Як поводитися зі зброєю, кидати бойові гранати та надавати першу медичну допомогу — цьому вчаться діти в молодіжному вишколі "Карпатський легіон". Цей табір на Богородчанщині проводять вже дев'ять років.
Сюди приїжджають діти з усієї України, деякі — упродовж кількох років поспіль, передає Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.
Учасник "Карпатського легіону" Максим Владковський їздить сюди з 2017. Каже, щоразу тут здобуває новий досвід і покращує фізичну форму. Крім того, говорить, режим вишколу й заняття дисциплінують.
"Тут потрібно дотримуватися розпорядку дня, правильно виконувати команди й не порушувати їх, тому що може бути досить "неприкольне" покарання", — каже хлопець.
На галявині в селі Луквиця понад сто дітей тренуються та здобувають навички військових. На території табору є декілька локацій, де проходять заняття.
Тут діти можуть ознайомитися зі стрілецькою зброєю, з якою зараз на сході України воюють наші військові.
"Вони грають у комп’ютерні ігри. Це — той єдиний плюс, який я бачу як батько. Він полягає в тому, що там вони вже щонайменше візуально з цим стикалися. І вони розуміють, що таке є. Тут можна наочно зброю потримати в руках, покрутити, подивитися, позаглядати у приціли", — розповідає учасник бойових дій, інструктор Юрій Качак.
Ще один учасник табору, 10-річний Станіслав Циган із псевдо "Фенікс" ділиться, що такий позивний обрав не випадково, адже дуже любить вогонь.
Каже, сюди приїхав, бо хоче ознайомитися з військовою справою: "Я виросту і, якщо нападуть на Україну, щоб в армію піти".
На території вишколу розташована і локація патрульної поліції. Тут діти приміряли спецодяг поліцейських, також розпитували про найскладніші виклики правоохоронців.
Учасниця вишколу Дарія Ворошилова приїхала у табір вдруге. Дівчина розповідає, що тут їй подобаються всі заняття, особливо ті, де вивчають зброю: "Дівчинка не тільки на танці має ходити. Вона має вміти поводитися зі зброєю, має знати, як поводитися в екстрених випадках".
Як надавати медичну допомогу, дітей навчають медики екстреної допомоги. Сьогодні показують, як проводити серцево-легеневу реанімацію. Для цього використовують манекени, якими найбільше, зі слів координаторки локації Мар’яни Перчик, цікавляться діти молодшого віку.
Те, як працюють водолази, біля ставка показували рятувальники Держслужби з надзвичайних ситуацій. Вони продемонстрували дітям, як підводники занурюються і як вони спілкуються з тими рятувальниками, які залишилися на березі.
Заняття у вишколі проводять щодня. Діти відвідують чотири лекції, які тривають дві години. Вивчають тут 12 військових дисциплін, каже керівник вишколу Сергій Демчук. За його словами, "Карпатський легіон" у 2013 році створили для того, щоб підняти рівень громадянської безпеки, однак із початком війни на сході України, все змінилося.
"На восьмому році війни однозначно, і це не є секретом, — дуже багато нелегальної зброї і вибухівки на руках у людей. А в нас є діти, вони багато чого не знають, не розуміють, — говорить Сергій Демчук. — І діти щонайменше повинні знати, орієнтуватися, що вони можуть побачити, як воно працює, і що в цих випадках негайно треба робити.
Читайте також:
Тренування і вдень, і вночі: у Карпатах морпіхи провели вишкіл для молоді (ФОТО)