25 тисяч гривень — такий рівень зарплатні міське населення України вважає достатнім для комфортного життя.
Про це свідчать результати опитування, яке опублікувала компанія Gradus Research, передає Фіртка.
Зокрема, найбільші матеріальні претензії — у людей середнього віку (35-54 роки): 30 тисяч гривень. Найменші — у наймолодших (18-24) та найстарших (55-60) респондентів, яких влаштує щомісячний дохід у 20 тисяч.
Найбільше грошей потрібно для комфортного життя у столиці — мешканці столиці визначили щомісячну планку у 35 тисяч гривень.
Також респонденти зазначили, що очікують зростання цін на продукти. Зокрема, 91,7% респондентів вважають, що зростуть ціни на продукти, і чим старша група, тим більше вона схильна вибирати відповідь «сильно зростуть».
читайте також: Ринок праці у січні: найоплачуваніші професії та середня зарплатня
Найбільш песимістично налаштовані жителі північних регіонів, жоден респондент з цієї території не вибрав варіант, що ціни можуть знизитися.
Нагадаємо, що за підсумками минулого року ціни зросли на 10%. З базових харчів найсильніше подорожчали яйця, цукор та соняшникова олія.
Зазначимо, що мінімальна зарплата в Україні з 1 грудня 2021 року підвищена до 6 500 гривень.Середня номінальна заробітна плата штатного працівника в Україні в грудні 2021 року зросла у порівнянні з груднем 2020 року на 23,1% — до 453 гривень.
Додамо, що понад 36% роботодавців заявили, що планують збільшувати зарплати до кінця цього року, а 35,3% — залишать їх на поточному рівні. Ще 27,7% роботодавців досі не визначилися.
Крім того, у 52% опитаних українців у 2021 році погіршився фінансовий стан.
До слова, для 84,8% українців найважливішим критерієм під час вибору роботи є рівень заробітної плати. Менш важливими для опитаних є страхування, оплата навчання, компенсація проїзду, бонуси та цікаві завдання.
Довідково: опитування провела дослідницька компанія Gradus Research методом самозаповнення анкети у мобільному додатку. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст розміром понад 50 000 мешканців 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном.
Період проведення поля: 19 січня 2022 року. Розмір вибірки: 1 000 респондентів.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Ринок робітничих професій в Україні: найбільш популярні сфери та оплата праці