Директор аеропорту: Літайте усі літаками з Івано-Франківська

 

директор аеропорту Петро Осипенко

 

Івано-Франківськ вже призабув ті часи, коли у небі над містом один за одним злітали та заходили на посадку літаки, а аеропорт був переповнений подорожуючим людом.

 

Зараз, коли чути якийсь шум від реактивного двигуна, то усі вже знають, що це проводить навчання 114-бригада тактичної авіації. 

 

 

Однак, схоже, що на Прикарпаття повертається і цивільна авіація. З цього року міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ», який з 2010 року перебуває у концесії в ТзОВ «Скорзонера», відновив п’ять рейсів не тільки в Україні, але й закордон і пропонує пасажирам цікаві пропозиції за помірними цінами.

 

«Літайте усі літаками з Івано-Франківська», - агітують в аеропорті і додають, що це набагато дешевше і швидше, ніж звичним для нас транспортом.

 

 

Про нове життя аеропорту, співпрацю із військовими та плани на майбутнє у розмові «Фіртки» із директором аеропорту Петром Осипенком.

 

Петре Миколайовичу, цьогоріч в аеропорті "Івано-Франківськ" запровадили доволі багато рейсів, куди саме літаєте?

- Сьогодні ми маємо програму «Буковель», коли в аеропорт прилітає від 4 до 8 рейсів в день. Виконуються польоти в Одесу, Дніпропетровськ, Харків, Київ, Москву по непарних днях – понеділок, середа, п’ятниця, неділя.

 

Наскільки є попит є на такі рейси?

- Літаки загружені повністю. Якщо літак вміщує 48 пасажирів, то загрузка йде в районі 40. До нас зараз летять більше, від нас – трошки менше.

Але все тільки починається. Рейси ще не розкручені. Думаю, що після Нового року ми все заповнимо.

У Європу не літаємо. Поки що немає попиту серед населення. Загалом від наявності платоспроможного попиту і залежить кількість рейсів з аеропорту.

 

Невже сьогодні авіаперельоти є вигіднішими стосовно інших видів транспорту?

- До Києва, Харкова, Одеси можна долетіти за 600 грн., до Москви за 700 – 800 грн. У той час як на поїзді у купейному вагоні до Москви ви будете їхати півтори доби за майже 2 тис.грн. Тому літайте усі літаками з Івано-Франківська!

 

Чим зумовлена така дешева вартість квитків і якими літаками виконуєте перевезення?

- Чим раніше ви замовите квиток, тим він дешевший буде. Це практика всієї Європи.

Літаємо «Embraer-145» компанії «Дніпроавіа». І також плануємо співпрацю із МАУ. Там вже будуть літаки «Embraer-190» та «Boeіng-737». Це великі літаки, які вміщають по 120 людей. Ще розраховуємо на більший пасажиропотік після нового року. Попередньо, у нас були вже представники з МАУ.

 

Що це за концесійний платіж, про який так багато розмов останнім часом?

- Днями ТЗоВ "Скорзонера" перерахувала обласній раді останні 250 тис. грн. концесійного платежу за 2014 рік. Це платіж за те, що ТЗоВ "Скорзонера" взяла у концесію. Відповідно до договору про концесію "Скорзонера" має сплачувати щоквартально близько 250 тис. грн.

У нас був трошки період затримки із платежами, у зв’язку із тим, що наш аеропорт збитковий. Він має збитків 4 млн.700 тис. грн. за 2014 рік. За попередній 2013 рік – 4млн. 300тис. грн. якби не Буковель, то наш аеропорт чекала б така сама доля як більшості аеропортів в обласних центрах України. Наприклад, аеропорти Черкас, Тернополя, Рівного давно не працюють, а "Івано-Франківськ" продовжує працювати як міжнародний аеропорт і з нього здійснюються рейси на Харків, Одесу, Дніпропетровськ, Москву, Київ двічі на день. В той час, коли інші аеропорти отримують дотації від бюджетів, "Івано-Франківськ" сплачує кошти в обласний бюджет. Ось такі реалії і вплив "Буковеля" на діяльність аеропорту. Зараз немає заборгованості ні копійки перед обласним бюджетом. "Скорзонера" сплачує усі збитки і повністю забезпечує життєдіяльність аеропорту.

Тобто, за цей рік заплачено мільйон гривень. Наступний платіж у нас в кінці першого кварталу 2015 року.

 

 

А щодо дотації з обласного бюджету? Це передбачено чи ні?

- Ні копійки ми не отримуємо. Інші аеропорти отримують, а «Івано-Франківськ» не отримує, бо він у концесії у «Скорзонери».

