Ми пропонуємо вашій увазі підбірку найнезвичайніших та найдивовижніших пляжів з усього світу. Помріємо? Тільки пошепки...
Гавайський пляж Пуналу популярний серед туристів завдяки своєму незвичайному чорному піску. Причиною даного кольору є вулканічне походження островів і, відповідно, самого піску.
Але люблять даний пляж не тільки туристи. Тут нерідко можна побачити зелених морських черепах і черепах бісса, які виповзають поніжитися на сонці.
Єдиний мінус – купатися практично неможливо. Справа в тому, що берег усипаний загостреними каменями, а вода цілий рік холодна через наявність прісноводних джерел.
Hyams Beach – білосніжні піски
Пляж Hyams Beach, розташований в бухті Джарвіс, Австралія, занесений в книгу рекордів Гіннеса, як пляж з найбілішим піском на землі.
Кажуть, що опинившись на Hyams Beach, здається, ніби навколо лежить сніг або незліченні запаси дрібної кухонної солі.
Так само цей пісок вважається найбільш дрібнозернистим в світі і більше нагадує борошно, а фотографії пляжу – райські острови «Баунті».
Лайм Реджіс – Пляж Юрського періоду.
Пляж Юрського періоду розташований в англійському графстві Західний Дорсет, недалеко від селища Лайм Реджіс. Звичайно, тут немає динозаврів, але прибережні скелі містять безліч скам’янілостей древніх молюсків амонітів.
За оцінками фахівців, вік скам’янілостей складає більше 185 000 000 років.
У результаті частих обвалів на поверхні з’являються все нові і нові останки стародавніх мешканців планети і, щоб привезти додому унікальний сувенір, можна обійтися без спеціальних археологічних розкопок. Що, безумовно, дуже зручно.
Пляж з печерами.
У Португалії, в містечку Алгарве, знаходиться незвичайний за красою пляж. Прикрашають його лабіринти з печер приємного жовтого кольору.
Червоний пляж Кайхалулу на острові Мауї.
На східному узбережжі острова Мауї на Гаваях знаходиться бухта Кайхалулу, що в перекладі означає «рев моря». Незважаючи на риф, що захищає бухту, прибережні хвилі тут досить високі і дійсно створюють багато шуму.
Темно-червоний пісок, місцями переходить в рудий, з’явився тут завдяки давнім виверженням вулкану Каука. І хоч сюди дуже важко дістатися по вузькій і крутій стежці, це місце користується великою популярністю у туристів.
Пляж з черепашок.
Черговий дивний пляж. На цей раз – повністю всіяний черепашками. Шелл-бич на острові Святого Варфоломія розташований поблизу наймилішого містечка Густавія.
Якщо привести на Шелл-бич дітей, можна зайняти їх на цілий день – ні в воду не полізуть, ні морозива не попросять.
Бурхлива морська життя, швидкі течії і урагани століттями невпинно постачають карибський пляж тоннами морських сувенірів.
Скляний пляж, Форт Брегг, Каліфорнія, США.
Зазвичай людина, викидаючи сміття, негативно впливає на природу. Гори сміття псують не тільки повітря, грунт і воду, але й завдають естетичний шкоду природній красі. Однак рідко, але все ж бувають винятки – сміття створює красу.
У першій половині XX століття на території, де знаходиться цей пляж, був смітник. У 60-і роки звалище закрили, і з тих пір сміття було надано себе. Гори битого скла, пластмаси та іншого сміття так і валялися на березі під теплими каліфорнійськими променями, омиваються морським прибоєм і обдуваються морським бризом. Виявляється, сміття теж з часом може стати гарним.
Фіолетовий пляж.
Ще один чудовий пляж каліфорнійський пляж – Пфайфер бич. Своїм фіолетово-рожевим кольором він зобов’язаний наявності у сусідніх пагорбах мінералу спесартину (різновиди граната) і марганцю, який вимиваючи дощовою водою, створює химерні малюнки на пляжі, надаючи йому цей незвичайний фіолетовий колір.
Зелений пляж Папаколея.
Пляж Папаколея (Papakolea Beach) ще називають пляжем зеленого піску. Він знаходиться в Саус Пойнт на острові Гаваї.
Навколишній попільний конус, що складається з кристалів хризоліту, надає пляжу зелений відтінок. Якщо ви будете дивитися на пляж здалеку, то він буде здаватися абсолютно зеленим, але якщо ви візьмете жменю піску і поглянете ближче, то побачите більше золотистих відтінків кристалів.
Аборигени називають цей мінерал “гавайським діамантом”.
Золотий пляж Мальти.
Пляж Ramla наповнює пісок з відтінком оранжевого кольору, але в перекладі з мальтійського “ramla”, насправді, означає “червоний”. Саме цей пляж згадувався в “Одіссеї” Гомера – тут проводив час в ув’язненні від решти світу Одіссей у печері німфи Каліпсо. Печера, до речі, збереглася на острові.