Дизайнер Вікторія Белей про харизму, франківських модниць та секрети стилю

 

 

Вона належить до тих людей, котрі добре виховані та завжди привітні. Успішна, талановита, грайлива, усміхнена, ніжна, витончена.

 

Сьогодні ми познайомимося із молодим франківським дизайнером, стилістом Вікторією Белей. Вона розповіла Фіртці про деякі аспекти, пов'язані з її дизайнерською справою і не тільки...

 

 

Як ти стала дизайнером?

Із самого дитинства, коли бавилась ляльками, перешивала плаття, різала свої речі. Ну, звичайно, отримувала від мами за це на горіхи, але постійно щось нове придумувала. Вже коли стала дорослою – захотілось серйозніше зайнятися цією справою. Почала робити дизайн років десять тому. Паралельно в мене були свої магазини з одягом – мені подобалося вдягати людей. Щоб вони ходили красиві і усміхнені. Потім я, все таки, почала робити дизайн своїм подругам. І ось, в 2016 році випустила свою першу сольну колекцію. Маю їх вже дві...

 

Є в тебе кумири в світі моди?

Таких кумирів, як ідолів, в мене немає. Ну, хіба, Коко Шанель. Мені здається, вона кумир будь-якого дизайнера. Також мені подобаються Діор і Гуччі. В Україні також є на кого рівнятися. Дуже люблю Ірину Харченко, Оксану Караванську, Лілю Пустовіт, Ольгу Альонову.

 

Цікаво, як проходить процес створення дизайнерської речі?

Я кожен день придумую мінімум по десять моделей платть. Це завжди спонтанно. Я можу побачити тканину і вже від неї відштовхуватись.

 

А скілька часу потрібно, щоб ескіз перетворився, приміром, на плаття?

При бажанні, можна зробити все за один день. Так перед останнім показом ми доробляли кілька речей за 2 дні. Останньою я придумувала спідничку. Якраз її і не вистачало для колекції. Головне - бажання. В теорії – залежить від складності і тканини. Десь тиждень.

 

Речі від Вікторії Белей це…

Це – жіночність, це – сексуальність, це – легкість і зручність. Я терпіти не можу, коли некомфортно в речах. Речі повинні бути зручні і красиві.  Головне - це якісна тканина, яка приємна тілу.

 

 

Чи є в Івано-Франківську попит на дизайнерські речі?

Попит дуже великий. Зараз в людей є можливість купляти якісні та ексклюзивні речі за досить доступними цінами. Якщо навіть порівнювати з магазинами, то там ціни можуть бути набагато вищі, аніж в наших дизайнерів.

 

Багато у Франківську модниць?

Не повіриш – дуже. Для мене Івано-Франківськ – мало не столиця моди. В нас дуже стильні дівчата. Люблять гарно одягатися, розбираються в моді. Можливо через те, що ми ближче до Європи і маємо можливість побувати там і побачити, як вдягаються європейки.

 

А як вибрати хорошу річ в Івано-Франківську?

В нашому місті дуже мало магазинів з якісними речами. Всі магазини – масові. Максимум на два-три рази. А те, що якісне – воно дороге і не всім доступне. Попри те, я рахую, що ліпше купити одну річ, але якісну, яка буде модно дивитись на вас, аніж десять дешевих кофточок, які скоро доведеться викидати.

 

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18157087_1317426758326891_6037965662497661675_n.jpg?oh=7a7b0862d1a0b217fa83868f3fb09582&oe=598C0BFB

 

Є в нашому місті своя «дизайнерська тусовка»?

Ні, такого поняття немає. В кожного дизайнера є своя творча і креативна компанія – люди, з якими він працює, друзі. Але між собою ми підтримуємо дружні стосунки. Якщо потрібно – залюбки допоможемо один одному.

 

Конфліктуєте? Конкуренція є?

Ні, не думаю, що у Франківську є таке поняття. У нас кожен дизайнер займає свою нішу і робить речі, які відрізняються від тих, що у колеги. То, як рибний ресторан і м'ясний - зовсім інша кухня.

 

Багато в нашому місті дизайнерів?

Ой, думаю достатньо. Кожен рік з’являється хтось новий, перспективний. Точну кількість не назву, але – достатньо.

 

Кілька порад дизайнерам-початківцям

Головне не боятись, вірити в свою мрію, в свою ідею, намагатися донести її споживачу, не зазнаватися. Я би радила – якщо займатися цією справою – то займатися на всі 100%. З любов’ю до процесу і клієнта, адже найголовніше – це щоб твою річ не просто купили, а її носили, були задоволені нею.

 

Як відбираєш моделей для показів своїх колекцій?

Моделей вибираю по харизмі та обличчю. Фігура для мене не такий важливий елемент, адже одяг я роблю для жінок будь-яких комплекцій, фігур, росту. Я люблю яскравих жінок і тому модель своїм зовнішнім виглядом повинна нести певний «лук».

 

 

Кажуть, зараз у Франківську недостатньо кваліфікованих працівників для пошиття одягу?

Оце якраз і проблема. Багато пороз’їжджалися, а ті, хто залишився, не вміють добре шити. Дуже проблемно знайти кваліфікованого робітника.

 

Плануєш розширяти свій дизайнерський проект?

Звісно, я маю грандіозні плани і маю намір поступово рухатися до своєї мети.

 

Розкрий секрет, що буде модно в цьому сезоні?

Франківськ узагалі слідкує за загальноукраїнською та світовою модою. Дуже багато дівчат слідкують за показами, читають модні журнали. А цього сезону, принаймні в моїй колекції, буде модний шовк, легкий крій, комбінезони, сарафани.

 

 

 

Розмовляв Ростислав Ковтун


Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

924
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1913
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2783
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3410
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3645
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6804 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3828

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5640

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6754 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7602
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2430
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4694
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5088
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

448
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

916
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1784
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3371
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

891
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1753
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3663
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3855 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5418