 

Йдучи до вас, побачили техніку, яка прибирала територію. Уся доволі нова, з огляду на вік аеропорта…

- Техніку відразу після підписання угоди про концесію з обласною радою, нам купила «Скорзонера». Це дві машини снігоприбиральної техніки, техніка, яка обслуговує повітряні судна, резервні електро-дизельгенератори, машина протильодообробки літака, трактор, поливочні машини, перонний автобус на 86 людей. Усе закордонне, надійне і працює без збоїв. Вартість усього десь близько на 30 млн.грн. маємо поновленої техніки.

 

 

Злітно-посадова смуга постійно розчищається та завжди готова безпечно приймати та відправляти літаки

 

 

 

За рахунок чого наростають збитки, про які ви говорили?

Є затрати на бетонні покриття аеродрому йдуть, електроенергія, зарплата працівникам, охорона, пожежники, комунальні послуги платяться, усе треба утримувати, а ми грошей заробляємо недостатньо. Ми тільки недавно почали обслуговувати по кілька рейсів на добу, а до цього у нас був один рейс рано на Київ, а ввечері він звідти вертався. Для того, щоб аеропорт заробляв гроші – тут має бути не менше 3-4 рейсів вдень. Тоді аеропорт себе може окупити, а коли 3-4 в тиждень, то він стає збитковим. "Скорзонера" взяла в концесію договір якраз тоді коли світова фінансова криза докотилася до України. Тоді вже стояло завдання вижити. Зараз з впевненістю можна сказати, що якби не концесія, то аеропорт "Івано-Франківськ" чекала б сумна доля аеропортів Тернополя чи Рівного... Крім того всі багатомільйонні суми збитків лягали б на бюджет, а це з 2010 року близько 20 мільйонів гривень! Крім того, не секрет, що держава є найменш ефективним менеджером щодо належних їй підприємств.

 

Скільки працівників в аеропорту і яка його площа?

- Працює 170 людей. Площа велика - 470 га.

 

 

 

Які потреби зараз має аеропорт?

- На сьогоднішній день, ми забезпечені усім повністю – як засобами для обслуговування літаків. Так і засобами для утримання покриття аеродрому, є пальне, є всілякі реагенти для догляду за злітною смугою. При чому вартість його дуже велика –16,5 тис. грн. за тонну.

В рік обслуговування аеропорту обходиться приблизно у 7 млн.грн. заробляємо 1,5 млн. Решта - дотація «Скорзонери».

 

Зараз доволі не простий в Україні час. Ви користуєтеся злітною смугою військової бригади, як доводиться ділити її?

Ми працюємо у тісній співпраці із військовою авіаційною бригадою. Співпраця налагоджена у всіх галузях, що стосується налагодження життєзабезпечення аеропорту і все, що стосується організації польотів і бойової підготовки льотчиків.

Тобто ми допомагаємо утримувати льотчикам їхню злітно-посадкову смугу і водночас також користуємося нею. Коли був скрутний період «Скорзонера» допомагала їм з фахівцями електроніки. Сьогодні хлопці без усяких заводів ремонтують літаки і ви знаєте куди їх застосовують. Тоді, як це все роками тут стояло.

Днями Скорозонера перерахувала військовим ще й 100 тис. грн. за те, що ми експлуатуємо їхню полосу. У нас повне взаємопорозуміння.

Намагаємося так працювати, щоб було добре і нам і їм. І, на відміну, від інших аеропортів України, наш аеропорт ніколи не закривався через снігопади чи якісь інші негаразди.


03.01.2015 3154 2
Коментарі (2)

Сергій Жидков 2015.01.11, 13:48
Брехня Ціна на квиток до Москви на 15.02.2015 http://www.skyscanner.com.ua/transport/flights/ifo/mosc/150215/airf ares-from-ivano-frankovsk-to-moscow-in-february-2015.html?rtn=0
Оксана Брунець 2015.01.14, 14:36
Працює 170 Людей??? Для порівняння Аеропорт Штуттгарт обслуговує в рік 9.588.692 пасажирів, загальна к-сть персоналу = 996 Маленький Аеропорт Бремен обслуговує в рік 2,6 міліонів пасажирів,к-сть персоналу = 450 При к-сті 170 людей персоналу наш аеропорт мав би обслуговувати не менше 982 000 пасажирів в рік. А це в день приблизно 2600 людей. А це не маленька к-сть рейсів. Було б дуже добре якщо наш Аеропорт запрацює по справжньому. Зможе надавати якісні послуги. Але для чого тримати весь цей персонал, якщо він і так тільки на документах.
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6877 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466