На Івано-Франківщині за добу 10 січня захворіли на COVID-19 п'ятнадцять дітей, з яких п'ятьох — госпіталізували.
Про це під час наради повідомив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Дмитренко, передає Фіртка.
Так, для госпіталізації дітей, хворих на COVID-19, в області розгорнули 138 ліжок. Серед яких — 48 ліжок або 34,8% зайнято пацієнтами.
Найбільше дітей, хворих на коронавірус, перебувають в Івано-Франківській обласній клінічній інфекційній лікарні (17), в Івано-Франківській обласній дитячій лікарні (11), у Городенківській лікарні (8).
Відтак, найчастіше діти хворіють в Івано-Франківському та Коломийському районах. Ріст захворюваності дітей за тиждень збільшився на 13% у порівнянні з попереднім тижнем.
Водночас в області на стаціонарному лікуванні перебувають 929 прикарпатців. Відтак, зайнятість ліжок пацієнтами, хворими на коронавірус, складає 43,8%. Зокрема, 86 хворих перебувають у відділеннях реанімації, 24 пацієнти підключені до апаратів штучної вентиляції легень.
Зокрема, на сьогодні на Прикарпатті зайнято 2 123 ліжкомісць. Найбільше хворих у Бурштинській міській лікарні, де загальний показник зайнятості ліжок склав 97%.
На понад 50% заповнені:
- Городенківська лікарня – 65% (71 пацієнт);
- Калуська лікарня – 75% (64 пацієнти);
- Долинська лікарня – 72% (53 пацієнти);
- Галицька лікарня – 63% (50 пацієнтів);
- Рожнятівська лікарня – 59% (55 пацієнтів);
- Коломийська інфекційна лікарня – 58% (31 пацієнт);
- Лисецька лікарня – 55% (21 пацієнтів);
- Богородчанська лікарня – 54% (30 пацієнтів).
читайте також: Через стрімкий ріст захворюваності: на Прикарпатті у двох громадах можуть посилити карантин
Зазначимо, що за минулу добу на Прикарпатті щепили 41 дитину, з них 27 — другою дозою. Загалом 2,40% прикарпатців віком від 12 до 17 років отримали першу дозу вакцини, другою дозою — 1%.
Також під час наради акцентували на необхідності дотримання протиепідемічних заходів та обов’язковій вакцинації задля зменшення ризиків захворювання та важкого перебігу хвороби.
Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
Додамо, що в області на стаціонарному лікуванні перебувають 929 прикарпатців. Відтак, зайнятість ліжок пацієнтами, хворими на коронавірус, складає 43,8%.
Нагадаємо, в Україні діти від 12 років можуть щепитися від COVID-19 вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech за умови наявності в них усіх обов’язкових рутинних щеплень.
Для того, щоб щепити від коронавірусної хвороби дитину віком від 12 років, необхідно надати довідку форми 063/о (карта профілактичних щеплень), що підтверджує наявність у неї всіх рутинних щеплень згідно з Національним календарем щеплень.
Цю довідку можна отримати в амбулаторії центру первинної медико-санітарної допомоги за місцем спостереження дитини або ж у педіатра чи сімейного лікаря, з яким укладено декларацію. Вакцинація дітей та підлітків відбувається:
- для дітей 12-13 років — за згодою батьків, відповідно до статті №43 Основ законодавства про охорону здоров’я;
- для дітей 14-17 років — на підставі власного рішення дитини про вакцинацію.
У разі втрати карти профілактичних щеплень батькам необхідно звернутися до дільничного педіатра або до сімейного лікаря, з яким укладено декларацію, і карту профілактичних щеплень буде поновлено.
Після цього можна записати дитину та/або прийти з нею до будь-якого пункту чи центру вакцинації та обов’язково взяти із собою на вакцинацію довідку про наявність усіх необхідних щеплень.
Якщо дитина не отримала всіх необхідних рутинних щеплень та не має протипоказань до них, то вона має зробити ці щеплення і після цього матиме можливість вакцинуватися проти COVID-19.
Особливості вакцинації
Для щеплення дітей 12-13 років обов’язковою є інформована згода (форма N 063-2/о) батьків або опікунів відповідно до статті 43 Основ законодавства про охорону здоров’я.
Пацієнти віком від 14 років можуть самостійно звернутися до будь-якого пункту щеплення проти COVID-19 чи центру вакцинації, взявши з собою довідку про наявність усіх необхідних щеплень і вакцинуватися проти COVID-19, при цьому не обов’язково мати декларацію з педіатром чи сімейним лікарем.
Необхідно дотримуватися 14-денного інтервалу між введенням вакцин проти COVID-19 та інших інфекційних хвороб, за винятком вакцини проти грипу, яку можна вводити у будь-який час навіть одночасно з антиковідною вакциною в різні руки.
Вакцинація дітей з онкопатологією, які перехворіли на COVID-19, має проводитися незалежно від терміну, що минув після перенесеного COVID-19. У разі наявності живої черги в пункті чи центрі вакцинації таким дітям надається пріоритет.
Водночас штам коронавірусу «Omicron» легше протікає у вакцинованих.
Проте, британські вчені виявили, що дві дози вакцини проти COVID-19 не забезпечують достатньої кількості антитіл проти штаму «Omicron».
Своєю чергою засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
COVID-19 залишає аутоантитіла, які можуть вражати здорові органи організму — дослідження
Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Дослідження: наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19
Відомо, наскільки ефективна вакцинація проти штаму «Omicron»