Долучити сучасних дітей до істинних людських цінностей має на меті нова казка Івано-Франківського національного академічного музично-драматичного театру імені Івана Франка «Попелюшка», прем’єру якої актори-франківці покажуть вже 2 січня прийдешнього року.
Виставу створено за мотивами безсмертної однойменної казки Шарля Перро, проте не без елементів сучасності. Про це, зокрема, творці вистави та виконавці головних ролей розповіли на пресконференції, повідомляє Фіртка.
«Традиційно вже багато років поспіль перед новим роком чи до Миколая, чи до новорічних свят, чи під час новорічних свят наш театр презентує казочки чи, як було минулих років, вистави для сімейного перегляду – вистави для наших наймолодших глядачів. І цього року традиційно ми презентуємо музичну казку «Попелюшка» за мотивами твору Шарля Перро», - розповів директор і художній керівник театру Ростислав Держипільський.
Зі слів митця, цьогорічна прем’єра казки є, мабуть, найтеплішою, найніжнішою роботою театру, яка апелює до істинних цінностей – таких, як вічне кохання.
Ставити казку вирішили в останній момент. До того були певні вагання, пов’язані з пандемічними моментами.
«Це казка про вічні цінності… Для мене про що ця казка чи сьогодні, чи так, як тоді писали – багато століть тому…, для мене «Попелюшка» - це в першу чергу про справжні істинні цінності, про справжність, поруч з якою живе завжди якась формальність, якась пошлість в гіршому розумінні цього слова, несправжність. Це про вічне кохання. І я кажу: так само як ми намагаємося формувати й світогляд, і якісь моральні цінності для наших старших глядачів, так само я розумію, що ми можемо засіяти в душі наших діток – наймолодшого покоління або щось хороше, або щось погане. Тому я переконаний, що, власне, наша казочка «Попелюшка» - вона про світле, про хороше», - розповідає керівник театру.
Традиційно вже для франківців не обійшлося без апелювання до сучасності. Так, у виставі чимало танцювальних номерів актори виконують на роликових ковзанах.
Як зауважує хореограф вистави Дмитро Лека, ідея з роликами виникла спонтанно.
«Просто ми думали про якесь нове застосування. У нас дуже багато танцювальних номерів. Нам потрібна була якась нова енергія. Саме ролики – ми сиділи якось у кабінеті у Ростислава Любомировича (Держипільського – ред.) І я ляпнув: от добре було б ролики…», - розповів хореограф.
Новація не всім давалася легко, тож актори доклали чимало зусиль, поту і крові, щоб опанувати ролики, але це в них вийшло, і, як стверджує Дмитро Лека, це і є магія.
Головні ролі у виставі – ролі Попелюшки та принца виконують Олег Панас та Інна Бевза.
Обоє зізнаються: ніколи раніше не думали, що їм доведеться грати героїв. Хоча в обох за плечима вже не одна головна роль. До слова: саме ця пара відома івано-франківському глядачеві за головними ролями у виставі «Ромео та Джульєтта» і ця обставина не вельми сприяла їм у казці. Доводилося шукати нові мізансцени та інші моменти, щоб зламати для глядача вже усталений стереотип пари Ромео та Джульєтти, показати щось нове.
«Я зараз думала і для мене це насамперед момент виховання, - ділиться своїм баченням власної ролі Інна Бевза, - така якась відповідальна місія. Тому що ми зі сцени у якомусь такому культурному образі маємо донести дітям, оце зерно посіяти в тому, щоб діти не боялися своєї справжності, своєї чистоти. Тому що дітки – вони ще не обліплені оцим таким жорстоким життям. Вони все ж таки оті чисті душі. Там де є купа добра, купа любові, і це дуже такий чистий світлий погляд. А зараз життя дуже таке штучно, дуже диктує свої правила, що ти повинен про себе дуже добре заявити, показати, сам себе пропарити і, власне, ми показуємо зі сцени те, що не потрібно боятися бути добрим, непотрібно нехтувати своєю чистотою…»
Своєю чергою іншому героєві – Олегові Панасу довелося пристосовувати образ принци під себе. Як зауважив актор, його дуже обтяжувала та обставина, що принц за текстом казки є якимось надто жіночним.
«В тексті він ходить – слухає, як співає соловейко, нюхає запахи троянд. Я дуже злився. Ми придумали застосування: він записує звук. Ми придумали, що він займається записом звуків – співу птахів тощо», - розповів актор.
Музику до вистави написала актриса театру Надія Левченко. Це не перша музична робота Надії, проте це її своєрідний дебют на сцені в напрямку експериментування з електронною музикою.
В інших ролях – Вікторія Юрців, яка зіграла мачуху, Мирослава Гусак та Олеся Пасічняк – у ролі сестер-доньок мачухи, Олег Деркач – у ролі генерала-церемонімейстера та Ірина Бенюк у ролі феї. У масових сценах залучений весь молодіжний акторський склад театру.
Цікаво, що Вікторія Юрців колись давно грала на сцені Івано-Франківського театру роль Попелюшки, а фея, зі слів Ростислава Держипільського вийшла досить сучасною – не такою, як ми її звикли бачити.
Прем’єрні покази вистави відбудуться 2, 3 та 4 січня.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
З комунальної в державну власність: які зміни чекають Івано-Франківський драматичний театр
«Значно краще, ніж у 2020-му»: як театри Прикарпаття функціонували в умовах пандемії цього рок