Для безпеки та нормального життя: у Калуші відкрили кризовий центр для постраждалих від сімейного насильства (ФОТО)

Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі з кімнатами кризового реагування облаштували та відкрили вчора, 26 січня, в Калуші.

Йдеться про заклад, у якому можуть знайти прихисток особи, які постраждали від домашнього насильства, повідомляє Фіртка.

Центр включає дві спальні, залу, кухню та санвузол. За потреби тут можуть оселитися і мешкати протягом деякого часу до трьох родин. При цьому місце їх перебування залишатиметься невідомим для кривдників. З цих причин його адресу не розголошують у ЗМІ.

Створення такого закладу стало одним з етапів реалізації на Прикарпатті проєкту «Міста, вільні від домашнього насильства», який реалізується державою у партнерстві з Представництвом Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні. Фінансування робіт відбувалося з коштів державного бюджету.

На облаштування кризової кімнати виділили державну субвенцію в розмірі майже 574 тисяч гривень. З них 300 тисяч гривень скерували на ремонтні роботи, решта — на обладнання кімнати. Крім цього, частину коштів виділила з місцевого бюджету Калуська міська рада.

Відкриття нового закладу відбувалося за участі заступниці голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Людмили Сірко, голови Калуської районної державної адміністрації Жанни Табанець, депутатки Івано-Франківської обласної ради, голови депутатської фракції «Слуга народу» Надії Левконович, лідерки громадської організації «Зе! Жінки» Олени Гринів та працівників Центру.

«Домашнє насильство – ганебне явище нашого суспільства. На жаль, сьогодні воно набирає актуальності. Причин для цього – чимало. Пандемія COVID-19 і пов’язане з цим тривале перебування наших громадян на вимушеній самоізоляції, економічні негаразди, нівелювання інституту сім’ї тощо. Як наслідок проблема набула масштабів загальнодержавного, ба навіть міжнародного зла.

Нещодавно прикарпатські міста – Івано-Франківськ та Калуш приєдналися до мережі міст, вільних від домашнього насильства і взяли на себе зобов’язання створити спеціальні установи, де люди та сім’ї, які постраждали від домашнього насильства або насильства за статевими ознаками, могли б знайти прихисток від своїх кривдників.

Допомагати створенню таких структур я як депутат вважаю своїм громадським і депутатським обов’язком. Саме тому на прохання влади міста Калуша та Калуського району я звернулася до Кабінету Міністрів України з проханням виділити необхідне фінансування для створення такого центру.

В результаті Уряд виділив субвенцію в сумі 574 тисячі гривень. Результат реалізації проєкту ми бачимо сьогодні на власні очі», - прокоментувала відкриття кризової кімнати депутатка Івано-Франківської обласної ради Надія Левконович.

Варто відзначити, торік аналогічний центр відкрили у місті Івано-Франківськ. Для цього Уряд виділив Івано-Франківському міському бюджету субвенцію у сумі майже 1 747 тисяч гривень.

На вказані кошти вдалося не лише облаштувати прихисток для жертв домашнього насильства, а й придбати для потреб його мешканців автомобіль, обладнаний пристроєм для перевезення пасажирів з особливими функціональними можливостями.

«Домашнє насильство – це погано і неприпустимо, жінки й діти не мають це терпіти, ми маємо боротися, як і інші цивілізовані країни. Але перший, найважливіший крок - дати постраждалим особам тимчасовий прихисток, де вони врешті зможуть відпочити та усвідомити, що вони захищені, хай і анонімно. Кожен, здебільшого почувається самотньою у своїй біді. Завдання держави - одночасно захистити людей, надати їм допомогу і прихисток.

Відкриття «кризової кімнати» є важливою подією та черговим підтвердженням того, що послуги держави стають максимально наближеними до людей, що держава не стоїть осторонь проблем людини та намагається їй допомоги.

Бажаю і надалі спільно реалізовувати багато ідей задля покращення умов життя людей», – розповідає голова Калуської районної державної адміністрації Жанна Табанець.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Отримав два роки тюрми: житель Косівщини намагався зґвалтувати сусідку

Вбив колишню дружину, а опісля покінчив життя самогубством

Під вартою 60 діб: підозрюваний у вбивстві атовця чекатиме закінчення досудового слідства у Надвірній

Фотогалерея


27.01.2022 Сергій Білий 967
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

969
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1983
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2853
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3489
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3688
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6882 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3873

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5688

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6826 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7641
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2479
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4743
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5128
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

496
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

959
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1830
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3412
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

937
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1805
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3933 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5468