забезпечили автотранспортом», - каже медик.
Читайте також: